• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Füves domboldal - 45 liter

Hallod-e, ezt nagyon elszúrtátok. Megtalálván leggyengébb pontomat, mostantól legalább annyi pixelhalmazt kérek a vizsláról 🐶💖, mint az akváról.
Ha nem, akkor fergeteges irgum-burgum szorozva ejnye-bejnyében lesz részetek. 😈
(Ja, és az akva sem rossz. :D)
Értettem, erre nagyon figyelünk majd, ez részben vizslanapló is lesz :D Kezdésnek elküldöm, milyen, amikor Frakk méltatlankodik :D
 
Az olajos réteg un. surface scum.
Itt olvashatsz róla bővebben:

Köszönöm! Na ez érdekes. A harangos CO2 helyett egyelőre nem tudunk komolyabb rendszert beüzemelni (most tettünk egyet a 100 literesbe, mert ott nagyobb szükség volt rá), úgyhogy először a tápozás óvatos növelésével fogok próbálkozni.
 
Utoljára módosított:
Ahogy nézem a co2 csak harangos megoldás, plusz nincs táptalaj sem alatta. Egy brutál technikával is erős túlzásnak tartom az egy hónap alatti összefüggő gyepképzést (kivéve ha olyan szorosan van ültetve ahogy Balázs csinálja 😅 ) szóval légy türelmes, ennek kelleni fog legalább 3-4 hónap. Ha ezt fel szeretnéd gyorsítani, használj tápkapszulákat!
Üdv a klubban! ;)
Köszi, ez akkor megnyugtató, mert ezek szerint minden rendben alakul, csak várni kell :) Tápkapszulák már vannak a talajban.
 
Köszönöm! Na ez érdekes. A harangos CO2 helyett egyelőre nem tudunk komolyabb renszert beüzemelni (most tettünk egyet a 100 literesbe, mert ott nagyobb szükség volt rá), úgyhogy először a tápozás óvatos növelésével fogok próbálkozni.
A tápozást ésszel növeld, ha közben a co2 változatlan marad, mert úgysem tudnak felvenni sokkal több tápanyagot szén hiányában a növényeitek. Mindig az a tápanyag határozza meg a tápanyag felvételt, ami minimumban van. Mondjuk a harangos is több, mint a semmi, csak ahogyan fentebb is olvashattad, türelem kell hozzá :).
Nekem egy palackról két akvárium megy, az ott nem opció? Vagy nagyon messze van egymástól a kettő?
 
A tápozást ésszel növeld, ha közben a co2 változatlan marad, mert úgysem tudnak felvenni sokkal több tápanyagot szén hiányában a növényeitek. Mindig az a tápanyag határozza meg a tápanyag felvételt, ami minimumban van. Mondjuk a harangos is több, mint a semmi, csak ahogyan fentebb is olvashattad, türelem kell hozzá :).
Nekem egy palackról két akvárium megy, az ott nem opció? Vagy nagyon messze van egymástól a kettő?
Sajnos elég messze, légvonalban is 10 m, és másik helyiség.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm! Na ez érdekes. A harangos CO2 helyett egyelőre nem tudunk komolyabb rendszert beüzemelni (most tettünk egyet a 100 literesbe, mert ott nagyobb szükség volt rá), úgyhogy először a tápozás óvatos növelésével fogok próbálkozni.
Szerintem az Aquario Neo zseléssel előrébb jutnál. Anno 84 literben ketyegett nálam, és határozottan jobb, mint a harangos. :)
 
Szerintem az Aquario Neo zseléssel előrébb jutnál. Anno 84 literben ketyegett nálam, és határozottan jobb, mint a harangos. :)
Szuper, köszi! Ha elfogy a harangos palackja, kipróbáljuk! Valamiért ódzkodtam ezektől a zselésektől, mintha régen azt olvastam volna, hogy megbízhatatlanok. De lehet, hogy azt a sima élesztősről olvastam. Pont most vettem egy olcsó drop checkert, és a kis akváriumban épphogy egy picit zöldebb, mint a teljesen sötét kék, szóval jól jön majd az erősítés ezen a fronton :)
 
Szuper, köszi! Ha elfogy a harangos palackja, kipróbáljuk! Valamiért ódzkodtam ezektől a zselésektől, mintha régen azt olvastam volna, hogy megbízhatatlanok. De lehet, hogy azt a sima élesztősről olvastam. Pont most vettem egy olcsó drop checkert, és a kis akváriumban épphogy egy picit zöldebb, mint a teljesen sötét kék, szóval jól jön majd az erősítés ezen a fronton :)
Előbb utóbb csak jut ennek is egy palackocska 😄.
 
2021. április 4. vasárnap
A vízfelszínen megjelent egy olajos réteg. Ez ekkor volt a legvastagabb, de mostanra sem tűnt el teljesen. Remélem, hogy csak átmeneti jelenség, amit a növények átállása okoz az új körülményekre. Naponta leszedem konyhai papírtörlővel, és a szűrőn is állítottam, hogy jobban mozgassa a felszínt.

Az aljzaton először látszott egy kis mulm, ezt a vízcserénél gumicsővel leszívtam.
Tetszik az egyszerűsége, én egy-két buce-t el tudnék még képzelni a fákon...
 
2021. április 9. péntek
  • Seachem Excel adagolás megkezdése (5 ml kezdődózissal a kb. 40 liter nettó akváriumvízre)
  • Új külső szűrő: Eheim 2113. A szűrőanyag rétegei (alulról felfelé):
    • Nagyobb lyukú szivacs
    • Régi, érett szűrőszivacs
    • Perlonvatta
    • Matrix Trop
    • Seachem Purigen
    • Perlonvatta
Nagyon fárasztó napon vagyunk túl. A Jófogáson vásárolt külső szűrőt elvittem a Vadvilágboltba (egy nagyon jó akvarisztikai bolt a 16. kerületben, nemrég fedeztük fel), és megmutattam a pultnál ülő srácnak, aki szerintem a tulajdonos lehet. Az egész bolt a csodájára járt, szerintük "ipari műemlék" :D Elképesztően sokat segített, kb. egy órát foglalkozott azzal, hogy összeválogatta velem a szűrőanyagot, és a hiányzó alkatrészeket. Szét is szedte a fedelet, és észrevette, hogy a rotor tengelye eltörött. Még a magyarországi forgalmazót is felhívta, hogy utánakérdezzen. Amint kiderült, ehhez a típushoz már nem árulnak tengelyt, de egy másikat megvettem, ami valamivel hosszabb, és itthon méretre vágva tudtam vele helyettesíteni. Nem tudom, mennyire ismert hely ez a bolt akvarista körökben, de ezek után én maximálisan tudom ajánlani mindenkinek :)

Itthon elég komoly munkával összeraktuk a rendszert, de sikerült :)

A víz egyelőre nagyon homályos, szerintem a szűrőanyagból kimosott por miatt. Ha reggelre nem tűnik el, akkor az amúgy is esedékes vízcserével remélhetőleg megoldódik a probléma.

Feltöltöttem pár képet, közöttük van egy kifejezetten @mmccannon -nak is :)
 

Attachments

  • ak1.jpeg
    ak1.jpeg
    205 KB · Megtekintések: 45
  • ak2.jpeg
    ak2.jpeg
    156.7 KB · Megtekintések: 36
  • ak3.jpeg
    ak3.jpeg
    156.2 KB · Megtekintések: 38
  • ak4.jpeg
    ak4.jpeg
    130.1 KB · Megtekintések: 41
  • ak5.jpeg
    ak5.jpeg
    134 KB · Megtekintések: 62
  • ak6.jpeg
    ak6.jpeg
    164.4 KB · Megtekintések: 62
  • ak7.jpeg
    ak7.jpeg
    206.9 KB · Megtekintések: 66

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére