• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

4-5 oto-ra meg egy 4-5 db amano-ra gondoltam első körben
Szerintem amanobol mehet több ;) 5 literenként 1-et mondanak az okosak, az nálad 12,8db garnéla :D
Én is most indítottam egy 30l-es nanot, abban van 6 amano+ 3 oto, iszonyat hatékonyak.

épp ma néztem ammonia 0.1 értéket,és nitritet0.2
Vízcsere előtt, v után mérted? (Bocsi, ha egyértelmű, de én rontottam már el... :D )
 
Ma megvolt az utolsó napi vízcsere, holnaptól 2napi lesz + elkezdem a tápozást is GA tápok természetesen 2ml elég lesz?+carbo 3ml reggel lámpa elött,a hc még nincs kirobbanó formában, de majd remélem jobb lesz. A világítás még mindig 6 óra egy darabig 15 cm re emelve. Csak a hc-n van némi szőr,máshol nincs:) Még gondolkodom több növényen,hiány érzetem van.
 
Sziasztok
A tesztek kis javulást mutatnak a kétnapos vizcseréknél is,nh4:0,1,no2:0,025.A hc zöldül csak semmiféle terjezkedést nem mutat,még sok a elmállot rész benne.
A világítást növeltem kissé 3óra megy 96w 3 óra 48w.
Ha estetleg valamit változtasak szoljatok még eléggé bizonytalan vagyok sok mindenben.
Szombaton ha esik ha fúj irány a GA az első lakókért.
5oto+7amano-ra gondoltam.(remélem nem szedik ki a megmaradó hc-t:sneaky:
 
Egy kérdés!
Mennyi hal mehet egyszere egy 64l 2hetes akvába? Azért kérdem mert szeretnék 5oto-t 7amanót meg 10db galaxy razborát ez így sok lenne egyszerre?
 
Egy kérdés!
Mennyi hal mehet egyszere egy 64l 2hetes akvába? Azért kérdem mert szeretnék 5oto-t 7amanót meg 10db galaxy razborát ez így sok lenne egyszerre?
Bőven belefér. Algázók mennyisége oké, galaxyból mehetne akár duplája is. De csak kicsit később. Vagy legalábbis mérj előbb ammóniát, nitritet.
 
Utoljára módosított:
Megvagy. Es a hiba is egyben. A difit tedd jobb oldalra alulra. Igy a lillybol arado flow lenyomja a bubikat a talajra. A dc maradhat ugyan azon oldalon csak emeld feljebb, hogy a co ne menjen bele. Akkor van jo helyen a difi ha a bubik nem felfele szaladnak hanem vagy lefele vagy a szuro fele veszik az iranyt.
 
Csinálok egy friss képet, már 1hete jobb oldalon van a dc-vel cserélt egyébként köszi tudom nem nagy cucc de az enyém, másodjára már talán rutinosabb leszek és jobban sikerül összerakni a kavicsokat
 
Csinálok egy friss képet, már 1hete jobb oldalon van a dc-vel cserélt egyébként köszi tudom nem nagy cucc de az enyém, másodjára már talán rutinosabb leszek és jobban sikerül összerakni a kavicsokat
Akkor ezek szerint ha jobb oldalon van a difi akkor lent marad a bubi ugye?
 
Ok megcsinálom köszi. Igy a halaknak is elég lesz?
Szerintem ez nem ezen mulik. Ha jo a fenyed a co-d,a tapod es a szuresed, akkor a novenyek olyan oxigen termelesbe kezdenek, hogy nem lesz a halaknak problema. Inkabb ezt celoznam meg eloszor. Ha fodrozod a tetejet a co is jobban tavozik. Ha nincs bubizas akkor meg valami nem kerek. Addig fodrozzd a tetejet. Ahogy bubizas van, told lejjebb.
 
16cm körül
Szerintem ez nem ezen mulik. Ha jo a fenyed a co-d,a tapod es a szuresed, akkor a novenyek olyan oxigen termelesbe kezdenek, hogy nem lesz a halaknak problema. Inkabb ezt celoznam meg eloszor. Ha fodrozod a tetejet a co is jobban tavozik. Ha nincs bubizas akkor meg valami nem kerek. Addig fodrozzd a tetejet. Ahogy bubizas van, told lejjebb.[/
Ok akkor ezt teszem
 
Back
Oldal tetejére