• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla mellé ajánlott halak

180 literben rajhalak mellett van 5 törpesügér. Gondolom ez már innen rázós történet a garnélák számára?
 
180 literben rajhalak mellett van 5 törpesügér. Gondolom ez már innen rázós történet a garnélák számára?

Ha a Ramirezire gondolsz akkor biztos nem tennék be mellé garnélát. Ragadozó, és a természetes élőhelyén kisebb rákokkal, élőlényekkel táplálkozik.
 
Sziasztok! Rég irtak már ide is! A "tudomány" mai állása szerint 50 literes low tech növényes akvában melyik hal nem eszi meg a kölyök illetve felnőtt garnélákat?
 
Sziasztok! Rég irtak már ide is! A "tudomány" mai állása szerint 50 literes low tech növényes akvában melyik hal nem eszi meg a kölyök illetve felnőtt garnélákat?
A hazai garnéla királyt, @szentgyo idézem:

"Halat csak abban az esetben érdemes garnélák mellé tenni, ha nem szeretnénk szaporulatot a garnikból. Ha sok búvóhely van, akkor is meg fogják szép lassan találni a kicsiket a halak és nagy szeretettel csemegéznek belőlük. Persze lehet, hogy valamennyi túl fogja élni, de minimális.

Illetve elég jelentős stresszfaktort jelentenek a garnélákra nézve a halak...

Persze ha az a célunk, hogy csak gyönyörködjünk mind a halakban, mind a garnélákban ahogy az akváriumban matatnak, akkor olyan halakkal össze lehet tenni, ami békés természetű és nem fér be a száján a garnéla... Azonban ebben az esetben is érdemes először a garnélákat telepíteni az akváriumba, s megvárni míg elérik a kifejlett méretet, majd csak utána a halakat. "

Forrás: Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?, ill. Garnélák VS halak
 
Ha a Ramirezire gondolsz akkor biztos nem tennék be mellé garnélát. Ragadozó, és a természetes élőhelyén kisebb rákokkal, élőlényekkel táplálkozik.
Erősíteném az előttem szólót.

Telepítés menete sokat dob a fenntarthatóságon. Ha már elszaporodtak és vannak nagy példányok akkor könnyebb, valamint kisebb szájú halakra érdemes fókuszálni.
Rasborák például remekül párban tarthatók és nem fogsz látni csökkenést a garnéla szaporulatban. Értelemszerűen ha 50L-be teszel 50 rasborát, biztos nem lesz benne a garnéla boldog.

Én fekete neonnal tartom együtt őket és azok rendesen megtizedelik. Még a nagyokat is elkapják majd kiköpik, mert nem tudnak vele mit kezdeni. De 200 Sakura kerül 30 Fekete neon mellé és a fekete neon nem keresgél a bozótba mint mondjuk egy sügér aki mindig nézi mit csipegethet. A neonok mindig a nyílt vízen vannak. Így bőven fenntartja magát a 200 garnéla és bár tegnap mikor megszámoltam csak 194-en voltak, de bátran mondhatom, hogy jól vannak. ;)

Rasbora az kicsi és nem agresszív és sokféle van belőle.
 
Sziasztok! Rég irtak már ide is! A "tudomány" mai állása szerint 50 literes low tech növényes akvában melyik hal nem eszi meg a kölyök illetve felnőtt garnélákat?
Nálam garnélák és Boraras merah csapat osztozik a lakhelyen, de már csak pár napig.
Tegnap láttam, amint a kifejlett garnélákat molesztálják a tőlük kisebb méretű halak.
Ezt láthatóan rosszul viselik a garnélák, a leendő szaporulatról ne is beszéljünk.
 
Erősíteném az előttem szólót.

Telepítés menete sokat dob a fenntarthatóságon. Ha már elszaporodtak és vannak nagy példányok akkor könnyebb, valamint kisebb szájú halakra érdemes fókuszálni.
Rasborák például remekül párban tarthatók és nem fogsz látni csökkenést a garnéla szaporulatban. Értelemszerűen ha 50L-be teszel 50 rasborát, biztos nem lesz benne a garnéla boldog.

Én fekete neonnal tartom együtt őket és azok rendesen megtizedelik. Még a nagyokat is elkapják majd kiköpik, mert nem tudnak vele mit kezdeni. De 200 Sakura kerül 30 Fekete neon mellé és a fekete neon nem keresgél a bozótba mint mondjuk egy sügér aki mindig nézi mit csipegethet. A neonok mindig a nyílt vízen vannak. Így bőven fenntartja magát a 200 garnéla és bár tegnap mikor megszámoltam csak 194-en voltak, de bátran mondhatom, hogy jól vannak. ;)

Rasbora az kicsi és nem agresszív és sokféle van belőle.
Először a cbs/crs garnélák és az otok fognak bekerülni, majd 2-3 hónap múlva ha úgy gondolom akkor is, akkor jönnek a halak.
Egy kérdés, hány darabot vegyek belőlük? 20 ra gondoltam(szerk.: Cbs/Crs ből)
 
Utoljára módosított:
Először a cbs/crs garnélák és az otok fognak bekerülni, majd 2-3 hónap múlva ha úgy gondolom akkor is, akkor jönnek a halak.
Egy kérdés, hány darabot vegyek belőlük? 20 ra gondoltam(szerk.: Cbs/Crs ből)
Mennyiség valamilyen szempontból mindegy, a szaporulat sebességét befolyásolja csak. Nekem 10 darabból lett 1 év alatt 2-300 egy 288literes akváriumba.
10-et minimum, de utána már csak pénztárca kérdése. A beszoktatással vigyázz, mert kényes dolog és pusztulhat az egész csapat. Szerintem akármennyit veszel oszd két felé, ne egyszerre pusztuljon a 20, csak mert nem tetszik nekik egy vízparamétered.
 
Utoljára módosított:
Először a cbs/crs garnélák és az otok fognak bekerülni, majd 2-3 hónap múlva ha úgy gondolom akkor is, akkor jönnek a halak.
Egy kérdés, hány darabot vegyek belőlük? 20 ra gondoltam(szerk.: Cbs/Crs ből)
Honnan veszed a garnikat? Meg milyen áron? Akár írhatsz üzenetet is ne itt beszéljük meg[emoji846]
 
Sziasztok!
Habár volt már itt kérdés, de azóta eltelt vagy 4 év, és több lett a tapasztalat.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy a sziámi algázó (Crossocheilus oblongus) eszik-e garnélát? Ugyanis az akimban mindössze 2 sziámi van (5cm), semmilyen más hal, és az újonnan érkezett 10 blue dream, és 10 amano garnélám száma egy hét alatt látványosan megfogyatkozott, pedig a víz paraméterei tökéletes, és stabil. Találtam már tegnap egy blue dreamet ami tökéletesen szép kék színű volt, csak épp hiányzott a feje meg a lábai.
 
Sziasztok!
Habár volt már itt kérdés, de azóta eltelt vagy 4 év, és több lett a tapasztalat.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy a sziámi algázó (Crossocheilus oblongus) eszik-e garnélát? Ugyanis az akimban mindössze 2 sziámi van (5cm), semmilyen más hal, és az újonnan érkezett 10 blue dream, és 10 amano garnélám száma egy hét alatt látványosan megfogyatkozott, pedig a víz paraméterei tökéletes, és stabil. Találtam már tegnap egy blue dreamet ami tökéletesen szép kék színű volt, csak épp hiányzott a feje meg a lábai.
Ahogy nézem, meg is válaszoltad saját kérdésedet. Szóval, vagy a sziámi, vagy garnélák.
 
Sziasztok. 125Literben 20Blue dream garnéla mellé szeretnék 4db Törpe szívóharcsát és 15db Hengeli Razbórát. Még nincs szaporulat 2hét után a garnéláknál. Várjam meg míg beindul az ikrázás garnéla fronton? Vagy mehet 1-1 hét váltással a 2 csapat hal melléjük? Vagy csak a razbórát egyenlőre és a szívóharcsa csak az első kis garnéla egyedek után? Mit javasoltok? Növények talaj szinten alakulnak, de még bőven nem elég dzsungeles, de az lesz! :)
 
Üdv

Nekem 105 literesben van 5 amano és 4 red cherry mellett 9 db sárga fantomlazac és 8 db vörössávos pontylazac jelenleg (úgy egy 5-6 hete kábé), egyszer sem láttam, hogy a halak molesztálták volna bármelyik garnélát. Sőt az RC-k szaporodtak is nemrég, szépen növögetnek a porontyok, már olyan 6-7 millisek megvannak. El tudnak bújni a jávai mohába meg a növények közé. Egyszer láttam csak, hogy az egyik vörössávos odakapott a pici garnéla felé, de az megpattant mint a szél, hihetetlenül fürgék :)
Aztán persze lehet hogy csak szerencsém van :)
 
Üdv

Nekem 105 literesben van 5 amano és 4 red cherry mellett 9 db sárga fantomlazac és 8 db vörössávos pontylazac jelenleg (úgy egy 5-6 hete kábé), egyszer sem láttam, hogy a halak molesztálták volna bármelyik garnélát. Sőt az RC-k szaporodtak is nemrég, szépen növögetnek a porontyok, már olyan 6-7 millisek megvannak. El tudnak bújni a jávai mohába meg a növények közé. Egyszer láttam csak, hogy az egyik vörössávos odakapott a pici garnéla felé, de az megpattant mint a szél, hihetetlenül fürgék :)
Aztán persze lehet hogy csak szerencsém van :)
Remélem nekem is sikerem lesz, van egy már utolsó napokban járó petés garnélám, viszont raktam az akváriumba 6db még fiatal Galaxy Razbórát is. És ezek a kis szépségek csak a növények között úszkálnak a talaj szinten. Van 2nagyobb jávai mohám meg kerámia garnéla búvóhely. Figyelgetem :)
 
Back
Oldal tetejére