• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

én próbálkoztam többfélével, semmi nem keltette fel igazán az érdeklődésüket (se olcsó tabletta, se luxuskaja)
 
Nálam tetszik nekik a gyári kaja, meg az Otonak szánt nagyobb kaját is bezabálják, az amanok azzal úsznak mindenfelé...
 
Nálam a "raktáron lévő" sera és a nemrég próbaként kapott jbl is elfogy egy éjszaka alatt. Mire mennék a csipesszel, hogy kidobjam, eltakarítják. :)
Legalábbis remélem, hogy nem ássák el a hátsó kertben... :eek:
 
Bocs, rosszul fogalmaztam. Nálam is eltűnik reggelre, szinte bármit teszek be, de a gyári kajákat csak éjjel majszolják el, a levelekre pedig szinte azonnal rámennek, amint beteszem az akiba.
 
Bocs, rosszul fogalmaztam. Nálam is eltűnik reggelre, szinte bármit teszek be, de a gyári kajákat csak éjjel majszolják el, a levelekre pedig szinte azonnal rámennek, amint beteszem az akiba.

Szia

Ha végig olvasol egy rakat garnélás bejegyzést abból leginkább annyit tudsz leszűrni egy csipet túlzással, hogy "ahány garnéla csapat, annyi étkezési szokás". Van ahol szétszedik a répaszeletet és van ahol csak fintorognak rá, stb. Szerintem figyeld ki a garnéláid szokásait és annak megfelelően etess. Jobb ha te próbálsz alkalmazkodni hozzájuk, mert fordítva eléggé nehézkes ha kifejlett garnikról van szó. ;)
 
Sziasztok!

Egy elsősorban téli receptet szeretnék megosztani, így télen is elég egyszerű beszerezni a felhasznált növényeket. Elsősorban ivadék/növendék garnélák kedvence lehet, de ahogy észrevettem az idősebbek is élethalálharcot vívnak egy-egy falatért. :)
Hozzávalók tetszés szerinti arányban:
-tyukhúr (gyökerek kivételével a komplett növény)
-gyermekláncfű (levelek)
-csalán (szár, levelek)
-néhány száraz falevél (szeder, éger, cseresznye leveleket használtam)
-ásványi anyag (Shirakura mineral stone-ból reszeltem le egy keveset, és Dennerle Crusta mineral)
Elkészítés:
A faleveleket és a frissen gyűjtött zöld növényeket jól átöblítettem. Kevés vízben a leveleket nagyjából 1 percet főztem, mikor kellemes "tea?" illata lett hozzáadtam a zöldet.
Az egészet még egy percig forraltam, majd hagytam kihűlni a vízben. Mikor meghűlt,leöntöttem a vizet, botmixerrel összeturmixoltam, amiket nem vitt el a turmix azt kidobtam belőle. Mivel még így is túl híg volt, papírtörlőn átszűrtem, a sűrűjét összekevertem az ásványi anyagokkal.
Egy lapos tálat kibéleltem folpack-al nagyjából simára, ebbe beleöntöttem a zöld trutyit, majd egyenletesen szétterítettem, és betettem a fagyasztóba.
Nagyjából 1 óra múlva teljesen megfagyott, ekkor kivettem a tálból, lehúztam a fóliát, kisebb darabokra tördeltem és egy jól záródó dobozban visszatettem a fagyasztóba.
Etetéshez egy kisebb körömnyi darabkát török általában, 2 napontai etetéssel nagyjából a télen ki fog tartani.

Néhány esetben nem ajánlom használatát, ha talaj vagy külső szűrő tisztítja a garnélák vízét, az apró darabkákat mindkettő összeszívja, vastagabb durva szemű aljzat esetén túl mélyre süllyed, a garnélák nem férnek hozzá és csak rontja a víz minőségét.
Holnap, vagy majd jövőre csinálok egy kis videót az etetésről. :)
 
Sziasztok!

Shirakura Ebi Dama Special-al etetem a garnijaimat,viszont bizonytalan vagyok,hogy meddig is hagyhatnám bent nekik mert sokáig egyben marad,a régi(sera) kezdett szétmálni és akkor kiszedtem.Most úgy csinálom,hogy 10 órakor be és 5 órakor ki.Maradhatna még szerintetek vagy esetleg ez is sok idő?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Shirakura Ebi Dama Special-al etetem a garnijaimat,viszont bizonytalan vagyok,hogy meddig is hagyhatnám bent nekik mert sokáig egyben marad,a régi(sera) kezdett szétmálni és akkor kiszedtem.Most úgy csinálom,hogy 10 órakor be és 5 órakor ki.Maradhatna még szerintetek vagy esetleg ez is sok idő?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Adj nekik kevesebbet. A serasat én este fele adtam nekik 3-4 óra elteltével már nem sok volt belôle, de reggelre nyomtalanul eltüntették azt is.
 
én még nem próbáltam az uborkát de haennyire szeretik akkor adok nekik
Én nem akarok nagyon vészmadárkodni, de mielőtt beleveted magad a "vegyünk uborkát a garnéláknak" mozgalomba azért egy valamit még mérlegelj. Bőven olvashatsz fórumokon arról hogy nem igazán tudjuk hogy mennyi vegyszer van a boltban árult zöldségekben. Nyilván egy nagyobb dózis az emberre nem ártalmas de a garnikra végzetes lehet. Jó pár garnélatartó ezért nem is ad bolti/piaci stb. friss zöldséget a jószágoknak. Ha tudsz biztos forrásból szerezni ubit akkor a garnéláid biztos boldogok lesznek tőle, de ha csak "úgy" megveszed, az szerintem bőven a lutri kategória. De természetesen a döntés joga a tiéd. :)
 
Én nem akarok nagyon vészmadárkodni, de mielőtt beleveted magad a "vegyünk uborkát a garnéláknak" mozgalomba azért egy valamit még mérlegelj. Bőven olvashatsz fórumokon arról hogy nem igazán tudjuk hogy mennyi vegyszer van a boltban árult zöldségekben. Nyilván egy nagyobb dózis az emberre nem ártalmas de a garnikra végzetes lehet. Jó pár garnélatartó ezért nem is ad bolti/piaci stb. friss zöldséget a jószágoknak. Ha tudsz biztos forrásból szerezni ubit akkor a garnéláid biztos boldogok lesznek tőle, de ha csak "úgy" megveszed, az szerintem bőven a lutri kategória. De természetesen a döntés joga a tiéd. :)

Ezért érdemes a kétes eredetü zöldségeket megfôzni és kiáztatni.
 
Ezért érdemes a kétes eredetü zöldségeket megfôzni és kiáztatni.
Jó persze, éljünk veszélyesen de szerintem ez irányú vágyainkat ne a kétes eredetű zöldségeken éljük ki!;) Szerintem akárhogy áztatod/főzöd, akkor sem lehet tudni hogy mennyi vegyszer marad a zöldségekben ha volt benne és ez a gond vele.
Amúgy meg főzni egy kicsit amúgy is célszerű.:)
 
Nem is azt vallom hogy a hiperek agyonvegyszerezett, szinte rajzolt zöldségeit használjuk! De ha a piacon veszed a bácsitól az is kétes eredetü. Csak az a biztos amit te termelsz, csak ezt nem mindenki teheti meg. Pl erkélynélküli panelbe érdekes lehet kígyóuborkát termeszteni. :)
 
Én is a héten vetettem spenótot balkonládába. Ha valakinek van tapasztalata a spenót termesztésben /mire kell figyelni, tápozás, stb./ akkor szívesen venném ha megosztaná tippjeit. :)
 
Back
Oldal tetejére