• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fűtés

Köszi a gyors válaszod.

Az el natural vonalról nemrég visszatértem a szürösök világába, és most továbbhaladnék a külsö szürösökhöz. Oase bio. thermo és eheim experience között zajlott a harc, viszont mire eldöntöttem, hogy oase lesz, addigra jól felment az ára... igy végül mérgenben -hogy magam hibája miatt lemradtam a szuper akcióról- rendeltem egy eheimot. 😅Ennek elönye, hogy végtelenül halk, viszont nem rendelkezik az oase nagy elönyével: a külsö fütövel.

Engem mondjuk nem zavar a belsö szürö látványa, de azért szebb, ha nincs plusz egy kável lógatva az akváriumba.
Gondoltam, ha már úgy is szenvednem kell a külsö szüro beüzemelésével, akkor rögtön megoldom a külsö fütö kérdését is.

Nálunk éjszaka 19 fok van. Az akvárium ilyenkor akár 18 fokos is volt.
Én is a hüvös szobákat részesitem elönyben, ill. a közeljövöben szeretnék újrs bettát tartani, tehát kell a ~25 fok az akváriumban.
 
Huh, ezt jó, hogy irtad, nem is gondoltam hogy ez egy akkora nagy dög. 😅

Van szekrényem, és a szürö mellett még el is férne a fütö.
IMG_20231212_154914.jpg

A szekrény belülröl (sz x mélység x magasság) 28 x 27 x 60 cm - a rés 5 cm-s.
A szürö 18 x 18 x 29 cm-es lesz, balra töle (az elosztó elött) elférne a böszme fütö.

Akkor azt hiszem, megrendelem.
Köszi a válaszaidat. 🙃
 
Sziasztok.
Most hogy bejöttek a nagy hidegek, nem is gondoltam volna az akváriumos pályafutásom során hogy fűtőre lesz szükségem.
Hát sajna eljött az idő, mert a szűrő egy fűtetlen helyiségben van ami most igencsak hideg lett, így a vizet is hűtő lefele szépen, már 19 foknál jár. Ezt azért gyorsan meg kéne fékezzem mert lejjebb is fog menni ha tovább ilyen hűvös lesz, ezért eléggé égető lenne egy vásárlás. Csak időközi használatra kéne (Ebben a pár fagyos napban, 5 fok felett már tartja a szobahőmérsékletet az akvárium) ezért nem szeretném a világ pénzét rákölteni, illetve nagy helyem sincs, kb 15cm-nyi hely van lefele a vízben a 45P akváriumban.
Milyen szűrőt mondanátok ami azért valamennyire esztétikus is és olyan 22 fok körül tartaná az akváriumot? Nekem nem kell 25 fok hőmérséklet, garnélák szeretik a 22-t meg a növények is, nem kell leves legyen :D
Mit válasszak szerintetek?

Köszönöm nektek :)
 
Sziasztok.
Most hogy bejöttek a nagy hidegek, nem is gondoltam volna az akváriumos pályafutásom során hogy fűtőre lesz szükségem.
Hát sajna eljött az idő, mert a szűrő egy fűtetlen helyiségben van ami most igencsak hideg lett, így a vizet is hűtő lefele szépen, már 19 foknál jár. Ezt azért gyorsan meg kéne fékezzem mert lejjebb is fog menni ha tovább ilyen hűvös lesz, ezért eléggé égető lenne egy vásárlás. Csak időközi használatra kéne (Ebben a pár fagyos napban, 5 fok felett már tartja a szobahőmérsékletet az akvárium) ezért nem szeretném a világ pénzét rákölteni, illetve nagy helyem sincs, kb 15cm-nyi hely van lefele a vízben a 45P akváriumban.
Milyen szűrőt mondanátok ami azért valamennyire esztétikus is és olyan 22 fok körül tartaná az akváriumot? Nekem nem kell 25 fok hőmérséklet, garnélák szeretik a 22-t meg a növények is, nem kell leves legyen :D
Mit válasszak szerintetek?

Köszönöm nektek :)
Nekem van egy JBL külső fűtőm. Én szívesen elküldöm neked egy kipróbálásra. Nekem már nincs szükségem rá. Ha tetszik, elfér és be tudod szerelni a csövezésbe meg fogunk tudni egyezni az árában.
Előnye, hogy nem zavarja a látványt.
Hátránynak talán annyit tudnék mondani, hogy a hidegek elmúltával ki kell (lehet) szerelni. Nekem két csövem volt erre, egy a fűtővel egy a fűtő nélkül.
Volt erről itt párbeszéd: https://akvakertesz.hu/threads/futes.4615/post-543879
 
Nekem van egy JBL külső fűtőm. Én szívesen elküldöm neked egy kipróbálásra. Nekem már nincs szükségem rá. Ha tetszik, elfér és be tudod szerelni a csövezésbe meg fogunk tudni egyezni az árában.
Előnye, hogy nem zavarja a látványt.
Hátránynak talán annyit tudnék mondani, hogy a hidegek elmúltával ki kell (lehet) szerelni. Nekem két csövem volt erre, egy a fűtővel egy a fűtő nélkül.
Volt erről itt párbeszéd: https://akvakertesz.hu/threads/futes.4615/post-543879

Köszönöm szépen a felajánlásodat, sajnos függőlegesen nem tudnám elhelyezni, nincs nagyon úgy helyem rá, meg tényleg csak erre a pár napra lenne bent a fűtő, 5 fok felett már jó vagyok, a tél nagy része meg már nem hideg nagyon az utóbbi éveket figyelve, ezért elég lenne egy kis belógatós valami az legalább mindig szem előtt is van nekem, nem bízom ezekben a dolgokban annyira :D
 
Szia!
Belső fűtőt! Gyorsan üzembe helyezhető, viszonylag olcsó, és amikor már nem kell, ki lehet venni.
Nem egy épületes látvány, de reméljük, nem is tart hónapokig ez a hideg, ami felé megyünk. Addig meg csak kibírod a látványt. ;)

Igen, én is így gondolom :) Vettem egy oase 50 wattosat, remélhetőleg jó lesz, az a baj hogy nem sok kis méretű fűtő van ami elférne ezekben az akváriumokban (mínusz még a scape is), méretei szerint ez éppenhogy jó lesz talán fektetve :)
 
Back
Oldal tetejére