• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

Szépe Kálmán

VIP kertész
Sziasztok!
Szépe Kálmán vagyok Budapestiek táborát erősítem vagy gyengítem majd kiderül.
Sokat gondolkodtam hogy nyitok e naplót az akvámnak,de ha menet közben elrontok valamit könnyebb utána nézni.
tehát tegnap indult,
technika:
bruttó 64 liter Green Aqua optiwhite
tetra 800 plus külső szürő
co2 magasnyomású redszer
4x24w odysea fény 6 órát világitok 2+2+2 azt nem tudom meddig kell így világítani?
és természetesen full ro vizezek.
első körben és némi asszonypajtás nyomásra egy dragon köves akva lett kialakítva,de van tervbe többféle elképzelés is.
képek ahogy lehet rakok fel.
 
Ma megvolt a második 50% vizcsere, csak visszasozott ro vizzel.
Kérdés elvileg ha csak ro vizet használok,1 hét után mehetnek bele az algázók?
Tanácsoltok valamilyen víztesztet esetleg?
A tervem 4-5 oto,4-5 amano.
ami lemaradt tegnapról,
amazonia talaj+táptalaj+ada bacter100,ada clear super,ada tourmaline legalulra.
A növények:
rotala,hc ettöl tartok picit hogy beindul e,vivipara ,anubias mini
 
Ma megvolt a második 50% vizcsere, csak visszasozott ro vizzel.
Kérdés elvileg ha csak ro vizet használok,1 hét után mehetnek bele az algázók?
Tanácsoltok valamilyen víztesztet esetleg?
A tervem 4-5 oto,4-5 amano.
ami lemaradt tegnapról,
amazonia talaj+táptalaj+ada bacter100,ada clear super,ada tourmaline legalulra.
A növények:
rotala,hc ettöl tartok picit hogy beindul e,vivipara ,anubias mini
Nem a ro vagy csapvíztől nem mehetnek bele a halak, hanem a talajtól, ami mint kiderült, amazonia, ezért két hetet mindenképp várj, hogy az ammóniacsúcs lecsengjen.
 
Szia
HC-val nem lesz gond, adott minden hogy beinduljon. Tápozás is lemaradt a listáról, de a GA opti üvegből kiindulva szerintem ez is GA lesz :)
Teszteket általános értelemben nem muszáj használni, ha nem tudod belőni az egyensúlyt, idővel beszerzed majd ami kell. De ha van kedved tesztelgetni, meg pontos paramétereket belőni a vízhez, akkor lehet érdemesebb tesztcsomagban gondolkodnod, mert hosszú távon kifizetődőbb. A szűrés beálltát megelőző mérgező anyagok jelenlétének figyeléséhez NO2 és főleg NH4 (NH3) tesztek a javasoltak. Erre néhány hét a lecsengési idő, a használt szűrőanyagok és vízcserék gyakoriságának függvényében.
A visszasózás pontosabb beállítása miatt érdemes lenne beszerezned viszont mihamarabb egy TDS mérő műszert. Hosszú távon kelleni fog.
Érdekelne a dragon köves akváriumotok, én is velük rendeztem be a legújabb kis akvámat. Fotót feltölteni amíg nem tudsz, megosztásra addig is van lehetőséged külső megosztóra feltöltve, majd ide belinkelve azt.
 
Utoljára módosított:
Üdv az akvakertészek között! ;)
Jó indulás, a felszerelés pöpec!


Kérdés elvileg ha csak ro vizet használok,1 hét után mehetnek bele az algázók?
Mindenképp várj kb 2 hetet, ahogy rebal is mondta, mert a szűrő még nem állt be (nem szaporodtak el a bacik benne), ráadásul az elején az amazonia löki magából az ammóniát, ami mérgező a halaknak/garniknak.


Tanácsoltok valamilyen víztesztet esetleg?
Ammónia (NH4), Nitrit (NO2), és Nitrát (NO3) tesztet szerintem érdemes beszerezni. Bár a profiknak nem kell, szerintem hasznos, hogy lásd, mikor mehetnek bele lakók :)


4x24w odysea fény 6 órát világitok
Nekem kicsit erősnek tűnik a fény. Ez így 1,5 W/l, szerintem nagyon algaveszélyes. 1W/l-t szoktak javasolni (T5 fénycsőnél), de majd nálam okosabbak kisegítenek.


azt nem tudom meddig kell így világítani
Javaslom olvasmánynak Nigro mester idevágó blogbejegyzését :)
http://www.nigro.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/

Hajrá, várom a képeket! ;)
 
Köszönöm a gyors válaszokat ,akkor mindenképp megvárom a 2 hetet, második héttől 2napos vizcseréket tervezek,
a szürő már megy 3hete egy másik akvában,de most kapott 1l matrixot és 100ml purigent,így van benne 1l matrix 1l eheim substrat pro is.
 
Üdv az akvakertészek között! ;)
Jó indulás, a felszerelés pöpec!



Mindenképp várj kb 2 hetet, ahogy rebal is mondta, mert a szűrő még nem állt be (nem szaporodtak el a bacik benne), ráadásul az elején az amazonia löki magából az ammóniát, ami mérgező a halaknak/garniknak.



Ammónia (NH4), Nitrit (NO2), és Nitrát (NO3) tesztet szerintem érdemes beszerezni. Bár a profiknak nem kell, szerintem hasznos, hogy lásd, mikor mehetnek bele lakók :)



Nekem kicsit erősnek tűnik a fény. Ez így 1,5 W/l, szerintem nagyon algaveszélyes. 1W/l-t szoktak javasolni (T5 fénycsőnél), de majd nálam okosabbak kisegítenek.



Javaslom olvasmánynak Nigro mester idevágó blogbejegyzését :)
http://www.nigro.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/

Hajrá, várom a képeket! ;)
Elolvastam a javasolt oldalt, köszi, egy kicsit megint tanultam(y)
A világítás csak 6 órát megy, 2óra 2cső, 2óra 4cső, 2óra 2cső, tehát csak 2 óra van teljes kapacitással és ebböl 2 növényes cső
valami ilyesmit javasoltak a GA ba mikor vettem a cuccot. ezért megy így.
Szerinted
 
Szia
HC-val nem lesz gond, adott minden hogy beinduljon. Tápozás is lemaradt a listáról, de a GA opti üvegből kiindulva szerintem ez is GA lesz :)
Teszteket általános értelemben nem muszáj használni, ha nem tudod belőni az egyensúlyt, idővel beszerzed majd ami kell. De ha van kedved tesztelgetni, meg pontos paramétereket belőni a vízhez, akkor lehet érdemesebb tesztcsomagban gondolkodnod, mert hosszú távon kifizetődőbb. A szűrés beálltát megelőző mérgező anyagok jelenlétének figyeléséhez NO2 és főleg NH4 (NH3) tesztek a javasoltak. Erre néhány hét a lecsengési idő, a használt szűrőanyagok és vízcserék gyakoriságának függvényében.
A visszasózás pontosabb beállítása miatt érdemes lenne beszerezned viszont mihamarabb egy TDS mérő műszert. Hosszú távon kelleni fog.
Érdekelne a dragon köves akváriumotok, én is velük rendeztem be a legújabb kis akvámat. Fotót feltölteni amíg nem tudsz, megosztásra addig is van lehetőséged külső megosztóra feltöltve, majd ide belinkelve azt.
Igen a wellnes csomag, tényleg a tápozást mikor érdemes elkezdeni?
 
Szerinted
Nem vagyok expert világításból, de így működhet. Úgyis kitapasztalod előbb utóbb, mikor sok, mikor kevés. Ha nincs alga és a növények szépen nőnek, akk pöpec az egyensúly :)

a szürő már megy 3hete egy másik akvában
Így lehet, h mehetnek hamarabb, de én tuti ránéznék előbb a nitrogénes bomlástermékekre.


Igen a wellnes csomag, tényleg a tápozást mikor érdemes elkezdeni?
Ha van zselés növény az akiban, akk az első naptól :)
 
Sziaszok egyenlőre semmi változás,csak annyi hogy a hc kissé barnul.Remélem ez természetes? És nem kell cserélnem:whistle:
a tesztek rendlés alatt,vízcserék folyamatosak és kb. ennyi.

köszi hogy benéztél
 
A vícserék mennek továbra is, a co2-n még emeltem egy picit lehet ez a baja a hc-nek, kicsit algásodik:(de csak a hc semmi más.
Holnap érkezik a megrendelt tesztek,hétvégi program, kiváncsi vagyok:nailbiting:
 
Délután néztem vizcsere után a hc-n van valami söldes szőr. De csak a hc-n mitöl lehet ?a többi növény kövek tiszták!
Valószínű csak most áll át víz feletti (emers) életformáról víz alattira (submers) :) Ilyenkor a szárazföldi levelei elhalnak, és a rothadásból ammónia szabadul fel, ami nyami az algáknak :p
Az hogy máshol nincs számottevő alga, jó jel.
Szerintem jól tetted, h emeltél a co2-n, amennyire tudom a HC-nak az átálláshoz kell a sok széndioxid. Most még nincsenek benne állatok, nem baj, ha több a co2, csak beköltöztetés előtt ne felejtsd el visszavenni ;)
 
Köszi a választ,épp ma néztem ammonia 0.1 értéket,és nitritet0.2. Még nem az igazi de alakul mai vizcsere kicsit több volt mint 50% és már kicsit zöldül a hc remélem szép lesz, egyenlőre ennyi.Jövőhéten szombaton, ha minden jól megy, jöhetnek az algázók. Irány a GA
 
De igen persze,csak még várok picit, 4-5 oto-ra meg egy 4-5 db amano-ra gondoltam első körben. Nézegettem még a gyémánt neont is nagyon bejönnek csapathalnak, de ez lehet változni fog.
 
Back
Oldal tetejére