• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Four seasons

A rövid nosztalgiázás után (és egy 4-személyes, közel 4 órás, Mars terraformálása társasozás előtt) átesett a heti karbantartáson is. Megvolt a vízcsere, a 7,5-7,5 ml mic-mac, a 6 csepp foszfát, kapott egy nagyobb fazonírozást is: megnyírtuk a tavaszban a belemet, mert ő sajnos még a legutóbbi H2O2 kezelés mellékhatásait "élvezi", elég szépen elolvadt szegény, (most már tudjuk, hogy érzékeny rá) és emiatt barnás volt a növény nagy része, de még életben van, jönnek az új hajtások.
Nyárban alaposan visszavágtuk végre a parvulát, őszben pedig pár megtépázott levelet a reineckii miniről és az araguaia-ról. Mindezek után jött a vízcsere és mulmozás.
Tegnap @toderik -től megvettük az ADA Mini V-1 beszívót, hát ide került. :) Nagyon kis csinos és elegáns, szinte remegő kézzel húztuk rá a csövet. Ha már úgyis szétszedtük, kaptunk az alkalmon és kitakarítottuk a csövet is, valamint megfordítottuk a flow irányát is, most már télből megy tavasz felé. Megnézzük, hogy alakul pár nap/hét múlva az rhizo, meg így @star67 is megnyugodhat, hogy végre nem kulisak a csövek :D és @ezsolt80 -nak sem lesznek álmatlan éjszakái, amiért a 3 évszakon is keresztül megy a trutymák, mire leülepedhet a télben. :D
View attachment 71950

A tavaszba átraktuk az őszből a skimmert, hogy amikor bekapcsol, mozgassa a vizet, ezzel is (talán) segítve a beszívó munkáját. A képen nem tudjuk, mennyire látszik, de a betták miatt már korábban úgy módosítottunk a skimmer nyomó ágán, hogy húztunk rá egy csövet, amire kis lyukakat fúrtunk 4 irányba is, így szétoszlik az áramlat és nem kavarja erősen a vizet. :coffee:
most hogy már barna lett a 'hó'... be kéne izzítani a hóágyúkat és fehéríteni egy kicsit ;)
 
A nyarat csak a blyxa bokor miatt nem bírom nézni, mert rögtön esz az irigység.
Bármikor tudunk adni abból is. ;) egyébként fény, lágy víz és táp kell neki, az összes lowtechben is tök jól elvannak.
most hogy már barna lett a 'hó'... be kéne izzítani a hóágyúkat és fehéríteni egy kicsit ;)
Az akváriumban uralkodó viszonyok alkalmazkodnak a kinti időjáráshoz. Ott is trutyi, a víz alatt is trutyi. :)
A poppy a télben csinál egy lyukat az úszónövények közé, ahol jobban besüt a nap, a képen is látszik, ha jól megnézitek. Na, ott fehérebb a szürke hó is alatta. :D
 
A hétvégén nem leszünk itthon, ezért a vízcserék egy részét már ma este elkezdtük, 4seasons is beleesett. Amióta a betta a tavaszból elüldözött minden amanot, küzdünk a rhizoval. A mulmozás nagy része is erre a rekeszre korlátozódott emiatt. Szereztünk jó áron egy Dennerle mulmsaugert, miután nagyjából rájöttünk hogyan kell használni, egész jól ment, jó kis cucc. Majd próbálunk róla valamilyen videót csinálni, jól néz ki ahogy kavarog a trutyi a csőben. :)
Tápozás maradt a heti adag: 7,5-7,5 ml mic-mac ill. a napi 6 csepp foszfát.
 
Mulmsaugert megint bevetettük, kezdünk ráérezni hogy kell használni. :) A tavaszban továbbra is küzdünk a rhizoval, nem tudjuk, hogy amíg a pszicho Dickory mellé nem tudunk amanokat rakni, mivel szoríthatnánk vissza. A flow megfordítása a télnek egyértelműen jót tett, sokkal tisztább, nyár és ősz kb. ugyanolyan, de azokban van sok amano is, akik segítenek tisztán tartani. :)

A tápozás meg nem a legjobb ebben az akvában, előjött a fonal. Mivel Nipponban hónapok óta nincs gond és az is ugyanekkora literben és durván ugyanennyire növényesített, megnézzük, az a mennyiség itt is jó lesz-e. Szóval 10,5 macro és 6 micro ment bele és a szokásos 6 csepp foszfát.

Képet most nem kaptok, mert csúnya algás és kopasz majdnem minden. ;)
 
Egy combos black mollyval is kötözködne a kis pszicho-uszonyos? Talán a rhizo is ízlene neki.
Biztosan kötözködne, a nála 1,5x nagyobb bettának is nekiment, volt hogy kettőt üldözött egyszerre. (ugyanitt pszicho-betta baráti áron eladó) :) A mollykat meg @Luigi13 - éknál láttuk, mekkorát képesek ugrani. :D Ma nálunk is megmutatta az egyik, kettőt sikerült megint kihalászni hogy áttegyük Grootba, a 3. nem adta magát, egy gyors mozdulattal elindult a felszín felé, pont ott volt a kezem, arról pattant vissza. :) Amúgy megint köszi, hála neked ismét ketten túrhatunk a vízben, és jól vizsgáznak a cuccok, az elsőt koptatjuk és már vagy 10x használtuk újra. ;)
 
Biztosan kötözködne, a nála 1,5x nagyobb bettának is nekiment, volt hogy kettőt üldözött egyszerre. (ugyanitt pszicho-betta baráti áron eladó) :) A mollykat meg @Luigi13 - éknál láttuk, mekkorát képesek ugrani. :D Ma nálunk is megmutatta az egyik, kettőt sikerült megint kihalászni hogy áttegyük Grootba, a 3. nem adta magát, egy gyors mozdulattal elindult a felszín felé, pont ott volt a kezem, arról pattant vissza. :) Amúgy megint köszi, hála neked ismét ketten túrhatunk a vízben, és jól vizsgáznak a cuccok, az elsőt koptatjuk és már vagy 10x használtuk újra. ;)

Nagyon szívesen, örülök, hogy beválik!
Mi lenne, ha amíg nem rendeződik a helyzet, pszicho-kisasszony költöze egy másik rekeszbe, az elűzött amanok meg mehetnének legelni? - Persze csak ismét csak 1 5let..
 
A Dennerle mulmozóról nagyon jó lenne egy videó, én is szemeztem vele, de ami vidit eddig láttam róla, attól nem lettem okosabb.

Pszicho bettának szerintem örülne @Szabó Henrik, pont jól jönne az új projektjéhez!
És ha Dickoryt kivennétek pár napra, amíg az amano csapat kitakarít?
 
Biztosan kötözködne, a nála 1,5x nagyobb bettának is nekiment, volt hogy kettőt üldözött egyszerre. (ugyanitt pszicho-betta baráti áron eladó) :) A mollykat meg @Luigi13 - éknál láttuk, mekkorát képesek ugrani. :D Ma nálunk is megmutatta az egyik, kettőt sikerült megint kihalászni hogy áttegyük Grootba, a 3. nem adta magát, egy gyors mozdulattal elindult a felszín felé, pont ott volt a kezem, arról pattant vissza. :) Amúgy megint köszi, hála neked ismét ketten túrhatunk a vízben, és jól vizsgáznak a cuccok, az elsőt koptatjuk és már vagy 10x használtuk újra. ;)

A harmadiknak tuti nem állt szándékában kiugrani. Csak egy pacsit akart adni. :D
 
pszicho-kisasszony költöze egy másik rekeszbe
ha Dickoryt kivennétek pár napra, amíg az amano csapat kitakarít?

Na ez is egy vicces dolog és ezt még el is felejtettük nektek említeni. Dickory fiú lett :D pedig eskü lány volt, láttuk a tojócsövet is amíg kisebb volt, de pár hete elkezdett fészket is építeni (ok, ez még nem jelenti hogy fiú mert Meskónak is csinált ilyet egy lány) és eltűnt a csövecske is. :)

Gondoltunk erre mi is, hogy át kellene addig rakni máshova, de az túl egyszerű, semmi kihívás nem lenne benne. :D
Dennerle mulmozóról nagyon jó lenne egy videó, én is szemeztem vele, de ami vidit eddig láttam róla, attól nem lettem okosabb.
Meglátjuk, mit tehetünk, videózásban még mindig bénák vagyunk, arról nem beszélve, hogy mindig elfelejtjük és csak akkor jut eszünkbe amikor már hónaljig az akvavízben pancsolunk. ;)
 
Tegnap vízcsere nap volt, ma naplózás nap. :)
Alapos mulmozás megint volt, a tavasz mintha kevésbé lett volna rhizós mint múlt héten, de a kuli mennyiségéből azért látszik, hogy elkelne itt néhány amano.
Nyárban és őszben megnyírtuk a stemeket, a nyárban a levágott tetők nagy részét visszaültettünk a sűrűbb növényzet érdekében, az őszben csak a super redből és a macrandaból került vissza 5-6 szál. A télben továbbra sem kellett még nyírni az anubiasokat. :D
Heti tápot megkapta: 10.5 ml mac, 6 ml mic és 7 csepp foszfát, valamint a catappa x.
73210
 
Tegnap vízcsere nap volt, ma naplózás nap. :)
Alapos mulmozás megint volt, a tavasz mintha kevésbé lett volna rhizós mint múlt héten, de a kuli mennyiségéből azért látszik, hogy elkelne itt néhány amano.
Nyárban és őszben megnyírtuk a stemeket, a nyárban a levágott tetők nagy részét visszaültettünk a sűrűbb növényzet érdekében, az őszben csak a super redből és a macrandaból került vissza 5-6 szál. A télben továbbra sem kellett még nyírni az anubiasokat. :D
Heti tápot megkapta: 10.5 ml mac, 6 ml mic és 7 csepp foszfát, valamint a catappa x.
View attachment 73210
Azért ez elég ütősen néz ki! 👍
Sokáig gondolkodtam, hogy mitől nem kerek egész ez nekem...míg rájöttem, hogy az elválasztó lapok miatt nem tűnik egy egésznek.
Plexi nem lett volna jobb?
 
Azért ez elég ütősen néz ki! 👍
Sokáig gondolkodtam, hogy mitől nem kerek egész ez nekem...míg rájöttem, hogy az elválasztó lapok miatt nem tűnik egy egésznek.
Plexi nem lett volna jobb?
Köszi, szeretjük mi is nézegetni minden nap. 🤗
A fehér is plexi, de nekünk is bántja a szemünket. Átlátszó a betták miatt nem jöhetett szóba, fekete meg baromi draga. Tervezgetjük már egy ideje, hogy vágunk vékony fekete fóliából takaró lapkákat, megnézni úgy milyen. Ha bejön akkor legalább a képeket azzal takarva készítenénk, de még nem jutottunk el addig a pontig, hogy el is kezdjük megvalósítani. :)
 
Köszi, szeretjük mi is nézegetni minden nap. 🤗
A fehér is plexi, de nekünk is bántja a szemünket. Átlátszó a betták miatt nem jöhetett szóba, fekete meg baromi draga. Tervezgetjük már egy ideje, hogy vágunk vékony fekete fóliából takaró lapkákat, megnézni úgy milyen. Ha bejön akkor legalább a képeket azzal takarva készítenénk, de még nem jutottunk el addig a pontig, hogy el is kezdjük megvalósítani. :)
De hülye vagyok....persze, hisz betták vannak benne, visszaszívtam a plexi dolgot.
Esetleg, hogy ne kelljen bontani a lapokat, lehet, hogy van olyan vékony fekete lap, amit perforálni lehetne, aztán becsúsztatni a fehér mellé...
Ilyen 1-1,5 mm fóliára gondolok, az elég merev.
 
Back
Oldal tetejére