• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Sem sozott, sem fuszerezett, sem olajos/zsiros, meg ugy altalaban ember szamara feldolgozott etelt nem adunk a joszagoknak! De magadtol is rajossz miert nem, ha belegondolsz.
Én értem, csak nagypapámmal, aki nem hisz az új haltartási eszmének, még nemrég abban a tudatban volt, hogy metilénkék betegségmegelőzésre, 2 havonta vízcsere és 2 éve lejárt halkajával etetés tökéletes , de ezt elmagyaráztam, a kovi ubira meg leszólt, hogy az tökéletes, semmi baja sincs. Ha találkozunk akkor mindig bizonygatom neki hogy nem az a helyes ahogy Ő csinálta hanem az ahogy Mi. A kovászos uborka ellen nem tudtam érvelni így itt feltettem a kérdést.
 
Nem feltétlenül helytelen az, ahogy Ő csinálta, csak más. Ő valószínűleg nem növényes, vagy garnélás akváriumot üzemeltetett, hanem halasat, ahol az élő növény, ha volt egyáltalán max egy díszlet volt, ami vagy túlélte, vagy nem. Itt a munkahelyen van egy sügéres akváriumunk, 450 liter környéki. Havonta egyszer van vízcsere (pontosabban akkor, ha már sok a barna alga az üvegen), kezeletlen csapvízzel, napi kétszer etetés, két belső szűrő megy benne, nagyjából háromszor van benne több hal, mint amennyinek szabadna lennie. És ezek mellett szaporodnak a kis mocskok, ez a halmennyiség egyetlen párból jött össze. (Jepp, belterjes mint az atom.) Ha olyan rosszak lennének a körülmények nem igazán menne ilyen szinten a szaporodás, vagy a kicsik nem maradnának meg ilyen nagy számban még úgyis, hogy a felnőttek szívesen összecsipkedik őket. Ha ezt egy növényesben csinálná valaki, nagy valószínűséggel ellepné az alga és ledöglene a hal- illetve garnélaállomány.
A kovászos uborkánál pedig hivatkozz arra, hogy sós, a sót pedig nem csípik az édesvízi garnélák. :D
 
Nem feltétlenül helytelen az, ahogy Ő csinálta, csak más. Ő valószínűleg nem növényes, vagy garnélás akváriumot üzemeltetett, hanem halasat, ahol az élő növény, ha volt egyáltalán max egy díszlet volt, ami vagy túlélte, vagy nem. Itt a munkahelyen van egy sügéres akváriumunk, 450 liter környéki. Havonta egyszer van vízcsere (pontosabban akkor, ha már sok a barna alga az üvegen), kezeletlen csapvízzel, napi kétszer etetés, két belső szűrő megy benne, nagyjából háromszor van benne több hal, mint amennyinek szabadna lennie. És ezek mellett szaporodnak a kis mocskok, ez a halmennyiség egyetlen párból jött össze. (Jepp, belterjes mint az atom.) Ha olyan rosszak lennének a körülmények nem igazán menne ilyen szinten a szaporodás, vagy a kicsik nem maradnának meg ilyen nagy számban még úgyis, hogy a felnőttek szívesen összecsipkedik őket. Ha ezt egy növényesben csinálná valaki, nagy valószínűséggel ellepné az alga és ledöglene a hal- illetve garnélaállomány.
A kovászos uborkánál pedig hivatkozz arra, hogy sós, a sót pedig nem csípik az édesvízi garnélák. :D
Hmm, valami nagyon tettszehet nekik.
Hetente 3-4 hala halt meg, szűrés napi max 1-2 óra. Szifó, molli, anci 54 literben. De most velem fogja megcsinálni és nem engedem hogy ilyet tegyen.
A sóra nem hivatkozhattam mert még soha nem ettem.
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ilyenkor a leveleket amit a garniknak adtok ki hogyan szokta későbbre elrakni?
én csak spenótlevelet adok nekik. Szoktam nekik elrakni télire... csak leforrázom a leveleket majd jégkockatartóba gyömöszölöm és lefagyasztom. Így adagonként tudom kiolvasztani (forró vízben kiolvasztom azt bedobálom a leveleket az akváriumba). Mivel forrázott levelek el is süllyednek nem kell lesúlyozni őket.
 
én csak spenótlevelet adok nekik. Szoktam nekik elrakni télire... csak leforrázom a leveleket majd jégkockatartóba gyömöszölöm és lefagyasztom. Így adagonként tudom kiolvasztani (forró vízben kiolvasztom azt bedobálom a leveleket az akváriumba). Mivel forrázott levelek el is süllyednek nem kell lesúlyozni őket.
Ez . Oké..
Szárítani valaki szokott...?
Esetleg valaki Eper fa levelet hogyan szokta elrakni.
Mert messze van a lombhullás hogy mondjuk gyümölcs fa leveleket szedjek össze...
 
Back
Oldal tetejére