• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Nekem csak egy honapja van 3 amano garnélám a serpa a sziámi ormányos a zebradánio a kékpajzsospáncélosharcsa gurámi és az algázogéb mellett de . sok növényem van , most kezdenek elöjönni etetéskor és nem hagyják magukat az uborkát a sziámival és a gébbel együtt fogyasztják,a tetrawafer mixet honuk alá fogják és eltünnek vele.sokáig csak egyenként lehetett látni öket azt hittem hogy elpusztult egy de tegnap egyszerre jöttek a kajára mind a hárman. a halak is megszokták öket és nem félnek a halaktol
 
Kislányom kedvet kapott a garnélázáshoz, és egyből CRS, CBS, panda meg gold bee társasággal indított.
Nem parázta túl a dolgot, ahogy én szoktam, így már több tucat csemete nyüzsög nála.
A Shirakura, Sera és JBL tápok mellett gondoltam, beújítok valami mást is.
Kipróbáltam pár BorneoWild garnéla eleséget.

Az első egy spenótos alapú lapocska, ami nem igazán lett a kedvencük, még a mindent pillanatok alatt behabzsoló snowball csapat sem rajong érte igazán.
Garnéla eleség : BorneoWild Spinach

A tömörített rudacskákat imádják, de iszonyatosan koszol(szétázva olyan, mint a furnér faforgács) és a talajba bejutva igen is őrülten rontja a víz minőségét!
Speciális garnéla eleség : BorneoWild Barley

A legjobban a bébiknek való por vált be, ami ízlik is, nem okoz semmi problémát.
Speciális garnéla eleség : BorneoWild Bebi

Legközelebb, ha kint lesznek megint a májusi TP-n, majd újabb ízeket próbálok tőlük, illetve biztosan megkóstoltatom velük a Green Aquaban látott Dennerle és GlasGarten GlasGarten Shrimp Baby Food 38g garnélatáp most csak 4 500,00 Ft - Green Aqua garnéla tápokat is!

Persze a forrázott spenót, csalán, cseresznyelevél vagy brokkoli természetesen mindent visz!
 
Kislányom kedvet kapott a garnélázáshoz, és egyből CRS, CBS, panda meg gold bee társasággal indított.
Nem parázta túl a dolgot, ahogy én szoktam, így már több tucat csemete nyüzsög nála.
A Shirakura, Sera és JBL tápok mellett gondoltam, beújítok valami mást is.
Kipróbáltam pár BorneoWild garnéla eleséget.

Az első egy spenótos alapú lapocska, ami nem igazán lett a kedvencük, még a mindent pillanatok alatt behabzsoló snowball csapat sem rajong érte igazán.
Garnéla eleség : BorneoWild Spinach

A tömörített rudacskákat imádják, de iszonyatosan koszol(szétázva olyan, mint a furnér faforgács) és a talajba bejutva igen is őrülten rontja a víz minőségét!
Speciális garnéla eleség : BorneoWild Barley

A legjobban a bébiknek való por vált be, ami ízlik is, nem okoz semmi problémát.
Speciális garnéla eleség : BorneoWild Bebi

Legközelebb, ha kint lesznek megint a májusi TP-n, majd újabb ízeket próbálok tőlük, illetve biztosan megkóstoltatom velük a Green Aquaban látott Dennerle és GlasGarten GlasGarten Shrimp Baby Food 38g garnélatáp most csak 4 500,00 Ft - Green Aqua garnéla tápokat is!

Persze a forrázott spenót, csalán, cseresznyelevél vagy brokkoli természetesen mindent visz!

Próbáld ki a teknôsöknek árult fagyasztott halat. ;)
 
GARNÉLÁKNAK?:wideyed:

Ahhammm... A garnélák alapvetôen takarítanak a természetben. Ebbe az éttendbe nem csak a növényi maradványok hanem az elhullott álatok tetemei is beletartoznak. Nem a "teknôs" a lényeg, hanem a hal. Állománytól függôen adagolva nagyon gyorsan lepucolják csontvázzá.
 
Hát, ezek szerint az enyémek vegák!:whistle:

Vagy azért nem látok közöttük elhullást, mert a többiek villámgyorsan elpucolják a tetemet?:vomit:
 
Hali.
Amugy mikor az mondjatok hogy a kajat leforrazzatok az pontosan mit jelent?
Megfözitek, vagy csak picit forrasban lavö vizbe merititek?
Es hog<y ezt minden zöldseggel csinalni kell?(Uborka, spenot, repa, brokoli.....)
 
Hali.
Amugy mikor az mondjatok hogy a kajat leforrazzatok az pontosan mit jelent?
Megfözitek, vagy csak picit forrasban lavö vizbe merititek?
Es hog<y ezt minden zöldseggel csinalni kell?(Uborka, spenot, repa, brokoli.....)
Gyakorlatilag a garnéláknak meg kell puhítani a leveleket/zöldségeket, hogy el tudják fogyasztani. De mindenképpen figyelni kell arra hogy minél tovább főzöd a kajcsit, annál több hasznos anyag távozik belőlle!

Én a leveleket /spenót, csalán, gyermekláncfű, tyúkhúr/ csak kb 1-2 percig főzöm, a zöldségeknél meg érzi az ember hogy mikor puhult meg kellőképpen. Ubit még nem adtam, de a spenótot, répát, brokkolit érdemes egy kicsit főzni/forrázni.
 
Hali.
Amugy mikor az mondjatok hogy a kajat leforrazzatok az pontosan mit jelent?
Megfözitek, vagy csak picit forrasban lavö vizbe merititek?
Es hog<y ezt minden zöldseggel csinalni kell?(Uborka, spenot, repa, brokoli.....)

Én le szoktam fagyasztani, ez már magában megpuhítja a zöldségeket. Mikor kiveszem, kb fél percre forró de nem forrásbanlevô vízbe mártom. Aztán mehet a gyerekeknek! :D
 
Sokan mondjátok hogy fôzitek a zöldséget. Másokat azt mondják ezzel kifô belôle a vitamin. Erre kontra sok zöld túl kemény a garniknak. Próbáljátok fagyasztani! Ugyan úgy megpuhul... ;)
 
Sziasztok,
valaki meg tudja mondani, hogy az miért van, hogy a shirakura ebi dama tápra nem mennem rá a garnélák?
máshol látom, hogy bedobnak egy kis kaját minden garnéla 2 percen belül rajta van itt meg bedobom. Egy odamegy megkóstolgatja aztán meg algát enni :S :D
 
Back
Oldal tetejére