• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Vettem CRS-t és vettem nekik drágán Shrimp king complet-et. Rá se néznek. Eddig sose vettem granélakaját, van 200 RC-m azoknak sem kell. Amanó gyakorlatilag mindent lerabol ettől elúszott. Nem nagyon értem.
 
Utoljára módosított:
Vettem először CRS-t és vettem nekik drágán Shrimp king complet-et. Rá se néznek. Eddig sose vettem granélakaját, van 200 RC-m azoknak sem kell. Amanó gyakorlatilag mindent lerabol ettől elúszott. Nem nagyon értem.

A) most éppen nem éhesek
B) bizalmatlanok az újdonsággal... Adj nekik időt :)

(Én diszkosz kaját "erőltetek" most nekik, nálam a halak tartják távol magukat tőle, a garnélák imádják...)
 
Talán még nem írtuk: ezt a kajcsit imádják, a vízbe kerülés után 1 perccel már többen is túrnak rajta. Viszont! A szaga valami borzalom, nem szárazon, hanem miután a vízbe dobjuk. Amikor először használtuk, nem tudtuk honnan jön a szag, az egész lakást feltúrtuk, hova döglött oda valami. :)
Most már felkészülten etetünk vele, tudjuk mire számítsunk. Igen, jelenleg is dögszag terjeng a lakásban. :giggle:
 
Talán még nem írtuk: ezt a kajcsit imádják, a vízbe kerülés után 1 perccel már többen is túrnak rajta. Viszont! A szaga valami borzalom, nem szárazon, hanem miután a vízbe dobjuk. Amikor először használtuk, nem tudtuk honnan jön a szag, az egész lakást feltúrtuk, hova döglött oda valami. :)
Most már felkészülten etetünk vele, tudjuk mire számítsunk. Igen, jelenleg is dögszag terjeng a lakásban. :giggle:

Lehet hogy GERONIMO kicsit az orrom de párszor etettem vele én is de semmi se tűnt fel. Bedobom hozzá se nyúlnak egy napig aztán a második éjszaka eltűnik. Ahogy észre vettem mindenkinek másra izgulnak a garnélái[emoji3]
 
Lehet hogy GERONIMO kicsit az orrom de párszor etettem vele én is de semmi se tűnt fel. Bedobom hozzá se nyúlnak egy napig aztán a második éjszaka eltűnik. Ahogy észre vettem mindenkinek másra izgulnak a garnélái[emoji3]
4 akvába is dobtunk, mind bűzlik :D lehet, hogy dexkill tápjában van valami, amivel keveredve ezt produkálja? :)
 
Szerintem max. fél napot.
Este be, reggel maradék ki.
Banánt meg semeddig...
Több napos nyaraláskor mi a teendő? Az algát olyan jól eltakarították, hogy most izgulok mit esznek 4 napig.....

Illetve ebben a topikban olvastam, hogy a forrázott tyúkhúrt is szeretik. Abból van a kertben bőven... Az bent maradhat napokig az akvában?
 
Több napos nyaraláskor mi a teendő? Az algát olyan jól eltakarították, hogy most izgulok mit esznek 4 napig.....

Illetve ebben a topikban olvastam, hogy a forrázott tyúkhúrt is szeretik. Abból van a kertben bőven... Az bent maradhat napokig az akvában?
Catappa levél, az nyugodtan benne maradhat napokig. De végérvényben a szűrő kapacitásodtól függ, hogy mekkora terhet fog jelenteni a bomló étel.
 
Több napos nyaraláskor mi a teendő? Az algát olyan jól eltakarították, hogy most izgulok mit esznek 4 napig.....

Illetve ebben a topikban olvastam, hogy a forrázott tyúkhúrt is szeretik. Abból van a kertben bőven... Az bent maradhat napokig az akvában?
Eperfa vagy cseresznyefa levelét zölden kiszárítod, majd használat előtt egy percig forrásban lévő/forró vízben "blansírozod".
Ezt állománytól függően 48-72 óra alatt erezetig elpusztítják.
Mivel március eleje van ezeket nem könnyű beszerezni.
Marad a lentebb említett catappa levél, ha van.
 
Honnan lehet tudni, hogy megfelelően táplálom a kis jószágokat? Meg lehet állapítani, hogy kövérek vagy soványak?
A garnélatáp dobozára hülyeség van írva, 1-2 szem fejenként. Amíg 5-10 állatkám volt, addig alig ették, most meg azt sem tudom hány darab van már. Nagy kedvencük a bébigarnéláknak való eleség. Mikor azt beadom nekik, minden mást otthagynak, hiába mondom nekik, hogy az a piciknek való.
 
annyit etess hogy ne maradjon maradék. Egyébként nehéz őket éhenhalasztani, mert mindig találnak valamit az akváriumban, úgyhogy inkább keveset mint sokat etess. Másfelől a zöld növényeket (zöldség-gyümölcs) meg a szárított leveleket add nekik. Frisset ki tudod venni ha már bent van egy napja és marad, a száraz levelek viszont hetekig bent tudnak lenni és tudnak belőle csipegetni. Ez a vizet is kevésbé terheli.
 
Back
Oldal tetejére