• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fűtés külső fűtővel - Hydor ETH

180 literes akváriumhoz,mekkora kell?Kell a 300W vagy 200W is elég?Gondolom a külső CO2 reaktor mögé kell bekötni.A lakásban 19-20 fok van,25-öt akarok az aksiba.
Ez már nagynak nevezhető különbség, inkább a 300W-os a nyerő.
 
Szerintem meg úgy is a szűrőcsöved mérete adja meg a választ;)
16/22-es csőhöz van mindkét teljesítményűben ;), én is nagyobbra szavazok, hamarabb felfűthet, mint a 200 wattos. Nekem 243-ason is 300-as van, és árban csak egy ezres a különbség.
 
16/22-es csőhöz van mindkét teljesítményűben ;), én is nagyobbra szavazok, hamarabb felfűthet, mint a 200 wattos. Nekem 243-ason is 300-as van, és árban csak egy ezres a különbség.
Egy gyors számolás alapján a 200as is kb. 1 fokot emel egy óra alatt a 180 literen, de a túlbiztosítás sose árt. ☺
 
Sziasztok,
a fűtővel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy van rá valami bevált módszer, hogy hogyan kell takarítani a fűtőt? :)
köszönöm
 
Sziasztok,
a fűtővel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy van rá valami bevált módszer, hogy hogyan kell takarítani a fűtőt? :)
köszönöm
Nincs benne semmi ördöngösség, mivel csak egy cső az egész, szóval áttolod rajta a csőtisztító kefét.
 
Sziasztok!

Már jó ideje nem használtam a fűtőt, de úgy gondolom, hogy most itt lenne az ideje újra bekötni, mert a halaim látszólag "fáznak". (csak 20-21 fokos a víz)
A szűrő csövek kb 3/4 évesek és mintha kicsit keményebbek lennének mint új korukban. Szerintetek a mostani csövekkel is használható vagy vegyek új puhább csöveket. Nem szeretném ha folyatna/csöpögne.

Köszönöm szépen
 
Sziasztok!

Már jó ideje nem használtam a fűtőt, de úgy gondolom, hogy most itt lenne az ideje újra bekötni, mert a halaim látszólag "fáznak". (csak 20-21 fokos a víz)
A szűrő csövek kb 3/4 évesek és mintha kicsit keményebbek lennének mint új korukban. Szerintetek a mostani csövekkel is használható vagy vegyek új puhább csöveket. Nem szeretném ha folyatna/csöpögne.

Köszönöm szépen
Visszavágsz belőle egy kicsit és forró vízben megmelegíted, vagy új... de inkább új.... az a tuti
 
Visszavágsz belőle egy kicsit és forró vízben megmelegíted, vagy új... de inkább új.... az a tuti
Köszönöm,

Ma voltam egy közeli boltban és vettem csöveket. Viszont kint volt az udvaron. Éjszaka gondolom fagy van, ez nem tesz kárt a csőben? :)
 
Sziasztok,
Nekem egy 300W-os melegít egy 240 literes akváriumot.
Eddig tette a dolgát. Talán egy 0.5 fokos pontatlanság van.
 
Back
Oldal tetejére