• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Galaxisok kövei

Hasonló méretben gondolkozok én is, hasonló mennyiségű seyrui-val. Esetleg van tapasztalatod arról, hogy egy hét alatt mennyit keményítenek a kövek? Előre is köszönöm!
Hát most egy hét alatt a kh-t ~2-2,5-ről 4-re emeli. De még friss az indítás, nem biztos, hogy ez az állandósult állapot.
 
A jobb oldali köveken 1-2 hete felütötte az ecset a fejét. Rámértem a vízre és kiderült, hogy kicsit sok a co2, és kevés a foszfát.
1608492034743.png
Alapvetően szerintem a co2 volt a ludas, mert pont ott jelent meg, ahol a lilyből jövő víz lefordul az aljzat felé. Kicsit rossz is volt a flow, mert abban a sarokban meg is rekedt örvény szerűen.
Áthelyeztem máshová a lilyt, és visszavettem a co2-ből kicsit, illetve elkezdtem külön foszfátot adagolni. Úgy tűnik megállt a terjedés és a növekedés. Remélem így is marad. 🤞

1608491642301.jpg
 
A jobb oldali köveken 1-2 hete felütötte az ecset a fejét. Rámértem a vízre és kiderült, hogy kicsit sok a co2, és kevés a foszfát.
View attachment 99250
Alapvetően szerintem a co2 volt a ludas, mert pont ott jelent meg, ahol a lilyből jövő víz lefordul az aljzat felé. Kicsit rossz is volt a flow, mert abban a sarokban meg is rekedt örvény szerűen.
Áthelyeztem máshová a lilyt, és visszavettem a co2-ből kicsit, illetve elkezdtem külön foszfátot adagolni. Úgy tűnik megállt a terjedés és a növekedés. Remélem így is marad. 🤞
Az ecset szépen megállt, úgyhogy beváltak a dolgok.
A foszfát szint is kezd lassan beállni, de elég lassan, úgyhogy napi 1ml EasyLife foszfát megy bele még mindig. Gondolom a talaj nyeli ennyire...

Közben szereztem vas csepptesztet és kiderült hogy kicsit sok, úgyhogy a micro-ból visszavettem kicsit. Most 2ml micro, 3ml macro és 3ml carbo megy bele.

Ezen kívül megjelent némi fonál alga, ennek az okát még kutatom, de a fényt már lejjebb vettem egy picit és egy fél órával rövidebben is világít.

A reaktorban nem vált be az a háló amit belerakta, eléggé összetömörödött és nagyon lefogta a flow-t. Azt kicseréltem kb 1.5x1.5 centisre kockázott kék szivacsra, ez most rövid távon jónak tűnik, aztán majd kiderül.

Holnap jövök képpel is ;)
 
A fonallal még mindig harcban állok, de talán most már kezdek rájönni a helyes irányra most úgy gondolom, hogy a tápozásban lesz a kulcs, mert a fény változtatásra nem nagyon reagált.
Közben viszont rájöttem hogy a fonál arra legalább jó, hogy mindenhol tök jól megfigyelhető az áramlás iránya 🤣

Másik problémám jelenleg, hogy a MC nem nagyon akar úgy tisztességesen burjánzani. Szép a színe és egészségesnek tűnik, lassan hoz is új hajtásokat, de egy két részen még most sem takarta be rendesen a talajt és nem jövök rá, mi lehet a baja. Valaki találkozott már ilyennel? Víz paraméterek és co2 elvileg rendben vannak. Holnap teszek fel képet is róla.
 
A fonallal még mindig harcban állok, de talán most már kezdek rájönni a helyes irányra most úgy gondolom, hogy a tápozásban lesz a kulcs, mert a fény változtatásra nem nagyon reagált.
Közben viszont rájöttem hogy a fonál arra legalább jó, hogy mindenhol tök jól megfigyelhető az áramlás iránya 🤣

Másik problémám jelenleg, hogy a MC nem nagyon akar úgy tisztességesen burjánzani. Szép a színe és egészségesnek tűnik, lassan hoz is új hajtásokat, de egy két részen még most sem takarta be rendesen a talajt és nem jövök rá, mi lehet a baja. Valaki találkozott már ilyennel? Víz paraméterek és co2 elvileg rendben vannak. Holnap teszek fel képet is róla.
Az mc szereti a jó sok tápot.
 
Csak egy óvatos felvetés, a fehéres út a fehéres sziklákkal és a háttérrel talán kissé
összemosódik, de nem tudom, hátha esetleg ez adja a történet lényegét.
 
Csak egy óvatos felvetés, a fehéres út a fehéres sziklákkal és a háttérrel talán kissé
összemosódik, de nem tudom, hátha esetleg ez adja a történet lényegét.
Jogos, bár a valóságban a kövek egy kicsit sötétebbek, csak telefonnal nehéz normális képet lőni
 
Amikor bezárnak a fodrászok és nincs aki vágja a szép zöld hajad... 😅
Egyébként cseréltem ledszalagot a lámpában, ami megoldotta a MC növekedési problémát, de az algának is új erőt adott. 🙁
Elkezdtem a rendszeres eltávolítását és a tápozás/fény belövését, reméljük használ majd...

IMG_20210315_105917.jpg
 
Amikor bezárnak a fodrászok és nincs aki vágja a szép zöld hajad... 😅
Egyébként cseréltem ledszalagot a lámpában, ami megoldotta a MC növekedési problémát, de az algának is új erőt adott. 🙁
Elkezdtem a rendszeres eltávolítását és a tápozás/fény belövését, reméljük használ majd...

View attachment 104055
Innen szép a nyerés. Drukkolok!
 
Amikor bezárnak a fodrászok és nincs aki vágja a szép zöld hajad... 😅
Egyébként cseréltem ledszalagot a lámpában, ami megoldotta a MC növekedési problémát, de az algának is új erőt adott. 🙁
Elkezdtem a rendszeres eltávolítását és a tápozás/fény belövését, reméljük használ majd...

View attachment 104055
Volt ilyen nekem is, igaz nem ennyire durva. Nálam a fény volt a fő ludas. Jó munkát!😀
 
Amikor bezárnak a fodrászok és nincs aki vágja a szép zöld hajad... 😅
Egyébként cseréltem ledszalagot a lámpában, ami megoldotta a MC növekedési problémát, de az algának is új erőt adott. 🙁
Elkezdtem a rendszeres eltávolítását és a tápozás/fény belövését, reméljük használ majd...

View attachment 104055
Hirtelen azt hittem, megelőztél, ugyanis dédelgetek egy algás akvárium ötletet. :)
/szép gömbmoha féle algákat nevelek/
 
Sikerült teljesen megszabadulni a fonaltól ✊
Volt egy jelentősebb visszanyírás, majd két hétig lámpa és co2 off, de tápozás maradt (nem black-out), majd fokozatosan kb 2 hét alatt visszaállt az eredeti világítási idő és azóta maradt is a fonalmentesség.

IMG_20210526_081217.jpg
 
Back
Oldal tetejére