• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Freddy's BBQ Joint

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Végre elindult a tervezés fázisa! @viktorlantos hova lett a "Vivárium" címke a naplócímekből? Csak Attinak jár?

Történt az úgy, hogy került egy kaméleon a családba, Fred. Na most ezeknek a dögöknek kiskorukban külön nevelőterráriumra van szükségük, mert annyira megfontoltak és intelligensek, hogy nagy helyen nem találják meg a kaját. :banghead:

10987665_10202429669022362_6000665092089887494_o.jpg

A kép a befogadás utáni napokban készült, azóta jól megnőtt. A kezdetek óta tervben van, hogy mikor azonban eljön a nagy lakásba költözés ideje, az legyen valami vivárium szerű növényes őrület. Hát itt tartunk. Úton az üveg és a bútor, én meg összelegóztam a hardscape-et.

Technika:
60x30x80 terrárium - 144l (normál 6mm üveg)
2db melegítő izzó
2db UVB izzó
kis Eheim vízpumpa (valószínűleg 600as)

A terv a következő:
Alul nagy szemű agyaggolyók, rajta Amazonia. Hátsó sarokban kis "tó" elkerítve, hogy ne tudjon belefulladni a szentem (állítólag egy kanál vízben is képesek erre). A talajon végig szúnyogháló, hogy az eleségállatok ne tudjanak belemászni és megdögleni az aljzatban, ezzel szagorgiát okozva a lakásban. A talaj teljesen fel lesz töltve vízzel, így jut a kis "tóba" is, ahol az Eheim pumpa tolja majd a háttérbe rejtett csövezésen keresztül a plafonig, ahonnan több helyen visszacsöpög a növényekre, majd ismét az aljzatba folyik és így körbe-körbe. Ez elég arra, hogy meglegyen a kellő páratartalom, illetve tudjon inni a kaméleon, mert azt csak a leveleken lévő cseppek lenyalogatásával tud.

A háttér purhabos-csemperagasztós-kókuszrostos ötvözet lesz , amiből red moor darabok állnak majd mindenfelé, hiszen a kaméleon teljes napi programja a fel-le mászkálás. Mármint szó szerint fel-le, egyszer napozunk, egyszer az alsó részek hűvős árnyékát élvezzük.

Növényzetben egyelőre akváriumi növényekre gondoltam, amiket kipróbáltunk a benti viváriumban is és bizonyítottak.

A @Luigi13 házaspár által a scaper's day keretében épített emerses őrület tegnap szétszedésre került, ebből lenyúltam egy darabka monte carlo mezőt illetve a vízfeletti rész kb. felét. Volt miből:

proxy.php?image=https%3A%2F%2Ffarm1.staticflickr.com%2F499%2F19529551595_fdbfd0f743_b.jpg

Emellett @eMZé kolléga segített ki egy jó adag Microsorum és Anubias petite párossal.

Ezek mellett még mohák kellenek majd, illetve gondolkodom néhány cserepes, szárazföldi, de páratűrő virág beépítésén is.

Na és akkor a hardscape, egyelőre a bolt előtt fotózva. Mivel az alapterület ugyanaz mint a szomszédos akváriumé, így kihasználtam a helyszínen található vaskeretet is, nehogy túldimenzionáljam a dolgokat.

d7d4fe267f37fb13c5b69376f09f082185abf435076c5b9d358622bef96ab16f.jpg

A kép nem igazán adja vissza, de lényegében mindenhol tud fel-le, előre-hátra mászkálni szeretett Fredünk, az ágas-bogas rendszer pedig jó helyeket nyújt a sok növény elhelyezésére.

A fejleményeket és az építést folyamatosan szeretném dokumentálni, meg az új helyen már Fredről is több kép lesz, ahogyan fogyasztja a BBQ tücsköket. :cigar:
 
A napló név értelmezésében kérnék egy kis segítséget, a Freddy's az megvan.
Egyébként sok sikert a projekthez, figyelni fogom, nem Freddy miatt, inkább a megvalósítás és a növények miatt.
 
A napló név értelmezésében kérnék egy kis segítséget, a Freddy's az megvan.
Egyébként sok sikert a projekthez, figyelni fogom, nem Freddy miatt, inkább a megvalósítás és a növények miatt.
BBQ Joint-nak hívják a barbecue éttermeket. Egyrészt imádom a House of Cards sorozatot, amiben van egy Freddy'd BBQ Joint nevű hely (eredetileg nem innen jött az állat neve) másrészt egész nap mást se csinál csak eszik
 
Kíváncsian várom az építésről a képeket! Én is egy hónapja kezdtem bele egy hasonló Projektbe kb. még két hét mire összeáll. Technikai megoldásokról és a háttérkészítés-ről is mutathatnál majd képeket.
 
BBQ Joint-nak hívják a barbecue éttermeket. Egyrészt imádom a House of Cards sorozatot, amiben van egy Freddy'd BBQ Joint nevű hely (eredetileg nem innen jött az állat neve) másrészt egész nap mást se csinál csak eszik
Most építek magamnak egy BBQ sütőt ezért is figyeltem fel a névre, de a joint-ra is felhúztam a szemöldököm azt hittem azzal "füvesítesz", de így már összeállt a kép, sok sikert hozzá! :lurking:
 
Kíváncsian várom az építésről a képeket! Én is egy hónapja kezdtem bele egy hasonló Projektbe kb. még két hét mire összeáll. Technikai megoldásokról és a háttérkészítés-ről is mutathatnál majd képeket.
amint megjön minden, dokumentálom majd az építést

tiédről van estleg napló?
 
Részletes fotokat kérünk az építésről :)
(vagy egy ustream csatornát :p )

És később csinálhatsz fizetős részt ahol nyomon lehet követni Freddy-t :)
 
Tegnap megérkezett az üveg. Ma elkezdem a hátterezést, megvannak a növények, reményeim szerint, pár nap alatt be tudom üzemelni az egészet.

IMAG0238.jpg
 
No, először berögzítettem a csepegtető rendszer csövezését és a vízpumpát, majd ráküldtem a ragasztós purhabot, beleállítottam a fákat és rászórtam a tőzeget. Most holnap reggelig így áll, akkor leporszívózom a felesleges tőzeget és onnan folyt. köv.

IMAG0239.jpg


IMAG0240.jpg
 
Na, hát a ragasztós purhab nem elég ragasztós ahhoz, hogy a tőzeg rajta maradjon, úgyhogy ma leporszívóztam az egészet, felkentem szilóval a hátteret és újraszórtam a tőzeget. Ha így se marad fent, bajban vagyok, de egyelőre reménykedjünk, pár órán belül kiderül.
 
Back
Oldal tetejére