• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Nem elég éhesek. :D

Én hetente cca 2x (nagyon max 3x) etetek és akkor se nagyon sokat, egyébként azt eszik amit találnak, alga biofilm, stb. És nem kevés garnéla van nálam egy-egy akvában.

Így amikor beszórom a kaját - legyen az bármi - rárabol az összes mint gyöngytyúk a takonyra. :D
 
CRS garnéláimat nem tudom rászoktatni minőségi kajákra :) Próbálkoztam már Tima, Dennerle, Best Bite különféle granulátumokkal és pálcikás kajával is, de egyikre sem mennek rá. Van némi fonalalga az akváriumban, azon kívül más nem jellemző, de mégis inkább csak "legelgetnek", nem érdekli őket a tányéron felszolgált cucc. Miért van ez? És inkább örüljek neki, vagy próbálkozzam másfélékkel? Tenyésztők mind azt mondják, hogy a tápanyagokban gazdag élelem a fő tényező a sikeres tartáshoz és szaporításhoz...

Nincsenek elegen. Ha sok garnéla van kialakul a para, hogy a többiek elviszik a kaját. Ha csak néhány garnéla van ők nem annyira mozdulnak meg. Valószínű az lehet mögötte, hogy nagy létszámnál biztonságban érzik magukat. 5-6 lézengő példány meg inkább nem merészkedik ki a nyílt terepre.

Garnéla kajáknál van aminek erősebb az aromája ezek jobban működnek garnéla mágnesként. De a fentiek miatt óriási látványetetéstre itt sem lehet számítani. Kell a kritikus tömeg, vagy hogy csak ők legyenek az akváriumban. :)
 
hah találtam egy-két 11 évvel ezelőtti vidit még Törökbálintról. :)


Itt az alsón igazi BF hangulat van :) 60 literesben 100+ CRS volt. Az amanok miatt még nagyobb küzdelem megy a falatokért.

 
Nincsenek elegen. Ha sok garnéla van kialakul a para, hogy a többiek elviszik a kaját. Ha csak néhány garnéla van ők nem annyira mozdulnak meg. Valószínű az lehet mögötte, hogy nagy létszámnál biztonságban érzik magukat. 5-6 lézengő példány meg inkább nem merészkedik ki a nyílt terepre.

Garnéla kajáknál van aminek erősebb az aromája ezek jobban működnek garnéla mágnesként. De a fentiek miatt óriási látványetetéstre itt sem lehet számítani. Kell a kritikus tömeg, vagy hogy csak ők legyenek az akváriumban. :)
Csak ők vannak az akváriumban, nincs kitől tartaniuk. Vagyis van néhány fiatal amanó is, úgy értettem halak nincsenek. De a létszám valóban nem túl nagy, 10 fő (szóval lehet benne valami). De hát valahol el kell kezdeni, nem? :) Nem annyira félősek, gyakran mutatkoznak. Volt már olyan is, hogy hosszú csipesszel a tálkához terelgettem néhány példányt, szaglásztak is egy ideig körülötte, aztán otthagyták.
Tartottam már amúgy többször garnélákat, köztük CRS-t is, változó volt, hogy mennyire röppennek a kajára, de ilyen - hogy egyáltalán nem - még nem volt. :(
 
Back
Oldal tetejére