• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Nigro

Alapító
Admin
Az akvarisztika egyik rákfenéje. Sajnos aki szeretné akváriumát az interneten megmutatni, nem árt, ha kicsit beleássa magát a fényképészet rejtelmeibe. Nem vagyok profi fotós, inkább lelkes amatőr. A tapasztalataimat a blogomon három részre osztva leírtam.
első
második
harmadik
Ha valaki gondba kerül. Nyugodtan töltse fel ide a fotót és kitaláljuk, hogy mit kéne rajta állítani, hogy jobb legyen.
Addig is, a legfontosabb, hogy ne kézből fotózzunk. Állvány, vagy könyvkupac kötelező :)
 
Szívesen olvasnék pár jótanácsot,hogy miként lehetne kihozni a legtöbbet egy átlagos 6-8 mpixeles kompakt gépből.Nekem egy Canon A540-em van sok kézi beállítási lehetőséggel,de valahogy mégsem sikerül ennél jobbat készíteni:
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/akvárium/img_12.jpg
 
Az átlagos kompakt gépek korlátai általában, hogy kevés fénynél (szobában), zajos képet produkálnak. Ez főleg a kép sötétebb részein látható.
Továbbá nem tudnak olyan részletgazdag képet produkálni, mint egy tükörreflexes. (Persze ez általánosságban igaz.)
Amit próbálgass:
-Nézd meg, mekkora ISO értékig nem zavaró a képzaj.
-Próbálj minnél közelebb menni és minél nagyobb látószögre állítva fotózni. Ez jót tesz a képnek is és a gép is szereti
-Nézz meg pár izgalmas szöget. (alulról, oldalról szögből stb.)

Ami először eszembe jutott az akiddal kapcsolatban:
1. A legzavaróbb a kiáramló fénycsík a tető és az aki oldala közt. (utólagos kép vágással egyszerűbb megoldani, de a f.gép érzékelőjét is megzavarhatja a helyes expozíció beállításakor.)
2. A technikai berendezéseket vedd ki a fotózás idejére. Hihetetlen, de élőben szinte fel sem tűnik, viszont a fotón zavaró.

Különben nem rossz fotó ez. Még talán némi számítógépes igazítás jólesne neki

121.jpg


Egyelőre ennyi ;)
 
Wow,látom a különbséget! :cool: Köszi a tippeket,holnap próbálgatok párat.Igazából tökfej vagyok mert mindig csinálok 4-5 beállítással képet,aztán mire feltöltöm a számítógépre el is felejtem,hogy a legjobb közülük milyen paraméterekkel készült.. :roll:

A szűrő csöveit akkora meló nekem kiszedni a gyári tetőn való átvezetés miatt,hogy azt egyelőre nem tudom megoldani.A kiszűrődő fénycsík valóban zavaró,megpróbálom leragasztani,vagy takarni.

Köszi a hasznos tanácsokat!
 
Takashi Amano fotói által lett népszerű a japán típusú akvarisztika.
Amano mester nem csak akvárium fotózással foglalatoskodik. Kiváló természetfotói, sok díjat hoztak számára. Nemrég megnyitotta saját személyes weboldalát, ahol életéről, számára fontos fotóiról ad tájékoztatást.

http://www.amanotakashi.net/

002.jpg

017.jpg

013.jpg

001.jpg

014.jpg
 
Ez egy nagyon jó fotó, grat hozzá. Én is imádok ilyesmiket fotózni, az egyik legjobb időtöltés.
 
Nigro, lassan te is olyan leszel, mint Amano mester, aki mindig tájképekkel kezdi a publikációit, hogy ne tévesszük szem elől, hogy az akvarisztika miről szól. Így kell ezt. :)

A fotó remek, és inspirációnak kitűnő, nézzétek csak meg a három fő ág - törzs - szögét és egymáshoz való viszonyát ! A természet a legtökéletesebb komponáló.

study.gif
 
Tud valaki olyan honlapot ahol akváriumok fényképei láthatók és fel van az is tüntetve hogy a képek milyen beállításokkal készültek?
 
Nem bírom megállni, hogy ne szúrjam be Igéző fotóit, melyet túrázása során csattintott.

A fotók Istenszékén, a Nyugati havasokban és Pádison készültek.

img_7159_resize.jpg


img_7167_resize.jpg


img_7180_resize.jpg


img_7218_resize.jpg



img_7224_resize.jpg


img_7236_resize.jpg


img_7242_resize.jpg
 
Back
Oldal tetejére