• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fuego - A csavargó akvárium kistestvére

mrgod007

Főkertész
Szép estét mindenkinek :)

Rég volt már, hogy naplóztam. Igazából azért is mert nem volt nagyon mit, meg hát az idő...
Viszont aktívan garázdálkodtam a fórumon, pár emberrel volt szerencsém személyesen is találkozni :)
Jopet kolléga történetesen itt lakik 100 méterre tőlem, talán még nem is tudja mekkora szerencsétlenségére :ROFLMAO:
Az biztos, hogy már most nagyon sokat köszönhetek neki.

Na szóval most jön az a rész mikor is elmesélem miként alakult ki ez az új akvárium.
Az úgy volt, hogy kilátásba került a nagybetűs álommeló külföldön. Sok lóvé, világjárás stb. Előtte tervezgettem, hogy üzembe helyezek egy nagyobb üveget amit Szabó Henriktől kaptam, de így ez az ötlet ment a levesbe. Sőt, mivel asszonykám nem egy jól megtermett tenyeres talpas parasztlány, a 20 literes vödör a testsúlyának nagyjából a fele, így arra jutottam megkímélem a nagy mennyiségű vízcseréktől míg kint vagyok és kisebb akváriumra váltok. Meg is tetszettek a kocka akváriumok, ki is számoltam a megfelelő méretet. Gugli a barátom, került is portéka bőven de vagy kicsi volt vagy szett.
Végül rá akadtam egy 40x40x40-es kockára egy!!! centis üvegből (máig nem értem miért kellett ilyen vastag, de szeretem) na le is csaptam rá. Idő közben kiderült, hogy még sem lesz álommeló, de eldöntöttem, ha már így belendültem akkor befejezem a kockát.
Jopettől sikerült szereznem egy csudálatos tűzoltópalackot, meg ha már meglátogattam, megdobott egy fél óvodás csoport súlyának megfelelő kővel. Természetesen a lift nem működött aznap az épületben, úgyhogy volt egy csodás utam a 8. emeletre. Egyik kezemben egy tűzoltó palack, másikban egy szakajtónyi szikla... Olyan jó élmény volt, hogy még most is emlékszem minden pillanatára :rolleyes:
Zuzmi zöld vulkán nevű akvájánál félig poénból bedobtam azt az ötletet, hogy tegyen bele piros növényt a tetejére, hogy olyan legyen mint egy kitörő vulkán. Ez viszont úgy bele mászott a fejembe, hogy végül ez alapján a gondolatmenet alapján rendeztem össze a fizimiskáját az én kis szörnyemnek. Igaz, hogy most nincs benne olyan növény mint amit szeretnék bele, de idővel jönnek az átalakítások. A meglévő növényeimet meg tennem kellett valahová hát ideiglenesen bedobáltam őket ide. Nagyjából így született a Fuego.

És akkor most az adatok:

akvárium: 40x40x40 1cm vastag kocka fekete ragasztással
szűrés: Az előző akván ketyegő tetra ex 700 amit még barátnőmtől vettem...
Talaj: Az előző akvában lévő manaball és fekete kavics keveréke
Világítás: Jelenleg 3 40cm-es ledszalag, de készül az új barkácspilács
co2: Folyamatban... Palack és reduktor megvan :D

És akkor pár kép, mert hát azt szeretjük :)

Így festenek a kövek amiket Jopettől kaptam
fYKaTqtWxHW7haAEZbqrQsNNNGBzsJ-7uLWGyXg7Ft6JcG2bRJZ9MkehDdJhkMcK8G5QXC_R1Q3bPk2ILvU=w564-h764-no.jpg

Itt feltöltés után még kicsit opálosan
6jPWuMJzsayzx6r9awRUdQaM4d0SFSZa59rro3dN_wc9YnibF0l340401zGcIU0XeK-wuMb5c6-OYJNXl1I=w430-h764-no.jpg

IdpKvZAAKNMKM0KKUw7jj62atxuW0VYlQphGxSygLvc3zkuaJ1RrtAfiDCq7xyMVTzkufTsaRtQvF6bzbUk=w560-h764-no.jpg

És a palack :D
G2zPRVZJZAtgTQKotWKKWKU6g6xuappf8KENkWfGHjkCDJGpootUyRzlZ1gjomNIoMWE41rSGf1Mhl0PaT4=w430-h764-no.jpg

Mára ennyi. Holnap jövök :)
Addig is szép álmokat.
 
Szép estét mindenkinek :)

Rég volt már, hogy naplóztam. Igazából azért is mert nem volt nagyon mit, meg hát az idő...
Viszont aktívan garázdálkodtam a fórumon, pár emberrel volt szerencsém személyesen is találkozni :)
Jopet kolléga történetesen itt lakik 100 méterre tőlem, talán még nem is tudja mekkora szerencsétlenségére :ROFLMAO:
Az biztos, hogy már most nagyon sokat köszönhetek neki.

Na szóval most jön az a rész mikor is elmesélem miként alakult ki ez az új akvárium.
Az úgy volt, hogy kilátásba került a nagybetűs álommeló külföldön. Sok lóvé, világjárás stb. Előtte tervezgettem, hogy üzembe helyezek egy nagyobb üveget amit Szabó Henriktől kaptam, de így ez az ötlet ment a levesbe. Sőt, mivel asszonykám nem egy jól megtermett tenyeres talpas parasztlány, a 20 literes vödör a testsúlyának nagyjából a fele, így arra jutottam megkímélem a nagy mennyiségű vízcseréktől míg kint vagyok és kisebb akváriumra váltok. Meg is tetszettek a kocka akváriumok, ki is számoltam a megfelelő méretet. Gugli a barátom, került is portéka bőven de vagy kicsi volt vagy szett.
Végül rá akadtam egy 40x40x40-es kockára egy!!! centis üvegből (máig nem értem miért kellett ilyen vastag, de szeretem) na le is csaptam rá. Idő közben kiderült, hogy még sem lesz álommeló, de eldöntöttem, ha már így belendültem akkor befejezem a kockát.
Jopettől sikerült szereznem egy csudálatos tűzoltópalackot, meg ha már meglátogattam, megdobott egy fél óvodás csoport súlyának megfelelő kővel. Természetesen a lift nem működött aznap az épületben, úgyhogy volt egy csodás utam a 8. emeletre. Egyik kezemben egy tűzoltó palack, másikban egy szakajtónyi szikla... Olyan jó élmény volt, hogy még most is emlékszem minden pillanatára :rolleyes:
Zuzmi zöld vulkán nevű akvájánál félig poénból bedobtam azt az ötletet, hogy tegyen bele piros növényt a tetejére, hogy olyan legyen mint egy kitörő vulkán. Ez viszont úgy bele mászott a fejembe, hogy végül ez alapján a gondolatmenet alapján rendeztem össze a fizimiskáját az én kis szörnyemnek. Igaz, hogy most nincs benne olyan növény mint amit szeretnék bele, de idővel jönnek az átalakítások. A meglévő növényeimet meg tennem kellett valahová hát ideiglenesen bedobáltam őket ide. Nagyjából így született a Fuego.

És akkor most az adatok:

akvárium: 40x40x40 1cm vastag kocka fekete ragasztással
szűrés: Az előző akván ketyegő tetra ex 700 amit még barátnőmtől vettem...
Talaj: Az előző akvában lévő manaball és fekete kavics keveréke
Világítás: Jelenleg 3 40cm-es ledszalag, de készül az új barkácspilács
co2: Folyamatban... Palack és reduktor megvan :D

És akkor pár kép, mert hát azt szeretjük :)

Így festenek a kövek amiket Jopettől kaptam
View attachment 64092

Itt feltöltés után még kicsit opálosan
View attachment 64093

View attachment 64094

És a palack :D
View attachment 64095

Mára ennyi. Holnap jövök :)
Addig is szép álmokat.

Végre egy napló tőled is! [emoji1]
Követem és próbálom nem szét offolni[emoji1]
A kocka szép, várom a folytatást! [emoji16]
 
Sziasztok :)
Ma találkoztam ezsolt80 kollégával és kaptam tőle csudiszép tigris endlereket amiket természetesen párom einstandolt is az erősebb kutya b....k elvet alapul véve.
Viszont nem csak neki jutottak csíkok, mert egy extra meglepi is lapult a zacsiban mégpedig ő :love: egy Babaulti stripes garnéla :eek:
jkWIFUUa10XRKv8fSmjmBBgrdgVJwtWMqUxLMnGz514IfSw9UeDpg-iR9ttS6B810iR0Y1S0SKhetQWckA=w1426-h698-no.jpg
Természetesen halvány lila szingom nem volt ki lehet ő és mik az igényei, be sem mertem rakni nehogy véletlenül defektet kapjon a jó karcos csapvizemtől de Zsolt azt mondta, hogy csapvizet is bírja :whistle:
Szóval tesztüzem van, hátha megmarad és ha igen, lehet kap egy garnitúra rokont. Vagy egy saját akváriumot... :ROFLMAO:
 
Még melóban vagyok, de ha haza értem csinálok párat :) Viszont sokáig már nem marad így a növényvilág mert megjött a fizu :greedy:
Szóval amint tudok megyek a greenaqvába és jól bevásárolom ami kell :D

Nekem elvileg jövőhéten jön növény csomag fórum társtól. Így némiképpen nekem is fog változni a növényvilág. [emoji16]
 
Én 17-e környékén megyek haza egy hétre, ha van valami szállítmányozni valód naményba le tudom vinni aztán ha arra jársz beugrasz érte ;)

Szétnézek meg átgondolom hogy kell-e valami[emoji846]
Azért köszi előre is!
 
@Zotya elnézést a késlekedésért, de önkéntestalálkozóra mentem a hétvégére :)
A hét elég zsúfolt lesz, remélem nem jön közbe semmi. A tervek szerint cseréltetem a @Jopet kollégától kapott palackot egy telire, beszerzem a mágnesszelepet tűszelepet és hasonló apróságokat, bevásárolok egy házi külső reaktorhoz és össze építem, elnézek a ga-ba és beszerzem a szükséges növényeket amiket eltervezgettem aztán újra hadrendbe állítom a kisakváriumot ami a kékek otthona volt, mert valahová rakni kell a mostani növénykéket :D Persze nem vágom fel az ereimet ha mindez épp nem jön most össze mert úgy is tervezek egy 9 napos szabolcsi kiruccanást és félnék tesztüzem alatt itt hagyni mindent.
Pár képet is hoztam, persze szigorúan :poop: telefonos minőségűeket, nehogy sz érje a ház elejét...
A kövek között van kék gumicukor, azt is lefotóztam :D
MbQbVnYDrGXQRcP4PygAPLFGONBQipG-qz1zPTvdw6AYOAhrTaxDEt9akp6HisNn0247CX6s5hnEZhRMu_o=w542-h752-no.jpg
Itt a @Luigi13 -ék törpéi pocolnak épp, valami fantasztikusan cuki halacsok ezek :D
nTbsUAOqC7MgmyNDbUomKGJ3gLp37phF7mzU_4fmCRUxivD8a2z7msVuWW8X0Zr7xO0v-hSey80pd93BqQk=w541-h752-no.jpg
És végül egy távoli, a kaotikus növényelhelyezést kérlek nézzétek el :cautious:
fu7nl5LV4NihZ7oeqZtHvXSNBgNzr7hbhvw0SbI4s38z6ecuidZYBZvwADRwV7iPkdaPDU3R-q0_4mJyN4=w1119-h752-no.jpg
 
Sziasztok :)
Pár napja nem találkoztam az @ezsolt80 által kapott babaulti stripes garnival. Mivel fel voltam rá készülve lelkileg, hogy ez elő fordulhat mert hát fura igényűek így el is búcsúztam tőle lélekben.
Viszont most mikor haza jöttem nem más fogadott mint a kis stripes és szebb mint valaha :D
QkrY-Youl4yEmQ8SgVdhpX9HnFbqfiZocXcvK75FWHOOinHk5IKUB6S_1ThqoR-TZzJoXwVj8H4Hpjh_qOs=w430-h764-no.jpg
Ez kicsit feldobta a napomat.
Viszont van ám más fejlemény is. Épp albérletet keresek, szóval ha valaki tud akvárium és kutyabarát minigarzont kérem szóljon :D
bSra0hd-3jcbePGCAlYoxDh_dA1ePSGMfATcYCWiuc62iaaVj0UH7UnuUp8rFbRSbja2d17Nc2dK9ILcmSo=w562-h720-no.jpg
 
Sziasztok :)
Pár napja nem találkoztam az @ezsolt80 által kapott babaulti stripes garnival. Mivel fel voltam rá készülve lelkileg, hogy ez elő fordulhat mert hát fura igényűek így el is búcsúztam tőle lélekben.
Viszont most mikor haza jöttem nem más fogadott mint a kis stripes és szebb mint valaha :D
View attachment 65640
Ez kicsit feldobta a napomat.
Viszont van ám más fejlemény is. Épp albérletet keresek, szóval ha valaki tud akvárium és kutyabarát minigarzont kérem szóljon :D
View attachment 65641

Nem jó a mostani albi vagy mennetek kell? Mert ha menni kell és nem magatoktól az sosem jó. Végül is hány akit kell költöztetni?[emoji2]
 
Sziasztok :)
Pár napja nem találkoztam az @ezsolt80 által kapott babaulti stripes garnival. Mivel fel voltam rá készülve lelkileg, hogy ez elő fordulhat mert hát fura igényűek így el is búcsúztam tőle lélekben.
Viszont most mikor haza jöttem nem más fogadott mint a kis stripes és szebb mint valaha :D
View attachment 65640
Ez kicsit feldobta a napomat.
Viszont van ám más fejlemény is. Épp albérletet keresek, szóval ha valaki tud akvárium és kutyabarát minigarzont kérem szóljon :D
View attachment 65641
Épp ezt akartam kérdezni én is, amit Zotya...
Azt írtad a múltkor, hogy már a barátnőddel laktok együtt, minden okés?
Nyugtass meg minket...olyan jò kis sztori volt az.:)
 
Nem minden jó sztori ér jól véget... Na de sebaj, ilyen az élet :) Ha menni kell hát menni kell.
Berendezve csak ez az aki van szerencsére, a másikat most akartam újra indítani de így kicsit halasztom a dolgot és majd ott rakom össze :D
Viszont úgy tűnik meg van az új hely :) 17. kerületi kertes házban egy házrész kiadó. Kicsit messze van a melóhelytől de a kutya élvezni fogja a szabadságot :)
 
Nem minden jó sztori ér jól véget... Na de sebaj, ilyen az élet :) Ha menni kell hát menni kell.
Berendezve csak ez az aki van szerencsére, a másikat most akartam újra indítani de így kicsit halasztom a dolgot és majd ott rakom össze :D
Viszont úgy tűnik meg van az új hely :) 17. kerületi kertes házban egy házrész kiadó. Kicsit messze van a melóhelytől de a kutya élvezni fogja a szabadságot :)

Ezt most sajnálattal olvasom. [emoji53]
Reméljük bejön az új pecó aztán csak előre. [emoji846]
 
Nem minden jó sztori ér jól véget... Na de sebaj, ilyen az élet :) Ha menni kell hát menni kell.
Berendezve csak ez az aki van szerencsére, a másikat most akartam újra indítani de így kicsit halasztom a dolgot és majd ott rakom össze :D
Viszont úgy tűnik meg van az új hely :) 17. kerületi kertes házban egy házrész kiadó. Kicsit messze van a melóhelytől de a kutya élvezni fogja a szabadságot :)
Szomoruan hallom...minden jot nektek!
Remelem mihamarabb jo hireket hallunk felöled.
 
Back
Oldal tetejére