• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Be kellett szórnom még 2-3 szemet, mert egymást tépik a kajáért. -.-'

Igen, tőled. :)

Nálam csak Dennerle Crustagran van a menün, de csak azért, mert emellett úgy tűnik nem nagyon akarnak enni mást. :D
Akkor tényleg szépeket sikerült kiszednem, pedig sötétben pecáztam. Nálam vadtartás van. Nagy részt eszik amit találnak.
A kékeket kényeztetem, cseperednek is rendesen.
 
Akkor tényleg szépeket sikerült kiszednem, pedig sötétben pecáztam. Nálam vadtartás van. Nagy részt eazik amit találnak.
A kékeket kényeztetem, cseperednek ia rendesen.
Volt pár átlátszó, de ezek szerintem azért voltak olyanok, mert még picik voltak. Aztán vedlettek és elég szépen kipirosodtak pár nap alatt. Szó mi szó, tőled vannak a legszebb garnéláim! :D Amúgy ma találtam egy artémia nagyságút, nem tudom hogyan került ide, 1 hete 10 garnélát számoltam, mindegyik már akkor nagyobb volt, szóval lehet hogy ez egy 11. potyautas. :)

Amúgy folyamatosan próbálom etetni a garnéláimat mindenféle forrázott zöldséggel, de Crustagran mellett hozzá sem nyúlnak máshoz, még sóskalevélhez sem, ami elég baj, mert a Crustagran-ban tudtommal nincs jód. Az Otoim esznek egy kis uborkát és ennyi az össz zöldségfogyasztás az akváriumaimban.
 
Volt pár átlátszó, de ezek szerintem azért voltak olyanok, mert még picik voltak. Aztán vedlettek és elég szépen kipirosodtak pár nap alatt. Szó mi szó, tőled vannak a legszebb garnéláim! :D Amúgy ma találtam egy artémia nagyságút, nem tudom hogyan került ide, 1 hete 10 garnélát számoltam, mindegyik már akkor nagyobb volt, szóval lehet hogy ez egy 11. potyautas. :)

Amúgy folyamatosan próbálom etetni a garnéláimat mindenféle forrázott zöldséggel, de Crustagran mellett hozzá sem nyúlnak máshoz, még sóskalevélhez sem, ami elég baj, mert a Crustagran-ban tudtommal nincs jód. Az Otoim esznek egy kis uborkát és ennyi az össz zöldségfogyasztás az akváriumaimban.
Ne adj nekik pár napig kaját, utána lehet jobban betámadják a zöldet. A spenót nálam a favorit. Most meggy levelet kaptak. Hozzá se nyúltak 3 napig, majd egy éjszaka alatt bepusziltak 2 levelet. Gondolom ennyi kellett hogy rendesen felpuhuljon.
A microval könnyen mehetett potyautas, nem hiányzott névsor olvasásnál.
 
Ne adj nekik pár napig kaját, utána lehet jobban betámadják a zöldet. A spenót nálam a favorit. Most meggy levelet kaptak. Hozzá se nyúltak 3 napig, majd egy éjszaka alatt bepusziltak 2 levelet. Gondolom ennyi kellett hogy rendesen felpuhuljon.
A microval könnyen mehetett potyautas, nem hiányzott névsor olvasásnál.
A műanyag doboz űrtartalmára való tekintettel semmi bomlandót nem hagyok benne több mint 1 napra, de a 2-3 napos koplaltatást kipróbálom (annak érdekében, hogy egyenek egy kis jódot is).
 
Sziasztok! Nalam bevalt a kigyouborka, repa, most kezdek betarazni telire nekik. Valaki probalt mar almat, kortet adni nekik? Eppenseggel rengeteg, ezert gondoltam, hogy abbol is fagyasztanek nekik.
 
Nekem a banán bejött, de csúnya lett tőle a víz.
Kipróbáltam a körtét is - tetszett nekik (de valamiért délutánra kinyírtam a fél állományt :( - nem merném a körtére fogni.
 
Sziasztok! Nalam bevalt a kigyouborka, repa, most kezdek betarazni telire nekik. Valaki probalt mar almat, kortet adni nekik? Eppenseggel rengeteg, ezert gondoltam, hogy abbol is fagyasztanek nekik.

érdemes megpróbálni. Ahogy láttam eddig itt a fórumon mindenkinél más az amit esznek és más az amire rá sem néznek ;)
Nálam pl. a répa sem fogyott, pedig van néhány fajta garnélám.
 
Mivel mindent vegyszereznek és biokertem nincsen, én semmilyen zöldséget/gyümölcsöt nem merek berakni.
Csak erdő mélyén gyűjtött falevél és catappa levél megy nekik a prémium garnélaeleség mellé.
 
Koszi a reakciokat, eleg vegyesek, de ez ettol szep.
Magankertbol szarmazo alma es korte, termeszetesen, mosva, meghamozva, hokezelve. most 1-1 kis kockaval probalom meg, ha jo nekik akkor megy hokezeles utan fagyasztoba elokeszitve, hogy csak ki kelljen kapni es mar adni. :) Jelentkezem, ha bevalt!
 
54 liter, Heti 20% vizcsere van. Catappa folyadekot es levelet kapnak. a folyadekot vizcsereknel, a levelet 3 hetente. Pihentetett csapviz, semmilyen kezeles, sem RO. Szerintem a 2213as megoldja a szurest, es mivel folyamatosan petesek a mamak, ugy gondolom, hogy hogy ket "dobokockanyi" alma es korte, nem teszi tonkre a vizem.
 
Ha gyorsan megeszik és/vagy kiveszed mikor elkezd bomlani akkor no para.

Strapabíróak ám ha jó kondiban vannak.

Sztori: garnis állvány a pinyóban, calceo bee akva. Nézem két napja, valami fura kis barna darabkák az aljzaton. Mondom ilyen formájú kajám nincs, nem is kaptak két napja csak biofilm mixet, kiszedtem gyorsan. Nézem, passz. Elég kemény darabkák.

Valami szöget ütött a fejembe, már láttam ilyet. Körbenéztem az állványon, a szűrők mellett/akvák mögött. Találtam még 4-5 darabot.

És akkor beugrott: ez egérszar b+. :) A kis bajszos a nyitott pinceajtón beszédült a pinyóba, körbenézett a felső polcon, és valahogy a középső polcon levő akvába kulázott a deszkák fél centis résein át.

Na ilyet se láttam még.

Calceok élnek és virulnak, az egérszar kajára azért nem mentek rá. :D Ma azért rakok ki csapdát a rágcsálónak, nehogy rájárjon a méregdrága garnélaeleségekre a végén. :p
 
Utoljára módosított:
Ha gyorsan megeszik és/vagy kiveszed mikor elkezd bomlani akkor no para.

Strapabíróak ám ha jó kondiban vannak.

Sztori: garnis állvány a pinyóban, calceo bee akva. Nézem két napja, valami fura kis barna darabkák az aljzaton. Mondom ilyen formájú kajám nincs, nem is kaptak két napja csak biofilm mixet, kiszedtem gyorsan. Nézem, passz. Elég kemény darabkák.

Valami szöget ütött a fejembe, már láttam ilyet. Körbenéztem az állványon, a szűrők mellett/akvák mögött. Találtam még 4-5 darabot.

És akkor beugrott: ez egérszar b+. :) A kis bajszos a nyitott pinceajtón beszédült a pinyóba, körbenézett a felső polcon, és valahogy a középső polcon levő akvába kulázott a deszkák fél centis résein át.

Na ilyet se láttam még.

Calceok élnek és virulnak, az egérszar kajára azért nrm mentek rá. :D Ma azért rakok ki csapdát a rágcsálónak, nehogy rájárjon a méregdrága garnélaeleségekre a végén. :p

Jó jó, hogy a bioeleséget adsz a garniknak, na de ennyire! :p:D:ROFLMAO:
Remélem hamar meglesz a tettes!
 
Ha gyorsan megeszik és/vagy kiveszed mikor elkezd bomlani akkor no para.

Strapabíróak ám ha jó kondiban vannak.

Sztori: garnis állvány a pinyóban, calceo bee akva. Nézem két napja, valami fura kis barna darabkák az aljzaton. Mondom ilyen formájú kajám nincs, nem is kaptak két napja csak biofilm mixet, kiszedtem gyorsan. Nézem, passz. Elég kemény darabkák.

Valami szöget ütött a fejembe, már láttam ilyet. Körbenéztem az állványon, a szűrők mellett/akvák mögött. Találtam még 4-5 darabot.

És akkor beugrott: ez egérszar b+. :) A kis bajszos a nyitott pinceajtón beszédült a pinyóba, körbenézett a felső polcon, és valahogy a középső polcon levő akvába kulázott a deszkák fél centis résein át.

Na ilyet se láttam még.

Calceok élnek és virulnak, az egérszar kajára azért nem mentek rá. :D Ma azért rakok ki csapdát a rágcsálónak, nehogy rájárjon a méregdrága garnélaeleségekre a végén. :p

Bejött a garnéláknak?
 
A borsó bejött. (y) Nincs akkora tolongás, de nálam már ez is tömegnek számít.
View attachment 64479 View attachment 64480

Ne így tálald nekik, és kirúgják az üveget a tülekedésben! :) Forrázd vagy fagyaszd le - én utóbbit csinálom, ráadásul tálcára téve szemenként -, aztán hagyd felengedni és egyszerűen nyomd ki a héjából. A héj amúgy is kuka, mert igazából nem eszik meg, csak kitakarítják. Javaslom etetőcső használatát, hogy ne szennyezd vele össze az vizet.

B-terv: konzervborsó, forrázni nem kell, de én fagyasztom (szemenként), hogy sokáig elálljon és könnyen adagolható legyen.
 
A borsó bejött. (y) Nincs akkora tolongás, de nálam már ez is tömegnek számít.
View attachment 64479 View attachment 64480
Nálam már nem az a kérdés, hogy mit esznek meg, hanem az, hogy mit nem? Gyakorlatilag mindent megesznek, ami elég puha. Mivel a sóskaültetvényem gyengélkedik, ezért minden mást is kipróbálok. Azt tapasztaltam, hogy aminek van valami íze, arra jobban rámennek, mint az ízetlen dolgokra. Az új sláger a meggy befőtt. Egy fél szemet szoktam bedobni. A pandacsík, algázógéb, oto, szinte szétszedi, a garnélák pedig csak a héját hagyják meg, amit reggel kidobok. Persze mielőtt bedobom, lemosom róla a cukros lét.
 
Back
Oldal tetejére