• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Probálkozom zöldségekkel is, több-kevesebb sikerrel. Hétvégén répát kaptak, főzem bő húsz percig, de otthagyták. Remélem azért, mert nem voltak éhesek.
 
Probálkozom zöldségekkel is, több-kevesebb sikerrel. Hétvégén répát kaptak, főzem bő húsz percig, de otthagyták. Remélem azért, mert nem voltak éhesek.
nálam kb. csak a forrázott spenótra 'repültek' rá. Minden máson csak nyammogtak. De kb. mindenkinél mást szeretnek. próbálkozni kell.
 
Probálkozom zöldségekkel is, több-kevesebb sikerrel. Hétvégén répát kaptak, főzem bő húsz percig, de otthagyták. Remélem azért, mert nem voltak éhesek.
Nálam is csak a spenótot szeretik, pedig én is próbálkozok egyéb zöldségekkel is.
 
Sakura garnéláimat főleg kerti gyomokkal etetem. A legnagyobb kedvenc a libatop: magas a kalcium és egyéb ásványi anyag tartalma. Ezen kívül még az alábbiak váltak be: zsenge pitypang levél, madársóska, porcsin (csak a levele), salátaboglárka, tyúkhúr, csalán, lóhere levele. Kevés vízben 1-2 percig mikrózom (ki kell tapasztalni, mennyi idő kell, hogy kellően megpuhuljon, de ne főzzük túl), majd kihűlés után mehet is a vízbe. Reggelre általában nyom nélkül eltűnik.
Ez az étrend ingyen van, és megfelelő helyről szedve garantáltan nem tartalmaz vegyi anyagokat (a bolti spenótról ezt nem merném kijelenteni). Évszaknak megfelelően általában valamelyiket mindig lehet találni, tyúkhúrt még a hó alatt is. Érdemes nagyobb mennyiséget szedni, és fagyasztva tárolni.
Szoktam még adni hámozott, vékonyra szelt uborkát és sütőtököt is, 1-2 percig mikrózva. Itt már ajánlott vigyázni, hogy ne tartalmazzon káros vegyi anyagokat.
Heti 1-2 alkalommal kapnak gyári tápot is.
 
Legutóbb egy német garnélás oldalon láttam, hogy pénzért kínálják natur termékként a török mogyoró termését.
Vidéken szedtem hát pár darabot, a mogyorót kiszedtem belőle, forráztam pár percig majd bedobtam a garnéláknak.
Hatalmas siker volt mindegyik akváriumban, bátran ajánlom mindenkinek.6B90C8DD-91D2-4B2F-B310-EA6D7B0B0070.jpeg
 
Legutóbb egy német garnélás oldalon láttam, hogy pénzért kínálják natur termékként a török mogyoró termését.
Vidéken szedtem hát pár darabot, a mogyorót kiszedtem belőle, forráztam pár percig majd bedobtam a garnéláknak.
Hatalmas siker volt mindegyik akváriumban, bátran ajánlom mindenkinek.View attachment 97632
Melyik része?
A mogyoró vagy a bundája?😁
 
Miután idehaza elérhetővé vált néhány GG újdonság, @star67 Csillával felesben beinvesztáltunk egy-egy teszt csomagba.
A két kifejezetten garnélás akváriumomban tesztelem: a Tangerineknél és a CRS-eknél.

Szombaton a GG Mineral Hearts-szal kezdtem.
min sziv.JPG
Egy flakonban 8 darab van, ami kicsit drágának tűnik elsőre. Mondjuk, akinek 10+ garnis akváriuma van, nem biztos, hogy annak megéri, de 2 mellett igen, és mindjárt felfedem, miért.
Fehér, nagyon tömör, morzsolni nem lehet (legalábbis nekem nem sikerült). 1-1 bekerült a két garnélás aksiba, és még mindig van belőle. Kb. 1/3-da fogyott el 2,5 nap alatt. Fél szememet rajta tartom kíváncsiságból, hogy végülis hány napi rohamot bír ki egy tabletta.
Nem tapasztaltam, hogy a vizet piszkálná. és ez megnyugtató.
Mind a Caridinák, mind a Neocaridinák hezitálás nélkül kapirgásszák, ám nem egyvégtében. Ezért mindenképpen ajánlom, hogy más eleséget is adjatok, mert ezt inkább nasinak nézik.
crs min sziv.JPG

GG Algae Chips
alga.JPG
Szagra, tapintásra és ízre (igen, megkóstoltam) egy az egyben a sushinál használatos nori alapanyaga.
Ez egy kiegészítő táp garnélák és páncélosharcsák számára.
Elsőként a mindenevő Ancistrus temminckiivel (arany anci) tettem próbát, és átesett a MEO-n. Az alfa hím kisajátította, a többiek csak akkor jutottak hozzá, amikor az "akva ura" betelt vele.
anci.JPG

Utána jöttek a kis kapirgászok. Volt egy kis bizonytalankodás mindkét csapatnál, ami hamar elmúlt.
ohoya alga.JPG crs alga.JPG
Mivel a chipsz-ek elég nagy méretűek, azt tanácsolom, hogy nyugodtan negyedeljétek (egy olló is megteszi).

Egyenlőre ennyiről tudok beszámolni, de ígérem, folyt. köv.
 
Miután idehaza elérhetővé vált néhány GG újdonság, @star67 Csillával felesben beinvesztáltunk egy-egy teszt csomagba.
A két kifejezetten garnélás akváriumomban tesztelem: a Tangerineknél és a CRS-eknél.

Szombaton a GG Mineral Hearts-szal kezdtem.
View attachment 102699
Egy flakonban 8 darab van, ami kicsit drágának tűnik elsőre. Mondjuk, akinek 10+ garnis akváriuma van, nem biztos, hogy annak megéri, de 2 mellett igen, és mindjárt felfedem, miért.
Fehér, nagyon tömör, morzsolni nem lehet (legalábbis nekem nem sikerült). 1-1 bekerült a két garnélás aksiba, és még mindig van belőle. Kb. 1/3-da fogyott el 2,5 nap alatt. Fél szememet rajta tartom kíváncsiságból, hogy végülis hány napi rohamot bír ki egy tabletta.
Nem tapasztaltam, hogy a vizet piszkálná. és ez megnyugtató.
Mind a Caridinák, mind a Neocaridinák hezitálás nélkül kapirgásszák, ám nem egyvégtében. Ezért mindenképpen ajánlom, hogy más eleséget is adjatok, mert ezt inkább nasinak nézik.
View attachment 102700

GG Algae Chips
View attachment 102701
Szagra, tapintásra és ízre (igen, megkóstoltam) egy az egyben a sushinál használatos nori alapanyaga.
Ez egy kiegészítő táp garnélák és páncélosharcsák számára.
Elsőként a mindenevő Ancistrus temminckiivel (arany anci) tettem próbát, és átesett a MEO-n. Az alfa hím kisajátította, a többiek csak akkor jutottak hozzá, amikor az "akva ura" betelt vele.
View attachment 102702

Utána jöttek a kis kapirgászok. Volt egy kis bizonytalankodás mindkét csapatnál, ami hamar elmúlt.
View attachment 102703 View attachment 102704
Mivel a chipsz-ek elég nagy méretűek, azt tanácsolom, hogy nyugodtan negyedeljétek (egy olló is megteszi).

Egyenlőre ennyiről tudok beszámolni, de ígérem, folyt. köv.
Köszi Mary a beszámolót. 😘
 
Sziasztok!

Ha forrázott fa leveleket ehetnek,a garnélák akkor forrázott gyógynövény leveleket is kaphatnak? A gyerkőc kap naponta immunerősítő gyógynövény teát ami csak levél és virágzat, forrázva van,megkaphatják a leforrázott levél darabokat? Persze nem egy teára való mennyiséget.. :) Van valakinek tapasztalata? Ezek vannak benne:
 

Attachments

  • 20210505_102533.jpg
    20210505_102533.jpg
    61 KB · Megtekintések: 17
Sziasztok. Vegigolvastam a topicot, de a rukkolarol nem találtam infot. Probalta mar valaki? Ha tilos, miert tilos?
Próbáltam már saját termesztésű (bio) rukkolát adni. A garnélákat nem nagyon érdekelte. A levele elég kemény még párolva is.
Szerintem nyugodtan kipróbálhatod. Nem hiszem, hogy mérgező lenne (ha nem tartalmaz vegyszermaradványokat). Lehet, hogy nálad beválik, de szerintem vannak sokkal jobb gazok is a garnéláknak.
 
Sziasztok. Vegigolvastam a topicot, de a rukkolarol nem találtam infot. Probalta mar valaki? Ha tilos, miert tilos?
Rukkolát még én sem próbáltam, de ha nem találsz róla leírást a garnélaetetés témakörben akkor annak valami oka lehet! A garnélázás kapcsán elég sok tapasztalat felhalmozódott már a neten, én a helyedben ezekre hagyatkoznék.
 
Rukkolát még én sem próbáltam, de ha nem találsz róla leírást a garnélaetetés témakörben akkor annak valami oka lehet! A garnélázás kapcsán elég sok tapasztalat felhalmozódott már a neten, én a helyedben ezekre hagyatkoznék.
Köszi, pont emiatt tettem fel a kerdest. Feltűnt, hogy a rukkolat senki nem mondta. Nem akarok mindenáron rukkolaval etetni, csak kivancsisag volt.
 
Köszi, pont emiatt tettem fel a kerdest. Feltűnt, hogy a rukkolat senki nem mondta. Nem akarok mindenáron rukkolaval etetni, csak kivancsisag volt.
Persze, az emberben mindig van egy adag kíváncsiság, hogy ezt vagy azt megeszik e. Max. ha nem féltősek a garnéláid, akkor megér 1-2 próbát. Én is adtam a garnéláinak anno zsenge borsóhajtásokat mikor tudtam szerezni, de most már a gyári kaják mellé csak spenótot, csalánt, sütőtököt és faleveleket szoktam adni. Így is elég változatosan lehet táplálni a jószágokat. :)
 
Back
Oldal tetejére