• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GA micro-macro táp előkészítése dózis pumpához

Pintér Norbert

Főkertész
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem? A Green Aqua Micro-macro táp előkészítése lenne!
Melyiket mennire és mivel higithatom annak érdekében ,hogy a dozis pumpa megfelelően tudja szálítani a tápot!
A higítás csökenti-e az élettartalmat?
 
Valmelyik tápnál irták ,hogy hamar be kristélyodik vagy mi.
Ezért gondoltam.
Szevasz!
Lehet ott olvastad ahol én is irtam. A Macrot higitom ozmoval.Elég sürü az a táp.
De valahol már én is olvastam elötte azárt kezdtem el. Fele-fele.Ha Nigro mester is eggyet ért.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem? A Green Aqua Micro-macro táp előkészítése lenne!
Melyiket mennire és mivel higithatom annak érdekében ,hogy a dozis pumpa megfelelően tudja szálítani a tápot!
A higítás csökenti-e az élettartalmat?
A dózispumpa miatt felesleges hígítanod, az minden gond nélkül fel tudja nyomi, nálam pl 1,5 méterre. Amúgy nem olyan sűrűek ezek a tápok, szóval nem szörpöt adagol az ember :) , szerintem állagra ugyanolyan híg mint a víz. Egy helyen olvastam hígításról, de ott azt hiszem ablakmosó szivattyúval póbálták megoldani a tápozás, ami elég gyors, így hígítással kompenzálták a többlet adagolást.
De a dózispumpák akár 1ml-t is tudnak adagolni és elég pontosan, szóval még nano akváriumnál is megfelelően lehet tápot adagolni mindenféle hígítás nélkül.
 
A dózispumpa miatt felesleges hígítanod, az minden gond nélkül fel tudja nyomi, nálam pl 1,5 méterre. Amúgy nem olyan sűrűek ezek a tápok, szóval nem szörpöt adagol az ember :) , szerintem állagra ugyanolyan híg mint a víz. Egy helyen olvastam hígításról, de ott azt hiszem ablakmosó szivattyúval póbálták megoldani a tápozás, ami elég gyors, így hígítással kompenzálták a többlet adagolást.
De a dózispumpák akár 1ml-t is tudnak adagolni és elég pontosan, szóval még nano akváriumnál is megfelelően lehet tápot adagolni mindenféle hígítás nélkül.

A kristályosodás miatt érdemes esetleg.
 
Azt tudom, hogy míg el nem adtam a régi 240-esemet, addig a dózispumpáim majdnem 1 liternyi GA tápot nyomtak át napi 10 millis adagolásban minden gond nélkül. Azt a hibát viszont elkövettem, hogy elpakolás előtt nem öblítettem át , és a benne maradt táp bele is kötött, vagyis szépen kikristályosodott. De ehhez mennyi idő kellett nem tudom, mert kb 1,5 év után lett ismét előszedve, ez idő alatt meg volt ideje elpárologni a benne lévő víznek :) Folyamatos használatnál nem hiszem, hogy betömődne a pumpa, mert ha le is rakódna a cső falán, ahogy járnak körbe a görgők egyből összetörik a "megkövült" :) tápot, vagy legalábbis leszedi a cső belsejéből az esetlegesen rárakódó anyagot. Hasonló, mint amikor fog az ember egy vízköves gumicsövet és megnyomkodja, a belsejéről egyből lejön a vízkő. Ami viszont előfordulhat szerintem, hogy a pumpa és az akvárium közötti cső falán rakódik le táp ami kikristályosodik, nekem legalábbis nem tartotta meg a tápot a pumpa, és visszafolyásgátlót sem használtam , így a cső falán maradt folyadék rá tudott száradni.
 
Helló!
Nekem most van 3db 550ml-et tartály ,ha ezeket tele töltöm táppal /micró-macró-carbó/ kb 3 hónapig elég. Ez így jó? vagy kevesebbet töltsek? Gondolok itt a párolgásra is!
 
Sokat nem tud parolgni, ha lefeded akkor meg pláne.
Tölts annyit amennyit jónak érzel.
 
Nem csökkenti, ha RO vizzel hígítod. Muszáj hígítani?

Hát ma vettem észre , kb 3 és 1/2 hetet birt ki a micro automata rendszere :( .
szét nyomta a csövet ,ami felmegy az akiba annak végén maradt az aluminium éa a cső vége be volt kristályosodva , állt benne a táp. a kristály fogta, hogy ne folyon vissza .
Úgy , hogy a macrot szerintem 1-1 arányba keverném ro vizzel! Vagy ion cserélt vagy desztilált víz is jó?
 
Furcsa, hogy neked eldugult, nekem ilyen problémám még nem volt, pedig többet használtam a rendszert mint te, igaz nálam többet is adagol, 12 ml-t . Szerintem mindegy, hogy mivel hígítod RO, vagy ioncserélt víz, csapvizet persze nem tennék én se bele :)
 
Az alumínium csöveket\csatlakozásokat cseréld! Nálam is volt kristályosodás, nem a levegővel való érintkezés okozza, hiszen a tartályaidból elvileg lóg ki "szellőző" ami miatt nem lesz benne vákuum.
A lényeg: alu csövek kuka, bemész egy horgászboltba, veszel etetőkosarat, ha nem tudod mi az írj rám, abból a fekete műanyag csövet ki tudod húzni és darabolhatod is toldásokra, tartály kupakokra stb...
Ha ügyes vagy még hajlítani is tudod öngyújtóval csak óvatosan, vékony anyag!
Tudom, megjártam ezt az utat.
 
Nekem még mindig az eredeti összeállítás van :), most teszteltem és egyik sincs eldugulva ;), viszont az is igaz, hogy már egy jó ideje saját magam pancsolta microt és macrot adagolnak , így is van némi kristályosodás, a pipákon amik az akvárium oldalába vannak beakasztva, de nem jelentős.
 
Nekem még mindig az eredeti összeállítás van :), most teszteltem és egyik sincs eldugulva ;), viszont az is igaz, hogy már egy jó ideje saját magam pancsolta microt és macrot adagolnak , így is van némi kristályosodás, a pipákon amik az akvárium oldalába vannak beakasztva, de nem jelentős.

nem tudsz több oldatot adagolni? mert ha hígabb lenne az oldat, akkor nem lenne kicsapódás
 
Back
Oldal tetejére