• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Nálam az erezetig lepucolják a catappa levelet... Pont most vettem ki egy levélcsontvázat. :D

De a cserkólevelet megjegyzem, itt a kertbe egy nagy germersdorfi fa, tavasszal gyűjtök zöldlevelet és leszárítom. Garantáltan permet és vegyszermentes! :)

Milyen catappa levelet dobsz nekik?
 
Annyira érdekes ez a dolog, mert én soha nem veszem ki a kajamaradékot, annyi kaját adok, amit másnap reggelre eltüntetnek, de pl. havonta egyszer kapnak halszeletet (ponty, kárász) az meg 3-4 napig is bent van, minden probléma nélkül, és végig falatozik belőle valaki.

A gyári kajákat amúgy nem szeretem, csak a baj van velük :) Kivéve a Dennerle Crusta Gran-t, na az üt, nagyon jó kaja. A JBL Novo Prawn-t egyszer adtam nekik, megették, de többször nem vettem.

Egy másik trükk: a granulált kajákat, hal és garnéla kaját egyaránt, hűtőben tartom, főleg, ha nyers fehérje van benne. Sőt, a Tetra Pro Energy-t, és a Dennerle Crusta Gran-t is szétosztom kisebb fiolákba kb. 2-3 heti adagokra, és egy kivételével lefagyasztom, amit etetek azt tartom a hűtőben.

Levelek: diót nem adnék nekik. Eperlevél, cseresznyelevél, meggylevél, juhar (bármelyik faj), nyírfa szárítva 1 napig ázik, másnap nekiesnek. Nem forrázom le, mert bár nincs nagy kioldható anyag tartalmuk, ami van, azt inkább az akváriumban adják le, ne a főzővízben. A cseresznyét nyáron gyűjtöm, zöldre szárítom, vitathatatlanul az a kedvencük. A tölgy, bükk is elfogy, de ezek a magas csersav tartalom miatt tartósabbak és lassabban bomlanak a vízben is, a tölgy simán 2-3 hétig is bent van, mire nekiállnak enni, akkor viszont erezetig rágják. Hozzáteszem, hogy a tölgy alkalmas a Terminalia catappa fa levelének a helyettesítésére, miközben a catappa-t (nálam) nem ették meg soha :)

Nem lehet esetleg hogy a mulm az, ami igy ered bomlásnak? Eleinte nem volt ilyen probléma, most viszont hogy szép számmal vannak kicsik lehet hogy túl sokat kuláznak? :D Bocsánat a hülye kérdésért... lehet hogy a szivacsszűrőm is gagyi alig forgat vizet és a lerakódott taknyot nem tudja rendesen szűrni. Persze tudom, hogy a szivacs mechanikai szűrése gyakorlatilag nulla, de garnélás akváriumban más szűrést nehezen tudok elképzelni... de ez már off.
 
Nem lehet esetleg hogy a mulm az, ami igy ered bomlásnak? Eleinte nem volt ilyen probléma, most viszont hogy szép számmal vannak kicsik lehet hogy túl sokat kuláznak? :D Bocsánat a hülye kérdésért... lehet hogy a szivacsszűrőm is gagyi alig forgat vizet és a lerakódott taknyot nem tudja rendesen szűrni. Persze tudom, hogy a szivacs mechanikai szűrése gyakorlatilag nulla, de garnélás akváriumban más szűrést nehezen tudok elképzelni... de ez már off.
Pedig azért van pár alternatíva.
 
Pedig azért van pár alternatíva.

Bocsánat, kihagytam egy lényeges infót, 25 Literes akváriumról van szó, szóval nehéz olyan szűrést kialakítani benne amiben nincs akkora áramlat ami már nem előnyös a garnéláknak.
 
Bocsánat, kihagytam egy lényeges infót, 25 Literes akváriumról van szó, szóval nehéz olyan szűrést kialakítani benne amiben nincs akkora áramlat ami már nem előnyös a garnéláknak.
27 literben ex600 spinnel folytas nelkul. Az aljazt kozeleben szinte 0 az aramalas. De szerintem tobben is szurunk kicsi garnist kulso szurovel.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Bocsánat, kihagytam egy lényeges infót, 25 Literes akváriumról van szó, szóval nehéz olyan szűrést kialakítani benne amiben nincs akkora áramlat ami már nem előnyös a garnéláknak.

Nem tudom milyen áramlat nem előnyös a garnéláknak, elfújni egyiket sem fújta még el. Amit én 25 literben használnék azok ezek. Oase FiltoSmart 60, 100, Eheim 2211, Ecco Pro 130. Spin, poppy, fojtás a kulcsszavak.
 
Nem teljesen etetés téma, inkább ragadozás...
A garnéláim ma gondoltak egyet és fogtak maguknak egy legyet :eek: (na jó gondolom csak valami fáradt őszi légy beleszédült az üvegbe...) na de akkor is kezdek aggódni, vajon mi(ki?!) lesz a következő :unsure:
 
Nem tudom milyen áramlat nem előnyös a garnéláknak, elfújni egyiket sem fújta még el. Amit én 25 literben használnék azok ezek. Oase FiltoSmart 60, 100, Eheim 2211, Ecco Pro 130. Spin, poppy, fojtás a kulcsszavak.

Sajnos külső szűrésre nincs keret... :(
 
Melyek azok a garnélakaják amik lassan bomlanak le viszonylag? Shrimp King snow pops ilyen, az rendelés alatt, SK Protein van itthon egész jó ebből a szempontból.
aquatic nature shrimp excel
nálam ez marad a végén a tálba. Ugyan olyan szemes mint a tetra crusta csak 3napig is tartja a formáját.
 
Nem lehet esetleg hogy a mulm az, ami igy ered bomlásnak? Eleinte nem volt ilyen probléma, most viszont hogy szép számmal vannak kicsik lehet hogy túl sokat kuláznak? :D Bocsánat a hülye kérdésért... lehet hogy a szivacsszűrőm is gagyi alig forgat vizet és a lerakódott taknyot nem tudja rendesen szűrni. Persze tudom, hogy a szivacs mechanikai szűrése gyakorlatilag nulla, de garnélás akváriumban más szűrést nehezen tudok elképzelni... de ez már off.

A szivacs a legjobb szűrőmédia szerintem. Pont. :) Mechanikai és biológiai feladatokra egyaránt megfelelő, főleg, hogy garnis akváriumban nem képződik mulm, mert a garnélák áttúrják azonnal. Ezért tesznek a tényésztől az ivadéknevelőkbe is garnélát, mert a corykhoz hasonlóan nem hagyják a mulmot felgyülemleni. Nálam is minden akváriumban van három marék takarító :)

Az már más kérdés, hogy ha a szűrőd gyenge, akkor a biológiai oldal is gyenge, ha gyári a szivacsod, esélyes, hogy valami bóvli zárt cellás szivacs, ami viszont semmire sem jó. Nézz utána TM sorozatnak, azok közül is a TM30 a preferált cellasűrűség. A vizet pumpa vagy levegős emelő szállítja? Ha pumpa, akkor lehet, hogy a víz redoxpotencálja nem megfelelő (bocs :D nem elég oxidáló a közeg). A gyári kajákat, mint már írtam nem szeretem, egyet kivéve. Mindenhol tálkában etetek, így nem süllyed le a talajba, és kisebb szemetet hagy.

Másik: tényleg adj inkább kevesebb kaját, én tegyél be inkább levelet, zöldet, fakérget, stb. Ezek nem bomlanak, nem ártanak, de a garnéláknak kajaforrást jelentenek :)
 
A szivacs a legjobb szűrőmédia szerintem. Pont. :) Mechanikai és biológiai feladatokra egyaránt megfelelő, főleg, hogy garnis akváriumban nem képződik mulm, mert a garnélák áttúrják azonnal. Ezért tesznek a tényésztől az ivadéknevelőkbe is garnélát, mert a corykhoz hasonlóan nem hagyják a mulmot felgyülemleni. Nálam is minden akváriumban van három marék takarító :)

Az már más kérdés, hogy ha a szűrőd gyenge, akkor a biológiai oldal is gyenge, ha gyári a szivacsod, esélyes, hogy valami bóvli zárt cellás szivacs, ami viszont semmire sem jó. Nézz utána TM sorozatnak, azok közül is a TM30 a preferált cellasűrűség. A vizet pumpa vagy levegős emelő szállítja? Ha pumpa, akkor lehet, hogy a víz redoxpotencálja nem megfelelő (bocs :D nem elég oxidáló a közeg). A gyári kajákat, mint már írtam nem szeretem, egyet kivéve. Mindenhol tálkában etetek, így nem süllyed le a talajba, és kisebb szemetet hagy.

Másik: tényleg adj inkább kevesebb kaját, én tegyél be inkább levelet, zöldet, fakérget, stb. Ezek nem bomlanak, nem ártanak, de a garnéláknak kajaforrást jelentenek :)


Sima légpumpa, ami most hajt sórákot, nevelőmedencét is, szóval elképzelhető hogy kevés az erő a szivacsnak. :) És igen egy gyári szivacsról beszélünk, nem a legdrágább fajtáról... :D
 
aquatic nature shrimp excel
nálam ez marad a végén a tálba. Ugyan olyan szemes mint a tetra crusta csak 3napig is tartja a formáját.

Nekik a haltápjaikat ismerem, a tropical small az igen kiváló. Bepróbálom ezt is, köszi!
 
Back
Oldal tetejére