• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla eleségek

én késő délután szoktam adni nekik zöldséget, alig mennek rá, reggelre mégis minden eltűnik...valószínűleg világosban, meg amíg nyüzsögnek a halak, nem szeretnek annyira kajálni, de nem kell őket félteni, nem halnak éhen
 
Nekem egy szép csapat sakurám van kb 50-60 db plusz egy Amano, igazából ha lehetőségem van rá mindig zöldséget adok nekik. A favorit a konzerv borsó kicsit szétnyomva, mindenki imádja, és még az Amandák is eszik a lehulló darabokat, a garnélák szeretik még a jó érett barackot ami mivel puha nincs sok gondjuk vele, úgy vettem észre a keményebb zöldségek gyümölcsök nem aratnak nagy sikert, rápróbálnak de nem eszik meg, gondolom nem tudnak belekezdeni :). Próbálkoztam még céklával, almával répával stb. ezeket puhára főzve érdemes odaadni, bár nem nagy siker volt értük, habár mondják, hogy szebb lesz a színük az olyan eleségtől amiben magas a növényi színezék (répa ,cékla). Van egy ilyen tablettás díszhaltáp (bioToP), fel lehet rakni az akvárium oldalára ahol megtapad és folyamatosan mállik szét, ezt nagyon szereti mindenki :). Egyébként amíg csak garnélák voltak az akváriumban kb heti kétszer adtam nekik enni, de volt hogy csak egyszer (nem estek kétségbe :)).

Ui: A tök volt még szenzációs siker :)

A borsó :)

[URL=http://data.hu/get/6879920/P4250112.JPG]
http://data.hu/get/6879920/P4250112.JPG

[/URL]
 
Utoljára módosított:
Egy honap után merészkedtek elö a garnéláim, hárman vannak./amanok/sokat nöttek miota itt vannak tehát ettek annak ellenére hogy soha nem láttam öket. Viszont 2 napja állandoan látotérben vannak, a forrázott ubit és a tetra wafer mixet nagyon szeretik a halakkal is együtt kajálják az ubit.viszont vettem nekik kaját garnéláknak kértem./tropical caridina nano sticks./ ezzel az a bajom hogy apro kukac formáju és nem süllyed le.uszik minden felé az áramlattal és a viz tetején köt ki az aki egyik sarkában. van valakinek ötlete ? már beáztattam elötte de akkor sem sülyedt le.
 
Kösd kőre :)
hát nagyon picihttp://CARIDINA NANO STICKS
caridinananosticks,d243,0,en.html
ezt nem lehet még megfogni sem.
 
Egy honap után merészkedtek elö a garnéláim, hárman vannak./amanok/sokat nöttek miota itt vannak tehát ettek annak ellenére hogy soha nem láttam öket. Viszont 2 napja állandoan látotérben vannak, a forrázott ubit és a tetra wafer mixet nagyon szeretik a halakkal is együtt kajálják az ubit.viszont vettem nekik kaját garnéláknak kértem./tropical caridina nano sticks./ ezzel az a bajom hogy apro kukac formáju és nem süllyed le.uszik minden felé az áramlattal és a viz tetején köt ki az aki egyik sarkában. van valakinek ötlete ? már beáztattam elötte de akkor sem sülyedt le.
Ameddig nem vagy annyira vérprofi, hogy az aksidat algamentesen tudod működtetni, addig a garnéláid mindig találnak maguknak ennivalót. :) Én a garniknak mint gyári kaját Sera shrimps naturalt és JBL nanotabs-ot szoktam adni és mind a két fajta kaja garantálta süllyedős típusú. Vegyél valami "könnyen kezelhető" garnikaját és azt a tropicalt meg fogd fel tanulópénznek! ;)

ui.
A garnélák csapatlények! Szerintem jobban éreznék magukat ha emelnéd a létszámukat.:)
 
Nálam a garnélák (snowball, yellow fire, sakura, amano, indián zebra) az ADA garnéla tápok mellett kapnak JBL és SERA tápokat és persze forrázott zöldségeket: spenót, brokkoli, karfiol, sütőtök, borsó, kukorica, továbbá levelekből eperfa, cseresznye, tölgy és tebang levél, illetve égerfa toboz. Alga szerencsére minimális!
Mindegyiknek hatalmas sikere van, hiszen a változatosság a legfontosabb. Ahol halak is vannak, ott természetesen egyből rámozdulnak a haltápokra is.

@star67, az eperfa levelét kiszárítva adod vagy szoktad zölden is forrázva?
 
Szia!

Nekem kollégám hordja, totál permetmentes bio verzió a kertjéből.
A legelején, amikor még nagyon fiatal, zsenge a levél, akkor frissen forrázva adom, később, a keményebb levél miatt inkább kiszárítom, és utána forrázom.
Mindkét formában imádják. A diót ugyanígy.
 
Szia!

Nekem kollégám hordja, totál permetmentes bio verzió a kertjéből.
A legelején, amikor még nagyon fiatal, zsenge a levél, akkor frissen forrázva adom, később, a keményebb levél miatt inkább kiszárítom, és utána forrázom.
Mindkét formában imádják. A diót ugyanígy.
Őőőő, a diólevélben cián is van, nem? Úgy tudom ezért nem szokták komposztálni sem...
 
Szia!

Nekem kollégám hordja, totál permetmentes bio verzió a kertjéből.
A legelején, amikor még nagyon fiatal, zsenge a levél, akkor frissen forrázva adom, később, a keményebb levél miatt inkább kiszárítom, és utána forrázom.
Mindkét formában imádják. A diót ugyanígy.

Köszi a választ, akkor azt hiszem ideje lesz leszednem pár kiló levelet a fáról. :)
 
Őőőő, a diólevélben cián is van, nem? Úgy tudom ezért nem szokták komposztálni sem...

Hát, nem is komposztálom!:love:
Nos, sosem volt még emiatt elhullás, 1 átforrázott levélből meg nem sok oldódhat ki.
Persze, fő az óvatosság!
A cseresznyelevél is fő kedvenc, de az nagyon piszkolja a vizet, ezért abból ritkábban kapnak.

Dobtam én is nekik saláta torzsát, de annyira nem lelkesedtek érte, inkább az otok rágódtak rajta, másnál meg az a non plus ultra. A bio csalánra rá sem bagóztak, szinte érintetlenül vettem ki. Ahány ház, annyi szokás. Próbálgatni kell, aztán szelektálni, mi válik be a leginkább.(y)
 
Ebita Breed Kukki-t használ valaki? Valamiért az utóbbi időben nem szeretik a garnijaim. Beteszem, kicsit csipegetik, de épp csak megkóstolja valaki.
Tudtok valami trükköt, amitől úgy igazán rávetik magukat, mint néhány vidiben? :D
 
Ebita Breed Kukki-t használ valaki? Valamiért az utóbbi időben nem szeretik a garnijaim. Beteszem, kicsit csipegetik, de épp csak megkóstolja valaki.
Tudtok valami trükköt, amitől úgy igazán rávetik magukat, mint néhány vidiben? :D

Csak egy dologra tudok gondolni. Hím garnélákat tartasz. Máskülönben nagy sikere lenne a Kukkinak :) sry :D

Ha sokat variálsz az eleségekkel akkor simán lehet, hogy olyan eleséget favorizálnak majd ami ízesebb, szagosabb stb.
A lemezeseknél érdemes valami rendszert tartani és csak ritkán etetni mellé spenótot, spirulinát stb.
 
Csak egy dologra tudok gondolni. Hím garnélákat tartasz. Máskülönben nagy sikere lenne a Kukkinak :) sry :D

Ha sokat variálsz az eleségekkel akkor simán lehet, hogy olyan eleséget favorizálnak majd ami ízesebb, szagosabb stb.
A lemezeseknél érdemes valami rendszert tartani és csak ritkán etetni mellé spenótot, spirulinát stb.
Semmi gond, valóban volt olyan ötletem, hogy 18 literben jobban mutatnának a kisebbre növő hím Amanok :D Viszont még olyan fiatalok voltak nálatok, hogy ezt nem lehetett eldönteni, így valószínűleg vegyesen vannak :)
Nem variálok a kajájukkal, lehet te szoktattad őket valami extrajóra, de majd akkor lassan átszoknak :p
 
Ebita Breed Kukki-t használ valaki? Valamiért az utóbbi időben nem szeretik a garnijaim. Beteszem, kicsit csipegetik, de épp csak megkóstolja valaki.
Tudtok valami trükköt, amitől úgy igazán rávetik magukat, mint néhány vidiben? :D
Ha nem vagy leszerződve a gyártóval vagy nincs egy 20 kilós csomag a spájzban a befőttek mellet amit mindenféleképpen el akarsz használni akkor inkább egy darabig hanyagold a cuccot.:unsure:
A garnélák étrend összeállításánál alapvető követelmény a változatosság. Próbálkozz több mindennel, etess változatosan. Lehet hogy egyszerűen csak ráuntak a Kukkira!(n):)

Amúgy ha el akarsz kerülni egy csomó olcsó poént akkor etess valami mással, szerintem!! :LOL::LOL:
 
Ha nem vagy leszerződve a gyártóval vagy nincs egy 20 kilós csomag a spájzban a befőttek mellet amit mindenféleképpen el akarsz használni akkor inkább egy darabig hanyagold a cuccot.:unsure:
A garnélák étrend összeállításánál alapvető követelmény a változatosság. Próbálkozz több mindennel, etess változatosan. Lehet hogy egyszerűen csak ráuntak a Kukkira!(n):)

Amúgy ha el akarsz kerülni egy csomó olcsó poént akkor etess valami mással, szerintem!! [emoji38][emoji38]
:D Amint lehet, szedek nekik valami frisset.
 
Back
Oldal tetejére