• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Frontüvegen alga, vízkő valami...

giotto

Nézelődő
Sziasztok. Sajnos nem találtam erről sehol infót.A történet úgy kezdődött hogy kiöregedett az RO készülékem tehát "elcsapvizesedett" az akváriumom. El lett hanyagolva nem voltak vízcserék. Elpárolgott víz, kiégett fénycső. Igazából a növények eltűntek az anubias vegetált meg a barna alga a frontüvegen. Mikor új erőre kaptam. Új RO beszerezve vízcserék tápozás a rengeteg vízkő eltávolítása.( Nekem a sósav bejött) algaeltávolítás pengével. De sajna a frontüvegen maradt valami ami semmivel nem jön le. Ecet, ada üvegtisztító, terrás tisztítókendő, ph csökkentő, sósav ezeket próbáltam ja és a penge. A felső 5-8 cm en nincs. Gondolom hogy a vízszint addig csöķkent és fentebb nem alakult ki csak a víz alatt.
a0b9173da3e405adf0649142e972952e.jpg


Nem tudom mi lehet, beleette magát az üvegbe? a frontüveget ki kell cserélnem? vagy polírozni kell? vagy van valami ötlet másra?

Köszönettel.
 
Szasztok! Szerintem ugyanaz van nálam is. Ahogy hetente letolom pengével a zöld port a frontüvegről, a homok határán megállok a kaparással. Szemmel látható, hogy az itt megmaradt vékony kis algacsík elhal, majd gondolom bevízkövesedik, és egy opálosan fehér sáv lett belőle. Később már nem viszi a penge sem. Mit lehet ezzel kezdeni?
 
Back
Oldal tetejére