• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Four seasons

Két szerelmes pár, két külön évszakban "jár". 🆒:love:
View attachment 77988

Igen, még mindig algásak vagyunk ;)
Ő a nyárban lévő fentről fotózva, érdekes, hogy ahány szögből nézzük, mindig más a színe:
View attachment 77989

Az a hülye caloglossa annyira elterjedte mindenhol, carbo kezeléssel igyekszünk visszafogni. A parvulában már több a caloglossa mint a fű. :)
Csináltassatok sok kis kékséget, beléptem egy wild betta csoportba, és fáj minden kép. 😍
 
Ő a nyárban lévő fentről fotózva, érdekes, hogy ahány szögből nézzük, mindig más a színe:
Ez a kis piszok hát nem átugrott a szomszédba balhézni? Hát dehogynem ugrott át a szomszédba balhézni. :eek: Ráadásul még csak nem is a közvetlen szomszédba az őszbe, meg sem állt télig, a fehér halucit kikerülve a feketébe kötött bele (nem tulajdonítunk neki semmiféle hátsó szándékot ;))

Szerencsére időben észrevettük és a bunyó elején leállítottuk a mérkőzést, nem tartott karácsonyig. :D
Most a nyár le van folpackozva, mert fél órával az első menet után ismét elindult világot látni. :rolleyes:
 
Ez a kis piszok hát nem átugrott a szomszédba balhézni? Hát dehogynem ugrott át a szomszédba balhézni. :eek: Ráadásul még csak nem is a közvetlen szomszédba az őszbe, meg sem állt télig, a fehér halucit kikerülve a feketébe kötött bele (nem tulajdonítunk neki semmiféle hátsó szándékot ;))

Szerencsére időben észrevettük és a bunyó elején leállítottuk a mérkőzést, nem tartott karácsonyig. :D
Most a nyár le van folpackozva, mert fél órával az első menet után ismét elindult világot látni. :rolleyes:
Nálam így ívtak le a fiatal halfmoonok. Reggel a nőstény két fakkot ugrált a hímhez. visszaraktam, elmentem melózni. Mire hazaértem már nagyban ívtak, szerintem megérzik ha ivarérett "akcióra kész" pár van a közelben. De ez csak tipp....
 
Nálam így ívtak le a fiatal halfmoonok. Reggel a nőstény két fakkot ugrált a hímhez. visszaraktam, elmentem melózni. Mire hazaértem már nagyban ívtak, szerintem megérzik ha ivarérett "akcióra kész" pár van a közelben. De ez csak tipp....
Erre tippelünk mi is. A tavaszi rekeszben lévő Aomaru lehet a kiszemelt, de mivel a másik irányból jön a flow, onnan érezheti, ezért indul arra. Ha minden jól alakul, nem kell sokáig türtőztetnie magát. :whistle:
 
Nálam így ívtak le a fiatal halfmoonok. Reggel a nőstény két fakkot ugrált a hímhez. visszaraktam, elmentem melózni. Mire hazaértem már nagyban ívtak, szerintem megérzik ha ivarérett "akcióra kész" pár van a közelben. De ez csak tipp....
#OFF en meg hetekig rendezek nekik randikat, hogy a hatodik probalkozas utan het kis vacak halacskaval szenvedjek, akik csak frissen kelt vizibolhat hajlandoak enni. :O.
A magyarorszagi bettak macsok, a lanyok meg belevaloak. ,, Carpe diem!", S boldog haltulajdonosok maris tobb tucat unokanak örülhetnek.
 
A hotelben is fejlesztés történt, a staff és a vendégek is kezdtek fellázadni a tarthatatlan állapotok miatt. ;)
Megkapta Nippon Eheim 2426 eXperience 350-esét, az úgyis fűtős, erősebb is, az előszűrő rész miatt kb. fél liter plusz biológiai szűrőanyag is fér bele (mondjuk ez meglepett, hogy csak ennyivel megy bele több, külsőre sokkal nagyobbnak tűnik) és még egy digitális kijelző is mutatja a hőmérsékletet, már csak emiatt megérte a csere. :ROFLMAO:

A szűrőanyag cseréje ugyanúgy ment mint Nipponban, mindent megkapott a régi szűrőből, plusz fél litert a Hydra pogácsákból. A flow sokkal jobb lett, látszik a rekeszek között is. A poppy miatt a befolyónál sem túl erős, meg úgyis plakat van ott, nem olyan érzékeny a picit erősebb vízmozgásra.

Ezen kívül alga manuális eltávolítása, mulmozás, kis növény nyírás és vízcsere volt a program. Ez egy hotel által szervezett buli volt, kötelező részvétellel, mindenki megjelent. Volt aki élvezte, volt aki lekakilta, és volt aki bekakilt közben, annyira félelmetesnek találta. :D
 
Mivel már kifogytunk az ötletekből, mitől nem javul az algahelyzetünk, kis agyalás után arra jutottunk, hogy egy valamit még nem mértünk soha egyik akvában sem. Ez a szilikát.
Szerencsére volt ilyen tesztünk a JBL-es laborban. A mért érték éppen csak belefért a skálába, majdnem a max szintet mutatta, ami még jelölve van, valahol a 3,0 és >6,0 ppm között. Először a zeolitra gondoltunk, mert azt használtuk emelésként és azt olvastuk, emiatt nem is ajánlják a hosszútávú használatot.
Kontrollként mértünk egy olyan akvát, amiben tuti nincs zeolit, az egyik 30-as kocka a fürdőben, ebben talaj sincs, kerámiagyűrűben vagy lávakőre ragasztva/kötözve vannak a növények. Ott normál mértéket mutatott. Aztán mértünk Nipponban is, hogy kizárhassuk a seiryu köveket (itt nincs zeolit emelés), de sajnos itt is mérhető volt. Nem olyan vészes mint 4seasonsben, "csak" 0,2 és 0,4 között valahol. Ha már méregettünk, itt nem álltunk le. Algalandban se seiryu, se zeolit nincs, alga viszont annál inkább. Nos, ott is elég magas 2,0 és 3,0 között volt. Itt jutott eszünkbe a csapvíz. Amiben magas szintet mértünk, kaptak mostanában kisebb-nagyobb arányban csapvizet. 4seasons a betták miatt, a csapvízzel állítjuk be a cserevíz hőmérsékletét 26 fokosra, Algaland pedig mostanában kezdett kapni 5 litert vízcseréknél. A csapvízre rámérve szintén "kiakadt" a mérő, majdnem fekete lett a víz, vagyis >6 ppm benne a szilikát.

A mérések arányosak az alga mennyiségével is, mert a legjobban 4seansonssel szenvedünk, aztán jön Algaland, végül Nippon, benne csak kicsi van.
Holnap nagy vízcserék lesznek, kizárólag visszasózott RO-val, aztán megint rámérünk, változik-e valami. A visszasózott RO-ban kimutathatatlan, az legalább jó hír. A zeolit mondjuk mindezektől eltekintve még mindig ludas lehet.
 
Fekete addig varta a parjat, hogy megszakadt a szive. Piroska meg az import betta tulelesi rekordra ment, amint megvolt neki fel is adta.
Akkor nem csak én vagyok ilyen szerencsés, rendben. Ahhoz képest hogy rizs földekről, pocsolyából származnak elég kényes dögök sajnos.
 
Back
Oldal tetejére