• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Furcsa viselkedések

manoka

Kertész szaki
Nem találtam ehhez hasonló topicot, meg magára a halfajtára sem találtam rá, ezért bátorkodtam nyitni egy újat. Ha még is volt már ilyen, akkor elnézést érte.
Pár napja vettem az egy szál megmaradt fiú Black Mollyhoz még 3 példányt (2 hím és 1 nőstény). A tegnapi nap folyamán figyeltem meg a következőket:
A kisebb fiú folyton a co2 buborékoknál tekereg, kergeti őket, megpróbálja bekapni... tisztára mint a némo rajzfilmben (buborék, buborék...)
A régi hímem pedig ahelyett, hogy a társaival foglalkozna, a Furcata hímeket kergeti, minden áron leakarja "teperni" őket.... A maradék hím és a nőstény, szép párocskát alakít... mi lehet a gond? esetleg a nagy melegben bezakkantak? esznek rendesen, amúgy semmi baj nincs, de engem kissé zavarnak ezek a számomra furcsa viselkedések...
Vagy ne foglalkozzak vele? Nekik is kell valami dili?
 
Talán ez a leg megfelelőbb topic ehez.
Nekem van egy legyező garnélám,kb. Két hete költözött be,azóta semmi változtatás nem történt az akváriumban.
Reggel arra lettem figyelmes,hogy csak fekszik az oldalán és rángatózik.most éppen elbújt a susnyásba és pihen :(
 
Talán ez a leg megfelelőbb topic ehez.
Nekem van egy legyező garnélám,kb. Két hete költözött be,azóta semmi változtatás nem történt az akváriumban.
Reggel arra lettem figyelmes,hogy csak fekszik az oldalán és rángatózik.most éppen elbújt a susnyásba és pihen :(
Mondjuk ha több infó lenne a körülményekről, akkor lehet tudna segíteni valaki. Így sok probléma lehet. Vedlési, túl lágy víz, túl sok CO2, rányomtad a tápot stb.
 
Nem találtam ehhez hasonló topicot, meg magára a halfajtára sem találtam rá, ezért bátorkodtam nyitni egy újat. Ha még is volt már ilyen, akkor elnézést érte.
Pár napja vettem az egy szál megmaradt fiú Black Mollyhoz még 3 példányt (2 hím és 1 nőstény). A tegnapi nap folyamán figyeltem meg a következőket:
A kisebb fiú folyton a co2 buborékoknál tekereg, kergeti őket, megpróbálja bekapni... tisztára mint a némo rajzfilmben (buborék, buborék...)
A régi hímem pedig ahelyett, hogy a társaival foglalkozna, a Furcata hímeket kergeti, minden áron leakarja "teperni" őket.... A maradék hím és a nőstény, szép párocskát alakít... mi lehet a gond? esetleg a nagy melegben bezakkantak? esznek rendesen, amúgy semmi baj nincs, de engem kissé zavarnak ezek a számomra furcsa viselkedések...
Vagy ne foglalkozzak vele? Nekik is kell valami dili?
Ezek már csak ilyenek :) kéne nekik is pár :)
 
Mondjuk ha több infó lenne a körülményekről, akkor lehet tudna segíteni valaki. Így sok probléma lehet. Vedlési, túl lágy víz, túl sok CO2, rányomtad a tápot stb.

Vedleni még nem vedlett,a víz tuti nem lágy mert két naponta cserélek 50%-ot csapvízzel,a co2 tuti nem sok,élesztős kis buta rendszer ami mellesleg már kimerülőben van és tápozni nem tápozok egyáltalán...
 
ettől függetlenül lehet kapott egy kisebb co2 mérgezést, legalábbis nekem akkor viselkedtek így, amikor majdnem kiütöttem az élő világot a túladagolással.
remélem azóta pozitív irányba hajlott a dolog.
Lehet maradandó agykárosodást kaptak :)
 
Az egyik díszmárnámnak valami baja van (n) A fa alatt elbújva nagyokat és szaporán tátog, tartok tőle, hogy valami megakadt a torkán. (leginkább a garnéla tápra gyanakszok:banghead:) A többi halat meg elzavarja, akik a közelébe mennek...
Jól sejtem ugye, hogy nem tudok neki semmivel segíteni? Mittomén, oldalba pöckölni, meg ilyenek :facepalm:
 
A minap vettem a betta fiam mellé két leányzót, hogy ne legyen olyan magánakvaló, de ahelyett hogy érdeklődne irántuk inkább elbújik előlük. Mi baja lehet? Nem szereti a lányokat vagy még nem szokta meg őket? Egyébként ivarérett mert már épített habfészket, meg a lányok is "eladósorban" vannak a boltos szerint.
 
Sziasztok!
Ma vettem pár corydoras pandát és miután bekerültek az akváriumba a két platti elkeztde őket zaklatni, nem az az agresszív kergetés hanem afféle "odamegyek megkóstolni de elfelejtettem az ízét ezért belekóstolok a másikba is" módon de nem jön rá hogy nem kaja. pedig azért annyira nem kicsik a pandák. ami még furcsa hogy nem a farokúszójukat csipkedi hanem egyenesen a testüket. most őket kivettem az akváriumból. Valakinek van valami ötlete hogy miért lehet ez / mit lehet ellene tenni, vagy a plattiknak menniük kell?
Remélem valaki tud segíteni, nem élhetnek egy vödörben életük végéig :)
 
Jópár órát hagyd őket együtt, azalatt kiderül mi lesz lehet megszokják egymást. Ha nem akkor szét kell szedni őket.
 
Az egyik már nem vesz róla tudomást de a másik folyamatosan megy utánuk és csipkedi, úgyhogy neki mennie kell. Már meg van hogy hova fog kerülni
Köszönöm mégegyszer a gyors választ!
 
Topik címe passzol szóval ide írom.

Pár napja kiszabadítottam egy Anubiast, hogy a vízfelszínen lebegjen, hogy nagyobb árnyékot vessen a paradicsomhalaknak, mivel nyilvánvalóan nem szeretik az erős fényt. Ma azt vettem észre, hogy mindhárom hal egymás mellett fekszik egy-egy levélen, annyira közel a vízfelszínhez, hogy szinte meg se kell mozdulniuk, hogy levegőt vegyenek (labirintkopoltyúsok).

Nem tudom mire vélni ezt a magatartást.
 
Topik címe passzol szóval ide írom.

Pár napja kiszabadítottam egy Anubiast, hogy a vízfelszínen lebegjen, hogy nagyobb árnyékot vessen a paradicsomhalaknak, mivel nyilvánvalóan nem szeretik az erős fényt. Ma azt vettem észre, hogy mindhárom hal egymás mellett fekszik egy-egy levélen, annyira közel a vízfelszínhez, hogy szinte meg se kell mozdulniuk, hogy levegőt vegyenek (labirintkopoltyúsok).

Nem tudom mire vélni ezt a magatartást.
Lustaság és leleményesség? Az első bettám rendszeresen felfeküdt a belsőszűrő tetejére. Én azt hittem szimplán öngyilkos akart lenni.
 
Lustaság és leleményesség? Az első bettám rendszeresen felfeküdt a belsőszűrő tetejére. Én azt hittem szimplán öngyilkos akart lenni.
De érted, itt rágják a fülemet, hogy 40 liter per egyed, ne rakjak hármat egy 54 literes akvába irgum-burgum, erre ezek fogják magukat és kb. 10x10 centi területen napoznak egymás mellett egész nap. Ketten érintik egymást, a harmadik van picit távolabb.
 
Topik címe passzol szóval ide írom.

Pár napja kiszabadítottam egy Anubiast, hogy a vízfelszínen lebegjen, hogy nagyobb árnyékot vessen a paradicsomhalaknak, mivel nyilvánvalóan nem szeretik az erős fényt. Ma azt vettem észre, hogy mindhárom hal egymás mellett fekszik egy-egy levélen, annyira közel a vízfelszínhez, hogy szinte meg se kell mozdulniuk, hogy levegőt vegyenek (labirintkopoltyúsok).

Nem tudom mire vélni ezt a magatartást.

Hosszútávon az Anubias nem fogja jól érezni magát, ezért inkább valamilyen úszónövényt telepítenék, pl. Pistia stratoides-t.
Ahhoz, hogy segíteni tudjak a megfejtésben, jó lenne, ha néhány konkrétumot megadnál:
- mekkora az akvárium,
- mikor kerültek be a halak,
- milyen más élőlények vannak benne,
- mivel és milyen gyakran etetsz,
- vízértékek (pH, kH/GH, hőmérséklet, NO2, NO3, stb.),
- milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz,
- az utóbbi egy hétben milyen változást hajtottál végre (pl. növénytápozás),
- CO2 van-e

A halakról is több infóra van szükségem:
- kopoltyúmozgás (szapora/lassú, vagy normális)
- mozgáskoordináció megtartott, vagy szokatlan,
- ha az utóbbi, miben nyilvánul meg,
- étvágy
- külsérelmi nyomok láthatók-e,
- stb.
 
Back
Oldal tetejére