• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Mivel jön a karácson érdemes keresgélni akkor az akciókat mert biztos ki lehet fogni valami kedvezményes dolgot.
Azért egy profit is megkérdezhetné hogy mi a véleménye egy ilyen szettről. Érdemes keresgélni hátha van egy picit drágább de jobb szett.
Végülis eldőlt. Angliából rendelek egy 3x180wattos rendszert, állványokkal, 2 softboxal, 2 ernyővel, és még pár aprósággal ami a szettben van. Remélem beválik majd és tudok majd vele tanulgatni. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
 
Végülis eldőlt. Angliából rendelek egy 3x180wattos rendszert, állványokkal, 2 softboxal, 2 ernyővel, és még pár aprósággal ami a szettben van. Remélem beválik majd és tudok majd vele tanulgatni. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Megosztanád s linket.
Szerintem azzal már meg lehet tanulni profin használni a fényeket. Kicsit irigy vagyok mert egy ideje én is szemezgetek már egy egy 2X400 as szettel.Ha megérkezik és már kapisgálod a használatát akkor jöhetnek majd a vakuval és vaku nélkül készült képek.
 
Skacok! Most találtam ezt az Androidos app-ot, egy USB összeköttetéssel lehet vele Canon DSLR-eket vezérelni, olyasmi, mint ami a Canon saját app-ja a wifi-s vázakhoz. Nekem nagyon hiányzott ez a lehetőség az 5D-ből és az is rosszul esett, hogy a Canon az SD-s wifi adapterét az 5DIII nem támogatja. Ez most bearanyozta a napomat! :) BUÉK! :)
https://dslrcontroller.com/


Dslr controller
 
DSLR Controller -Google Play
Mit lehet tenni,ha csak Maestro kártyám van?Nem fogadja el a Google Play fizetési eszközként.
 
No ......ma sikeresen beiratkoztam/jelentkeztem a Nextfotó fotósulira Baján.Március 28.-án startol,reszkessetek profi fotósok.:LOL::)

Én meg kaptam Karácsonyra a feleségemtől egy 3 órás egyéni oktatásra jogosító ajándékkupont a D1 Fotóiskolába. :)

Jövő hét utáni héten tervezek elmenni, azért rámegyek majd az akvafotózásos beállításokra. :D
 
No ......ma sikeresen beiratkoztam/jelentkeztem a Nextfotó fotósulira Baján.Március 28.-án startol,reszkessetek profi fotósok.:LOL::)
Elindult a kurzus, @Evereka ? Nekem nagyon hasznos lenne, ha időnként beszámolnál egy egy érdekesebb óráról, írhatnál az alapokról, kifejezésekről, ha pedig már az "aktmodell fotózása" témánál tartotok, szívesen venném kicsit részletesebb leírásod is, képekkel illusztrálva.:)
 
Elindult a kurzus, @Evereka ? Nekem nagyon hasznos lenne, ha időnként beszámolnál egy egy érdekesebb óráról, írhatnál az alapokról, kifejezésekről, ha pedig már az "aktmodell fotózása" témánál tartotok, szívesen venném kicsit részletesebb leírásod is, képekkel illusztrálva.:)
:LOL:
Már múlt héten az első alkalommal nagyon sok dolgot tanultam meg.Például ,hogy tájfotózáskor illik beállitani a fénymérést is stb stb(persze ez is attól függ mi a fotózadnó téma).De az általános a Mátrix beállitás.
Én eddig általában egy beállitáson használtam a gépemet ,azon amin az akváriumot is fényképezem.Olyan ISO 600 körül .Erre Attila, aki az előadást tartja mondja ,hogy tájat ISO 100 ,max 200-on érdemes fotózni.Na nesze neked.:facepalm:
Szóval ilyen apróságok ,de rendkívül hasznos észrevételek,főleg egy kezdőnek mint én. Kicsit, pár gondolat erejéig előreszalad ,és a DSLR gépekről is beszélt ,de ez engem nagyon nem érintett a bridge gépem miatt.Később viszont jól jön majd a tudás ,ha cserélem a masinát.Mivel kedd van ma is lesz tanfolyam ,és ma már a gépek is előkerülnek a táskákból.:)
 
Az alapokat elmondják, a többit meg majd kitapasztalod. Elrontani nem tudod a gépet, ha sokféle beállítással kipróbálsz egy egy témát.
 
Az alapokat elmondják, a többit meg majd kitapasztalod. Elrontani nem tudod a gépet, ha sokféle beállítással kipróbálsz egy egy témát.
Ez így van.
Format CF Card jelentése magyarul: kardinális formák hitelesítése (CertiFication), vagyis sokkal szebb lesz tőle az összes mentett képed ;) :D
 
Nahh az előbb értem haza a második foglalkozásról.
Srácok.......végre tudom használni a gépemet,vagyis pontosítok,tudom ,hogy mi mit jelent rajta.:)És ez tök jó ,már megérte elmenni .
Ma újból az alapok átvétele volt,de tényleg meg lehet érteni ez alatt a két alkalom alatt a lényeget.A hisztogramtól kezdve a mélységélességig minden téma volt.Szombaton viszont már terepen leszünk.A bajai főtér lesz a helyszín ,és a Petőfi sziget ,valamit a Sugó .Gyakorolni fogjuk a portré fotózást ,a mélységélesség állitást ,és mozgó tárgyak fotózását ,valamint a svenkelést is.
8-12-ig csak a kattintgatás fog menni.
Ugyhogy akkumulátor feltöltve ,memóriakártya lepucolva.Fog kelleni a hely:LOL:
 
Sziasztok!
Tegnap megvolt az első gyakorlati képzés.
Nagyon érdekes volt ,szinte lejártam a lábam.Sokat mentünk a 4 óra alatt ,mert meg voltak azok a témák előre amiket szerettek volna velünk gyakoroltatni.
Igy .....ez után bele gondolva jobb lenne a képzést egy DSLR géppel csinálni ,mint a kis bridge gépemmel.Van azért hátránya a tükör nélküli gépnek.Korlátoltak a képességek amiket ez a géptipus tud.A svenkelésnél például irtózatosan ki volt égve minden fotóm.Még full manuális állásban is.A bajai főtér volt a helyszín ,az alanyok a közlekedő autók.Mivel az ISO minimum 100 ,a záridő 20-ra volt állitva ,rettentő sok fényt kapott a masina.Persze a többiek remek fotókat készítettek.Egyedül ennél a feladatnál éreztem a hiányosságát a gépemnek.Lett pár fotó ami tetszett .
Cirka 270 fotót lőttem.Pár közülük
DSC07099.JPG DSC07210.JPG DSC07216.JPG DSC07224.JPG DSC07241.JPG DSC07213.JPG
Nektek lehet nem sokat mondó fotók .A mélységélesség gyakorlása a cél.
 
Sziasztok,
Fenykepezogepem hamarabb volt, mint akvariumom, igy keresgettem hasznalhato oldalakat, kezdoknek. Rakerestem a forumon es ugy nez ki meg nem kuldte be senki. Nagyon hasznos tutorialok, Photoshop trukkok vannak benne es elmagyarazza a miertet is. Egy nagy hatrany, hogy angol, de aki beszeli annak szivesen ajanlom. Vannak benne akvarium fotozaskor is felhasznalhato technikak es ingyenes. :)
http://www.cambridgeincolour.com/
 
Back
Oldal tetejére