• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Galaxisok kövei

bdavid

Főkertész
Sziasztok!

Eljött az ideje számomra valami újnak. Az előző layout egy klasszikus Nature stílus volt (Kertem), ami most 2 év után bontásra került és azt találtam ki, hogy kipróbálok egy Iwagumi-s vonalat, kiváncsi vagyok mit tanulhatok belőle.

A hardscape még nagyban alakul, később beszámolok róla, hogy mire jutottam.

Addig is a technika:

Üveg: 60P-s opti white
Szűrés: Eheim 2424 + Matrix + Seachem Purigen
Ki- és befolyók: VIV üveg lily pipe és befolyó skimmerrel
Világítás: DIY LED + Raspberry Pi
CO2: nagynyomású 2kg-os palack + mágnesszelep + diffúzor
Szekrény: DIY, fekete bútorlapból
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro és Easy Carbo + DIY automata adagoló amit szintén a Raspberry vezérel
Víz: RO (GA szűrőből)
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus (2,5l)
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 (9l)
Kövek: Seiryu

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Staurogyne repens
Riccia fluitans
Anubias Barteri v. Nana Pangolino
Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'
Cryptocoryne parva

Állatkák:
Galaxy razbóra
Ruby tetra
Otocinclus
Amano
Süncsiga

1603474971466.jpg 1603474971416.jpg 1603474971333.jpg 1603474971374.jpg
 
Jobb lett bizony.
A majdani vízszint és a legmagasabb csúcs között mekkora a távolság?
 
Akkor majd a verseny fotót kissé leengedett vízzel kell készíteni.
Olvastam a verseny szabályzatban, hogy elvileg nem szabadna képet megosztani neten az akváról eredményhirdetésig. Ezt mennyire részletesen ellenőrzik, tehát egy ilyen napló mennyire kizáró tényező? Meg milyen fázisokra vonatkozik? Gondolok itt arra, hogy a hardscape még ok, de már a benövényesített nem? Vagy csak a versenyfotót nem szabad? Kerestem itt a fórumon erre vonatkozó tapasztalatokat, de nem igazán találtam. Zártak már ki emiatt valakit?
 
Olvastam a verseny szabályzatban, hogy elvileg nem szabadna képet megosztani neten az akváról eredményhirdetésig. Ezt mennyire részletesen ellenőrzik, tehát egy ilyen napló mennyire kizáró tényező? Meg milyen fázisokra vonatkozik? Gondolok itt arra, hogy a hardscape még ok, de már a benövényesített nem? Vagy csak a versenyfotót nem szabad? Kerestem itt a fórumon erre vonatkozó tapasztalatokat, de nem igazán találtam. Zártak már ki emiatt valakit?
Emiatt ne fájjon a fejed! Naplózni MINDIG lehet, azt nem kérheti számon senki. A versenyfotót is csak akkor "kell" titkolni, ha az IAPLC-n a top 27-ben vagy. (Ez keveseknek adatik meg.) Egyéb esetben nyugodtan osszál meg mindent. Sok segítséget fogsz kapni és mások is tanulhatnak Tőled!
 
Emiatt ne fájjon a fejed! Naplózni MINDIG lehet, azt nem kérheti számon senki. A versenyfotót is csak akkor "kell" titkolni, ha az IAPLC-n a top 27-ben vagy. (Ez keveseknek adatik meg.) Egyéb esetben nyugodtan osszál meg mindent. Sok segítséget fogsz kapni és mások is tanulhatnak Tőled!
Rendben! Köszi a részletes választ! :)
 
Sziasztok!

Eljött az ideje számomra valami újnak. Az előző layout egy klasszikus Nature stílus volt (Kertem), ami most 2 év után bontásra került és azt találtam ki, hogy kipróbálok egy Iwagumi-s vonalat, kiváncsi vagyok mit tanulhatok belőle.

A hardscape még nagyban alakul, később beszámolok róla, hogy mire jutottam.

Addig is a technika:

Üveg: 60P-s opti white
Szűrés: Eheim 2424 + Matrix + Seachem Purigen
Ki- és befolyók: VIV üveg lily pipe és befolyó skimmerrel
Világítás: DIY LED + Raspberry Pi
CO2: nagynyomású 2kg-os palack + mágnesszelep + diffúzor
Szekrény: DIY, fekete bútorlapból
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro és Easy Carbo + DIY automata adagoló amit szintén a Raspberry vezérel
Víz: RO (GA szűrőből)
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus (2,5l)
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 (9l)
Kövek: Seiryu

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Staurogyne repens
Riccia fluitans
Anubias Barteri v. Nana Pangolino
Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'
Cryptocoryne parva

Állatkák:
Galaxy razbóra
Ruby tetra
Otocinclus
Amano
Süncsiga

View attachment 97320 View attachment 97321 View attachment 97322 View attachment 97324
Jo kezdes, viszont kivancis leszek hogy a anubiasokat es a bucekat hogyan illeszted be egy iwagumiba. A tapadagolo projekted naplozva lett valahova?
 
Jo kezdes, viszont kivancis leszek hogy a anubiasokat es a bucekat hogyan illeszted be egy iwagumiba.
Hát nehezen :D wavy nem is került bele, csak a mini needle es pangolino, de nem vagyok meggyőződve teljesen, hogy helyük van itt. Előző layoutból maradtak, azért kapnak egy esélyt, és majd ahogy nőnek a dolgok, kiderül. Ha nem tetszik, akkor kikerülnek. Hamarosan rakok majd fel képet a beültetett állapotról.
A tapadagolo projekted naplozva lett valahova?
Nem, de ha többeket érdekel, akkor csinálhatok róla egy bejegyzést itt.
 
Nos megtörtént az ültetés. A riccia-tól még időben meg lettem mentve, helyette riccardia került be (köszi még egyszer @Luigi13 :)). A bucek használata mellett a másik kísérleti rész a kövek tetejére rakott monte carlo. Több mint valószínű, hogy lekerül majd onnan, de kíváncsi vagyok milyen úgy.
Az állatkák is bekerülnek órákon belül az átmeneti tárolóból, mivel összesen 1 szűrőm van, viszont az jól be van állva, így remélem nem lesz gond. Mindenesetre sűrűn ellenőrzöm az ammóniát, nitritet stb. a napi vízcserék mellett is.
Még egy infó: ehhez a layouthoz ~15 kg seiryut használtam fel.

1603746665110.jpg
 
Nos megtörtént az ültetés. A riccia-tól még időben meg lettem mentve, helyette riccardia került be (köszi még egyszer @Luigi13 :)). A bucek használata mellett a másik kísérleti rész a kövek tetejére rakott monte carlo. Több mint valószínű, hogy lekerül majd onnan, de kíváncsi vagyok milyen úgy.
Az állatkák is bekerülnek órákon belül az átmeneti tárolóból, mivel összesen 1 szűrőm van, viszont az jól be van állva, így remélem nem lesz gond. Mindenesetre sűrűn ellenőrzöm az ammóniát, nitritet stb. a napi vízcserék mellett is.
Még egy infó: ehhez a layouthoz ~15 kg seiryut használtam fel.

View attachment 97421
Riccia szerintem sem valo ide, riccardia sokkal jobb. A kovek tetejere tett MC noni fog nagyon es el fog tunni az a szep ket csucs ami most ott van.
Egy javaslatom lenne, az alagut hatuljat probald jobban ossze szukiteni aprobb kovekkel, sokkal tobb melyseget fog adni a scapenek.
Egyebkent jol nez ki!
 
Egy javaslatom lenne, az alagut hatuljat probald jobban ossze szukiteni aprobb kovekkel, sokkal tobb melyseget fog adni a scapenek.
Egyebkent jol nez ki!
Jó gondolat, erre megpróbálok majd kitalálni valamit. Köszi!
 
Lassan 2 hétnél tart a projekt. Most még sűrűn (már amikor az időm engedi 😅) cserélem a vizet és minden csere előtt ránézek pár értékre. Ammónia és nitrit vonalon már az elejétől elég jól állok, hála a bejáratott szűrőnek. Alga egyelőre sehol. A rögtön betelepített állatkáknál sem volt elhullás.
Szerintem jövő héttől jöhet is a heti 2x-es csere.
1604827548426.png

Az Amanok viszont kicsit kiakasztanak, találtak maguknak két új életcélt, egyrészt, hogy szemenként a homokra hordják a talajt 😀 (mondjuk erre számítottam), másrészt, hogy a monte carlot rendszeresen kiássák. Utóbbit ültetgetem folyamatosan vissza, de így azért jóval később lesz összefüggő gyep 😕
1604827025317.jpg
 
Back
Oldal tetejére