• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Furcsa viselkedések

Hosszútávon az Anubias nem fogja jól érezni magát, ezért inkább valamilyen úszónövényt telepítenék, pl. Pistia stratoides-t.
Ahhoz, hogy segíteni tudjak a megfejtésben, jó lenne, ha néhány konkrétumot megadnál:
- mekkora az akvárium,
- mikor kerültek be a halak,
- milyen más élőlények vannak benne,
- mivel és milyen gyakran etetsz,
- vízértékek (pH, kH/GH, hőmérséklet, NO2, NO3, stb.),
- milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz,
- az utóbbi egy hétben milyen változást hajtottál végre (pl. növénytápozás),
- CO2 van-e

A halakról is több infóra van szükségem:
- kopoltyúmozgás (szapora/lassú, vagy normális)
- mozgáskoordináció megtartott, vagy szokatlan,
- ha az utóbbi, miben nyilvánul meg,
- étvágy
- külsérelmi nyomok láthatók-e,
- stb.

Nettó 40 liter (54 literes akvárium), február eleje óta vannak benne, egyedül, Sak Energy haleledelt kapnak azóta, ami múlt hete egészült ki liofilizált vörös szúnyoglárvával, ami az egyetlen változás az utóbbi időben. Vízértéket hetek óta nem méregetek, egyrészt elfogyott a tesztcsíkom, másrészt totálisan felesleges, mert mióta beállt az akvárium és a CO2 adagolás is rendesen be van állítva, soha nem mértem semmi abnormálisat, megy a heti 50% vízcsere, slussz-passz. Na meg a paradicsomhalak amúgy is baromi jól bírják a szélsőséges körülményeket, mikor 43 mg/l volt a CO2 azt először nem a halakon vettem észre.

Kopoltyúmozgás olyan hogy semmilyen, de nem csak ma, sosem láttam észrevehető mértékű kopoltyúmozgást, így nem tudok nyilatkozni a sebességéről. A mozgáskoordinációról szintén nehézkes beszélni, ha direkt meghajtom őket, akkor teljesen a megszokott módon úszkálnak, aztán ha elhárult a veszély mennek vissza mozdulatlanul feküdni a levelekre. Étvágy... háát... nem mozdulnak meg enni, de ha csipesszel etetem őket az orruk elé tartva a szúnyoglárvát, akkor esznek. Mondjuk ebből messzemenő következtetést nehéz levonni, mert egy nap többször etetem őket pár szem táppal, ami azonnal elfogy. Nem szeretem őket ritkábban etetni nagyobb mennyiséggel, mert akkor a fele táp az aljzaton végzi, amit nem szeretnek felcsipkedni, én meg szipkázhatom ki, ha nem akarom hogy elkezdjen rohadni, és jön vele a homokszem méretű garnéla kavics is. Szóval többször kapnak kevesebbet.

Külsérelmi nyom nincs (se fizikai, se kémiai), de nem is igazán van mivel külsérelmi nyomot szerezniük, mert mióta többször etetem őket egy nap, azóta még etetéskor sem fújják fel a kopoltyújukat, jelezve a többieknek, hogy "ez az én kajám, el innen", és ez volt az egyetlen agresszív viselkedés amit valaha is tanúsítottak egymás felé.
 
Segítő szándék vezetett, azért tettem fel a pathológiai vonatkozású kérdéseimet. De kissé flegma válaszod alapján sajnálom, hogy nem tudok segíteni abban, hogy halaid kielégítő állapotba kerüljenek.
Kopoltyúmozgás mindig van, feltéve, hogy a hal él. (Örülök, hogy nem kérdeztem rá a kopoltyúredők színére.)
Külsérelmi nyomot egymásnak is okozhatnak.
A kényszerű takarmány elfogadás számomra magas hőmérséklet jele lehet.
 
1: Egyáltalán nem válaszoltam flegmán, elnézést, hogy nem elég tényszerűen, szárazon és unalmasan válaszoltam, mint levélíráskor, ez egy fórum ahol mindenki kapásból tegezi egymást, nem orvosi rendelő. Itt egy 1 perces videó, ami alatt egyetlen egyszer mozdította meg a kopoltyúját a levideózott hal, nincs itt semmi túlzás vagy flegmaság, közben látni, hogy mellette úszkál egy másik hal, ami ugyanígy feküdt öt perccel azelőtt az egyik levélen:
2: A kopoltyúredők színe a megszokott szín.
3: 22 fokos a víz, ez nyolc fokkal a diszhal.info felső határértéke alatt van

Ha kiveszem az Anubiast, úszkálnak rendesen, mintha nem lenne semmi bajuk, ezt a napozást szó szerint azóta csinálják, mióta levettem a fáról az Anubiast, hogy a felszínen lebegjen, hogy nagyobb árnyékot vessen nekik, mert állandóan apró területű árnyékos helyen bujdostak, amiből azt szűrtem le, hogy nem szeretik az új lámpát, erre most kifeküdnek a lehető legfényesebb helyre, pont a lámpa alá.

De hogy megkövessem magam a vizet is leteszteltettem, és a következő, ettől az akváriumtól teljesen megszokott értékek születtek (talán a KH picit magasabb):

NO3 - 25
NO2 - 0
GH - 16 (csapvíz)
KH - 14 (nemrég volt vízcsere)
pH - 7.0
Cl2 - 0
CO2 - 35 (ezt pont a napi CO2 beoldás ciklus végén mértem, volt már 43 is és a halak nem viselkedtek így)

A vízbe oldott oxigéntartalmat nem tudom mérni, de mivel ugyanazzal a mozdulattal tekerem fel a levegőztetőt, amivel elzárom a CO2-t, és vice versa, ezzel probléma szintén nem igazán lehet.
 
Látom csak nekem vannak ennyire normáltalan halaim, mert az utolsó hozzászólás itt az enyém! :D

Újabb blődség: Van egy törpe gurámim és azzal szórakozik, hogy a spin kifolyócső egyik oldalának nekirugaszkodik, majd amint túlúszott a közepén az kilövelli, és mire veszt annyit a lendületéből hogy fordulni is tud, körülbelül fél centi választja el attól, hogy ne fejelje le az üveget. Hogyan tudnám leszoktatni erről a magatartásról?
 
Látom csak nekem vannak ennyire normáltalan halaim, mert az utolsó hozzászólás itt az enyém! :D

Újabb blődség: Van egy törpe gurámim és azzal szórakozik, hogy a spin kifolyócső egyik oldalának nekirugaszkodik, majd amint túlúszott a közepén az kilövelli, és mire veszt annyit a lendületéből hogy fordulni is tud, körülbelül fél centi választja el attól, hogy ne fejelje le az üveget. Hogyan tudnám leszoktatni erről a magatartásról?

Koppints az orrára, illetve a jutalomfalat segithet. A kutyaknal működik.
 
Látom csak nekem vannak ennyire normáltalan halaim, mert az utolsó hozzászólás itt az enyém! :D

Újabb blődség: Van egy törpe gurámim és azzal szórakozik, hogy a spin kifolyócső egyik oldalának nekirugaszkodik, majd amint túlúszott a közepén az kilövelli, és mire veszt annyit a lendületéből hogy fordulni is tud, körülbelül fél centi választja el attól, hogy ne fejelje le az üveget. Hogyan tudnám leszoktatni erről a magatartásról?
Kell egy nagyobb akvárium, hogy legyen helye szörfözni. (Bocsi.) Nálam a páncélosharcsák szerették ezt csinálni, amíg kicsik voltak, a Zebradániók, a Hegeli razbórák és a mostani Guppik is. Sajnos egy guppi emiatt a szárazra vetődöt, a macskám találta meg, játszott vele.

Esetleg, ha a berendezés engedi, az üveghez lehetne tenni valamilyen növėnyt, hogy ne üsse meg magát, talán egy bokor HM-et. Lehet, megunja, idővel....
Érdekes, mert úgy tudtam, hogy a gurámik labirintkopoltyúsak, és nem szeretik a túl erős áramlást. Úgy látszik, mindig vannak kivételek.
 
Látom csak nekem vannak ennyire normáltalan halaim, mert az utolsó hozzászólás itt az enyém! :D

Újabb blődség: Van egy törpe gurámim és azzal szórakozik, hogy a spin kifolyócső egyik oldalának nekirugaszkodik, majd amint túlúszott a közepén az kilövelli, és mire veszt annyit a lendületéből hogy fordulni is tud, körülbelül fél centi választja el attól, hogy ne fejelje le az üveget. Hogyan tudnám leszoktatni erről a magatartásról?
húzd a spin-t az üveghez... ha néhányszor lefejelte az üveget és nem kap észbe akkor menthetetlenül hülye :DDDDDD
 
Kell egy nagyobb akvárium, hogy legyen helye szörfözni. (Bocsi.)
20 centi helye van lassítani. Ennél többet egy akváriumban sem tudok neki adni, mert ez a legszélesebb (legmélyebb, nézőpont kérdése) akváriumom a maga 35 centijével. A paradicsomhalaim is élvezik az áramlatot pedig a szakirodalom szerint azok is a nyugisabb vizet kedvelik. Az egyetlen halam ami kifejezetten díjazza az erős áramlatot - egy anci - az meg soha nincs kifolyócső közelében sem. Fura egy bagázs...

húzd a spin-t az üveghez... ha néhányszor lefejelte az üveget és nem kap észbe akkor menthetetlenül hülye :DDDDDD
🤣😂
Ja, valami ilyesmi lesz a megoldás, oda kell húznom az útba neki valami tereptárgyat, csak nem akarok BBA-val bajlódni. 1-2 héten belül még egy belső szűrő áramlatának az útjába rakott fán is megjelent. Mindegy, rakok oda egy vastag tő Egeria-t, azt úgyis nagyon utálja az akvárium másik végében, mert folyamatosan beleakad, és ficánkolnia kell hogy szabadulhasson, talán így leszoktathatom róla.
 
Mi lehet az oka, hogy lámpacsere óta (kicsit erősebb lett a fény) a márnáim nem bújnak elő a növényzet közül. Szinte egész nap nem látni egy darab halat sem, ha véletlen mégis kijön egy egy, azonnal menekül is vissza.. Ötöves és odessza márnák..
155 literen egy ATI lámpa van 70%-on járatva, 3x6500K cső, meg egy plant. Előtte Twinstar SP900 volt, azért sem volt gyenge.
 
Back
Oldal tetejére