• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Four seasons

Sziasztok , fantasztikus megvalósítás gratula a projekt hez

Annyi kérdésem lenne a Zeolit al kapcsolatban hogy mennyire befolyásolta az akvárium egészét? Sok helyen olvasom h szinte sterilizálja a vizet és h egy idő után telítődik ( de nem enged vissza semmi károsat) én nemsokára egy 1200 literes akváriumot indítok és szeretnék Zeolitot használni, igaz h csak dekorációnak sziklaként és nem aljzatnak , mennyire szabad , mire kell figyelni ha egyáltalán figyelni kell valamire ? Stb előre is köszönöm szépen a választ
 
Sziasztok , fantasztikus megvalósítás gratula a projekt hez

Annyi kérdésem lenne a Zeolit al kapcsolatban hogy mennyire befolyásolta az akvárium egészét? Sok helyen olvasom h szinte sterilizálja a vizet és h egy idő után telítődik ( de nem enged vissza semmi károsat) én nemsokára egy 1200 literes akváriumot indítok és szeretnék Zeolitot használni, igaz h csak dekorációnak sziklaként és nem aljzatnak , mennyire szabad , mire kell figyelni ha egyáltalán figyelni kell valamire ? Stb előre is köszönöm szépen a választ
Szia, koszonjuk szepen! :)
A zeolittal nekunk vannak gondjaink, sajnos elegge megemeli a szilikat szintet, ami eros algasodast okoz. Valoszinuleg szet kell szednunk, vagy at kell alakitanunk miatta az akvat. Hogy ez altalaban igaz-e a zeolitra, azt nem tudjuk, mi sem talaltunk rola infot.
Az biztos, hogy a zeolit zuzalek amit a koturkaloban vettunk, belenyul.
 
Utoljára módosított:
Szia, koszonjuk szepen! :)
A zeolittal nekunk vannak gondjaink, sajnos elegge megemeli a szilikat szintet, ami eros algasodast okoz. Valoszinuleg szet kell szednunk, vagy at kell alakitanunk miatta az akvat. Hogy ez altalaban igaz-e a zeolitra, azt nem tudjuk, mi sem talaltunk rola infot.
Az biztos, hogy a zeolit zuzalek amit a koturkaloban vettunk, belenyul.
Sziasztok, van infó igazából a zeolitról, általában lógatva az akvába vagy szürőbe téve használják mivel telítődik! igen erős foszfát nitrát megkötő! Tengeri akvarisztikában alga ellen is alkalmas, szilikát tartalma van, de ez a vizi élethez nélkülözhetetlen! persze nem a csapvíz szilikátja amit mesterségessen adnak a vízhez, ha Ro vizzel dolgozol teljessen felesleges, Pld sok ásványi anyag amit kapsz garnéláknak szilikát tartalommal rendelkezik! de heti vízcserékkel kijön majdnem minden méreganyag a vízcserével!
nem megkövezni, ezt egy garnélás fórumról szedtem és fordítottam! de @dexkill kémikus ebben a témában biztos sokkal otthonosabban mozog!
 
Sziasztok, van infó igazából a zeolitról, általában lógatva az akvába vagy szürőbe téve használják mivel telítődik! igen erős foszfát nitrát megkötő! Tengeri akvarisztikában alga ellen is alkalmas, szilikát tartalma van, de ez a vizi élethez nélkülözhetetlen! persze nem a csapvíz szilikátja amit mesterségessen adnak a vízhez, ha Ro vizzel dolgozol teljessen felesleges, Pld sok ásványi anyag amit kapsz garnéláknak szilikát tartalommal rendelkezik! de heti vízcserékkel kijön majdnem minden méreganyag a vízcserével!
nem megkövezni, ezt egy garnélás fórumról szedtem és fordítottam! de @dexkill kémikus ebben a témában biztos sokkal otthonosabban mozog!
Koszi, ezeket megtalaltuk, de hosszabb tavu felhasznalasrol, vagy nagyobb mennyisegben (ertsd pl emeleskent, vagy ahogy Widowmaker kollega is szeretne, dekorkent) hasznalva, nem nagyon talaltunk semmit. Csinaltunk kontroll tesztet, a sima RO, vagy a besozott RO vizzel (dennerle GH/KH-val 4/2-re visszasozva) rendben volt a szilikat, raktunk 2 liter RO-ba par darab olyan zuzalekot ami meg nem volt akvariumban, masnapra merhetetlen magas lett a szilikat szint. Ha megnezed a naplo elso kepeit, lathatod, mennyit hasznaltunk emelesnek. :(
A vizcsere nem segit sajna, par orara csokkenti csak, de 24 oran belul visszamegy a cseppteszttel merheto max szinskalaba.

Garnelaknak egyebkent tenyleg jo, amiota az RO rossz agabol felfogott vizzel cserelunk a "selejtezett" green jadeknal (persze kezelve seachem prime-mal) azota folyamatos bebibumm van, es annak a viznek is nagy a szilikat tartalma. Sugeresbe lehet hogy nem lenne problema, mert ott egyebkent is keves a noveny, de novenyesbe mi tuti nem rakunk tobbszor, szamunkra kezelhetetlen algasodast okoz. Marad a lavako ha emelni kell.
 
Utoljára módosított:
Akkor ide is a "két héttel később" kép. Továbbra is érdekesség, hogy a myrio tuberculatum ebben az akváriumban érzi magát a legjobban. Nem is nagyon szeretjük visszavágni, de muszáj lesz. A fehér fiúka imád benne bujkálni, ott van ő is, csak nem látszik, annál lustább, minthogy holmi képecske miatt előjöjjön. :D
A távollét alatt a világítási időt 1 órával rövidebbre vettük, ez segített némileg az algahelyzeten, már csak a téli rekesz nem tetszik, a többi egész jól kikupálódott.
IMG_20190915_182355.jpg
 
téli rekeszbe kéne friss 'hó'. De lassan jön a tél hátha az is meglesz :D
nem gondolkodtatok még valami sötét mohával, meg sötétzöld levelű valamivel? Olyan örökzöld imitációként.
Még akár a curly-re is kiváncsi lennék ott (bár azt magamnál is megnézném :whistle:)
 
Már láttam, de tudom, mi a titok: a fotózás előtt mindig egy szép új bokor kerül be.
Én is akkor fotózok mindent, frissen, mert pár nap múlva már 💩🤮
Ezt aláírhatom, hogy nem így van. 3 naponta mentem etetni, és minden alkalomkor el akartam magam sírni. A munkahelyiből kidöglött, az utolsó szálakat a molly rángatta ki... :D Az itthoniban még éldegél, de inkább csak vegetál.
 
téli rekeszbe kéne friss 'hó'. De lassan jön a tél hátha az is meglesz :D
Igazából csak arra törekszünk, hogy minél élethűbben adjuk vissza, milyen a valóságban. Túl sok havat nem látni mostanában télen. :) Még azt sem döntöttük el, szét akarjuk-e szedni a zeolit probléma miatt, ezért nem bajlódunk egy ideje az újrahavasítással. ;)
nem gondolkodtatok még valami sötét mohával, meg sötétzöld levelű valamivel? Olyan örökzöld imitációként.
De, ott is vannak az anubiasok, karácsonymoha, csak nem látszik az algától. :rolleyes:
Még akár a curly-re is kiváncsi lennék ott (bár azt magamnál is megnézném :whistle:)
Erre akkor még várhatsz, ebben az akvában és magadnál is (kb. úgy vagyunk vele, mint te a mandulacsemetékkel) elég borsos áron sikerült hozzájutnunk és még nem tart ott az állomány, hogy kísérletezgessünk vele anélkül hogy szívnánk a fogunkat ha látunk 1-1 haldokló szálat. :D
 
A fejétől eltekintve egész szép és ebben az őszi háttérben különösen jól mutat a színe! Olyan a fátyolos úszóival, mintha egy menyasszonyi ruhában lenne.
Ez már egy nálatok felnőtté cseperedett betta, igaz?
 
A fejétől eltekintve egész szép és ebben az őszi háttérben különösen jól mutat a színe! Olyan a fátyolos úszóival, mintha egy menyasszonyi ruhában lenne.
Ez már egy nálatok felnőtté cseperedett betta, igaz?
A hasonlo kontraszt miatt volt mindig is az a terv hogy minden evszakban a novenyzettol, dekoroktol szinben eltero hal uszkaljon. :)
Igen, az egyik nalunk szuletett utod, meg egy lany van a telben abbol az eresztesbol, ennyit tartottunk meg. Inditottunk egy szamlalot amikor megszulettek, az most tart 348 napnal. ;)
 
Back
Oldal tetejére