• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Tudom, ez nem egy fotós fórum, de hátha tudtok segíteni:
Keresnék egy olyan gépet, ami egyből "online"egy monitorra küldi a készítendő képet. Tehát nem a saját pár coll-os kijelzőjén látnám a témát, hanem egy nagyméretű monitoron, PC-n, vagy laptopon.
Létezik-e ilyen?
Mint látjátok, nem értek hozzá, nem is érdekel hobbi szinten se a fotózás, csak koca fotós vagyok.
Még egy-két fontos dolog: csakis használtban gondolkodom, és a lehető legegyszerűbb, legolcsóbb megoldást keresem. Tehát semmi extra optika, szolgáltatás nem kell. Kézzel lehessen élességet állítani.
Előre is köszönöm a segítséget.

Szerintem @matrai -t keresd, tudtommal ő valami hasonló technikát használ!
(több lehetőséged van - kábel, wi-fi, flu card, stb)
 
A Canonok tudják ezt, de nem tudom meddig visszamenőleg. A 70D-n biztos működik, akvárium fotózásánál használtam már, Wifin és kábelen is. Ahova kattintasz az egérrel ott lesz az élesség.
Az éjjelt az ismeretszerzésre szántam, most kicsit álmos vagyok... :(
Attól tartok, ennyit nem szánnék pár kóbor razbóra megörökítésére. ;) A családi események, kirándulások rögzítésre meg sokkal alkalmasabb a jelenlegi kisméretű, zsebbe dugható kompakt gép, vagy a szintén kisméretű videokamera.
Ezek a gépek túl sokat tudnak az én igényeimhez képest. Sosem tudok, és nem is törekszem rá, hogy olyan profi képeket készítsek, mint amik itt a fórumon láthatók. Az igényem csak annyi lenne, hogy vállalható minőségű képet készítsek.
Igazából azt sem tudom, hogy milyen árkategóriától, mit várhatok? Persze így nehéz...
A 70D leírásában megtaláltam a WiFi kapcsolat lehetőségét, de a kábelest nem (vagy csak felületes voltam). Persze ez olyan speciális igény, ami a felhasználók 99,9 százalékánál szóba sem jön.
Át kell még gondolnom ezt a dolgot.
Köszönöm a segítséget. Sok napos keresgéléstől mentettél meg. :notworthy:
 
Kábelen már a canon 40D is tudja ezt.
Köszönöm, ez már biztatóbb árkategória. Ennél sem találtam az "online" kapcsolat részletes leírását, ezért inkább csak elhiszem neked, hogy van és működik. Viszont a "live" mód 10x-es nagyítása talán már elég is lenne a kényelmes fókusz állításra, és nem is kellene "nagyobb kijelző". Ezzel a géppel kapcsolatban futok még néhány kört. Lehet, hogy kifogok valami alkalmi vételt, persze kompletten objektívvel.
Érdekes volt olvasni a fergetegesen gyors USB 2.0 sebességről... :)
 
Szerintem @matrai -t keresd, tudtommal ő valami hasonló technikát használ!
(több lehetőséged van - kábel, wi-fi, flu card, stb)
Köszönöm válaszod, és az ajánlást.
Nem terhelném a buta, amatőr kérdéseimmel. Ő profi, vagy legalábbis az én megítélésem szerint, profi képeket csinál. Ő egy más kategóriát képvisel, mint ami az én célom. :pigeon:
 
Az éjjelt az ismeretszerzésre szántam, most kicsit álmos vagyok... :(
Attól tartok, ennyit nem szánnék pár kóbor razbóra megörökítésére. ;) A családi események, kirándulások rögzítésre meg sokkal alkalmasabb a jelenlegi kisméretű, zsebbe dugható kompakt gép, vagy a szintén kisméretű videokamera.
Ezek a gépek túl sokat tudnak az én igényeimhez képest. Sosem tudok, és nem is törekszem rá, hogy olyan profi képeket készítsek, mint amik itt a fórumon láthatók. Az igényem csak annyi lenne, hogy vállalható minőségű képet készítsek.
Igazából azt sem tudom, hogy milyen árkategóriától, mit várhatok? Persze így nehéz...
A 70D leírásában megtaláltam a WiFi kapcsolat lehetőségét, de a kábelest nem (vagy csak felületes voltam). Persze ez olyan speciális igény, ami a felhasználók 99,9 százalékánál szóba sem jön.
Át kell még gondolnom ezt a dolgot.
Köszönöm a segítséget. Sok napos keresgéléstől mentettél meg. :notworthy:

Ha lesz még egy éjjeled amit kutakodásra szánsz akkor keress rá a "Flu Card" vagy az Eye Fi Card" kifejezésekre - szerintem sok hasznos dolgot találsz!
Viszonylag megfizethető áron lehet találni olyan (használt) dslr rendszereket amik alkalmasak lehetnek makrózásra!
 
Ha lesz még egy éjjeled amit kutakodásra szánsz akkor keress rá a "Flu Card" vagy az Eye Fi Card" kifejezésekre - szerintem sok hasznos dolgot találsz!
Viszonylag megfizethető áron lehet találni olyan (használt) dslr rendszereket amik alkalmasak lehetnek makrózásra!
Köszönöm a segítséget. Egy egész éjjelt már nem szánnék rá, de amit találtam róla, abból úgy tűnik, nem erre gondoltam. Vagy specifikusan egy-egy típushoz való, vagy csak a kész képek átküldésére használható (ha jól értettem).
Kb. olyan, mint a bluetooth, a maga nemében. Érdekesnek érdekes, de még semmire sem tudtam használni. :-(
A "megfizethető" tényleg relatív fogalom. Egy használt Canon 40D kategória lenne a maximum, amit szánnék rá. De még azt is át kell gondolnom, hogy valóban szükségem van-e erre?
 
Tudom, ez nem egy fotós fórum, de hátha tudtok segíteni:
Keresnék egy olyan gépet, ami egyből "online"egy monitorra küldi a készítendő képet. Tehát nem a saját pár coll-os kijelzőjén látnám a témát, hanem egy nagyméretű monitoron, PC-n, vagy laptopon.
Létezik-e ilyen?
Mint látjátok, nem értek hozzá, nem is érdekel hobbi szinten se a fotózás, csak koca fotós vagyok.
Még egy-két fontos dolog: csakis használtban gondolkodom, és a lehető legegyszerűbb, legolcsóbb megoldást keresem. Tehát semmi extra optika, szolgáltatás nem kell. Kézzel lehessen élességet állítani.
Előre is köszönöm a segítséget.
Esetleg kiindulhatnál a távvezérlő programokból is, csak kettőt használok: egyik, amit jobban szeretek, az az “NKRemote”, ez a szoftver csak Nikon gyártmányú gépekkel tud kapcsolódni, én ezt kábellel használom, élőképet is és elkészült képet is látok, a legtöbb beállítást is módosíthatok vele laptopról.
A másik program a “DigiCamControl”, ő már több gyártó gépét is képes vezérelni.
Ezeken kívül biztos létezik rengeteg még, válassz ki egyet közülük és nézd meg a kompatibilitás listájukat, majd a felsorolt gépek árait összevetve, megkapod a legolcsóbbat, legszimpatikusabbat. http://digicamcontrol.com/cameras
Nekem Nikon d5100 típusú gépem van, nem használtam még mást soha, szerintem ez is lehet egy megoldás, aránylag olcsó és jó.:)
 
Utoljára módosított:
Esetleg kiindulhatnál a távvezérlő programokból is, csak kettőt használok: egyik, amit jobban szeretek, az az “NKRemote”, ez a szoftver csak Nikon gyártmányú gépekkel tud kapcsolódni, én ezt kábellel használom, élőképet is és elkészült képet is látok, a legtöbb beállítást is módosíthatok vele laptopról.
A másik program a “DigiCamControl”, ő már több gyártó gépét is képes vezérelni.
Ezeken kívül biztos létezik rengeteg még, válassz ki egyet közülük és nézd meg a kompatibilitás listájukat, majd a felsorolt gépek árait összevetve, megkapod a legolcsóbbat, legszimpatikusabbat. http://digicamcontrol.com/cameras
Nekem Nikon d5100 típusú gépem van, nem használtam még mást soha, szerintem ez is lehet egy megoldás, aránylag olcsó és jó.:)
Köszönöm az útbaigazítást. Rákerestem az összes gépre, amelyek használhatók ezekkel a programokkal, az egyik magyar apróhirdetési oldalon. Sajnos a legolcsóbb is kb. 2x annyiba kerül, mint amit tudok/akarok rá szánni. Az egyik ajánlott favoritom a Canon EOS 40D lett volna, amire még azt mondtam volna, hogy "egye-fene egyszer élünk", de sajnos az meg nem tudja a live view funkciót.
Azt hiszem, nem ebbe az irányba haladok tovább.
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget. :notworthy:
 
Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni objektív ügyben remélem jó helyen teszem fel a kérdéseimet. Nem csak akvárium fotózáshoz, de makró objektívet szeretnék venni. Több kiszemelt áldozatom is van, mindegyik mellett szól valami.
Gondoltam megkérdezlek titeket, úgy sejtem van tapasztalatotok ilyen téren.
A következőkkel szemezek:

Tokina AT-X 100mm f/2.8 AF M100 PRO D Macro
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM
Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro

A Tokina igazából szerintem nem alkalmas akvárium fotózáshoz olyan nagyon, mert nem belső fókuszos, majdnem kétszer akkorára nyúlik AF-nél mint az eredeti mérete.
A Canon-nak nagyon dícsérik a képminőségét, illetve az élességét, viszont nincs benne stabilizátor, ami a Sigmában van.
Van valakinek a fenti obikkal kapcsolatban tapasztalata? Érdemes erőltetni a stabilizátort? (Én úgy gondolom 100mm-en egyébként is jó ha van, főleg makrónál)

Köszönöm előre is a segítséget.
Kristóf
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére