• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás kompakt géppel

Labirintkopoltyus Köszi a gyors választ,csak otthoni fotózás és legfontosabb az akvárium amire gondoltam.A családi fotókhoz van egy kis kompakt ,szép képeket készít .A medencéről meg egy gyenge kettest sem tudok belőle kicsikarni,nagyon bosszantó.Ha akarod nézd meg a naplókba,mindenki kiröhögött,ezen szeretnék javítani.
 
Hali!

Nekem is ilyen gondjaim vannak, van 3 ilyen is gép is a családba, de amikor a HAC-ra akartam képeket küldeni, egyikkel sem sikerült normális képet csinálni.Mintegy 300 képet csináltam rengeteg variációval de hiába.Pedig volt háttérvilágítás meg oldalsó, olyan volt a szoba mint egy fotóstúdió , de
hiába.
Mikor kérdeztem erről nigro-t azt mondta, hogy ez nehéz ügy talán egy 4. géppel kellene....szóval már azóta számtalanszor próbálkoztam de ezekből a gépekből nem tudok jobbat kicsikarni.

Érdekes a tengeriről, talán a megvilágítás más volta miatt ugyanezekkel a gépekkel egész normális képeket lehet készíteni.Legközelebb átcserélem a világítást.Ezt most javasolta valaki.
 
robokuty said:
Ha családi fotósként kell otthoni körülmények között jó, ha ennél többre akkor másik gép kell. Belépő DSLR (CANON, NIKON) ...
Most eztúgy értsem,hogy alkalmatlan?
 
Nekem egy Canon power shot A550 van, hát mit mondja, jobbra számítottam amikor meg lett véve, még annó. Kültéren napfényben szép képet csinál, beltérben meghal, akváriumra alkalmatlan.. :(
 
Kell egy alap DSLR. Szerencsére az új vázak már elég széles ISO tartományban képesek működni és sokkal alacsonyabb zajjal mint a korábbi modellek. Én egy Canon 550D-t hajtok 450-ről váltottam fel és ez a része határozottan érzékelhető. Sajnos még mindig az a baj hogy jó objektív nélkül ezek a vázak nem hozzák azt amit elvárnánk tőlük. Különösen akvárium fotózásnál gond ha nincs jó objektíved, mert nagyon kevés a fény.

Még így is a gépből jövő képet legtöbbször megdolgozom valami utómunka progival, általában a fényképező gyári szoftvereivel. És szigorúan állványról lövök mindent.

Kis kompakt sajnos erősen limitált minden szinten. Ezeket is fejlesztik elég rendesen, de általában mindig a gyenge fény a haláluk.
Ha hobbi gépet keresel amit sok dologra lehet használni lehet inkább egy használt DSLR-t keresnék valami alap obival.
 
Scar said:
Nekem egy Canon power shot A550 van, hát mit mondja, jobbra számítottam amikor meg lett véve, még annó. Kültéren napfényben szép képet csinál, beltérben meghal, akváriumra alkalmatlan.. :(
viktorlantos said:
Kis kompakt sajnos erősen limitált minden szinten. Ezeket is fejlesztik elég rendesen, de általában mindig a gyenge fény a haláluk.
Ha hobbi gépet keresel amit sok dologra lehet használni lehet inkább egy használt DSLR-t keresnék valami alap obival.
Nagyrészt egyetértek. Ezek az ultrazoom gépek nem rosszak, de sajnos tényleg igaz, hogy inkább kültérre valók. Ott szépen tudják hozni a tőlük elvárt szintet, de beltéren nem annyira jók. Nekem egy Canon PowerShot SX1 IS van, de ha most vennék gépet inkább áldoznék rá picit többet és vennék egy belépő szintű DSLR-t. (Persze Canon-t.. ;) ) Hiába van ugyanis rengeteg funkciója az ultrazoomoknak, hiába óriási a zoomtartomány, sajnos a fényérzékelő kisebb mérete - beltérben - igen sokat visszavesz az értékükből.

robokuty said:
Most eztúgy értsem,hogy alkalmatlan?
Döntsd el Te. Ezeket a képeket egy Fuji S2000 HD-vel lőttem: http://hac-aquascaping-contest.com/galeria_32.html
 
Nekem Olympus SP550 gépem van.Nagyon szeretem,de a HAC-ra igencsak össze kellett szedni a képességeit.Én azt mondom,hogy egy sima,szép ezüstös ultracompact gép tényleg alkalmatlan.Az alább említett Fuji S2000 és olyan gépek,aminek záridő,blende,stb. előválasztás funkció van,ha tudod ezeket használni,azért ki lehet hozni elfogtatható akva képet.Persze az igazi a DSLR lenne,de ha nem ismered a gépet,mit sem ér.
A HAC-ra készült képeim:

http://hac-aquascaping-contest.com/galeria_11.html
 
tibicuk said:
Nekem Olympus SP550 gépem van.Nagyon szeretem,de a HAC-ra igencsak össze kellett szedni a képességeit.Én azt mondom,hogy egy sima,szép ezüstös ultracompact gép tényleg alkalmatlan.Az alább említett Fuji S2000 és olyan gépek,aminek záridő,blende,stb. előválasztás funkció van,ha tudod ezeket használni,azért ki lehet hozni elfogtatható akva képet.Persze az igazi a DSLR lenne,de ha nem ismered a gépet,mit sem ér.
A HAC-ra készült képeim:

http://hac-aquascaping-contest.com/galeria_11.html

de jó is ez a fotó. :thumbup: már egész elfelejtettem, hogy így is nézett ki az aki. Ezért is jók ezek a versenyek, vissza lehet nézegetni. Erről jut eszembe ki kellene már írnunk a HAC 2010-et. :p
 
Még egyszer köszi a válaszokat ,kezdek már felhomályosodni.Azt már biztosan látom ,hogy sok melóval is csak elfogadható képek jönnek ki belőle.A Hunor által felrakott fuji gép ,az pont azonos az kérdezettel,ez sokat segített ,ezek szerint naggyából ez lehet a maximum.
 
robokuty said:
Még egyszer köszi a válaszokat ,kezdek már felhomályosodni.Azt már biztosan látom ,hogy sok melóval is csak elfogadható képek jönnek ki belőle.A Hunor által felrakott fuji gép ,az pont azonos az kérdezettel,ez sokat segített ,ezek szerint naggyából ez lehet a maximum.
Nagyjából, de ennél talán picit több. Mivel sikerült az utolsó percekre hagynom a fotózást (a nevezést is szó szerint a határidő előtti utolsó percben küldtem be :) ) nem igazán foglalkoztam a beállításokkal, szóval még lehetett volna rajta csiszolni, és akkor valamivel jobb fotót is ki lehetett volna hozni a gépből.
 
http://www.sony.hu/product/dsc-h-series/dsc-h7

Nálunk egy ilyen gép található, nagyjából már tudom kezelni, és nigro blogján gyönyörűen le van írva a fényképezés majdnem minden fortélya! :)
Nagyon nincs min próbálgatnom, mivel csak apámnak van egy igen szegényes (dekokavics, valisneria, mindenféle halból 1-2 db telezsúfolva [1 liter vízbe kb 4-5 cm hal :D] alga minden mértékben és mennyiségben) néha félek ránézni, de mivel az akim indítását nyárra tervezem, ezért azon kell gyakorolnom :)

A pénz határ meg van húzva, ha jól sikerül az aki, talán versenyre is nevezek vele, de ehhez nagyon pro gép kéne :D

Tehát lenne két kérdésem: Ez a gép megfelel, egy olyan kép készítésére mellyel versenybe szálhatok másokkal?
Az un. "backlight"-ot hogy oldjam meg? Reflektorunk van, de még nem találtam erről semmi infót! :(
Esetleg egy link ahol erről olvashatok? :) Köszönöm!

K.
 
ketchup07 said:
Az un. "backlight"-ot hogy oldjam meg? Reflektorunk van, de még nem találtam erről semmi infót! :(
Esetleg egy link ahol erről olvashatok?
Háttérvilágításról van egy jó kis post a CAU-n. Még tanulmányozom én is, aztán majd kipróbálom, és tervezek erről egy magyar nyelvű postot a blogomra. :)
 
ketchup07 said:
http://www.sony.hu/product/dsc-h-series/dsc-h7

Nálunk egy ilyen gép található, nagyjából már tudom kezelni, és nigro blogján gyönyörűen le van írva a fényképezés majdnem minden fortélya! :)
Nagyon nincs min próbálgatnom, mivel csak apámnak van egy igen szegényes (dekokavics, valisneria, mindenféle halból 1-2 db telezsúfolva [1 liter vízbe kb 4-5 cm hal :D] alga minden mértékben és mennyiségben) néha félek ránézni, de mivel az akim indítását nyárra tervezem, ezért azon kell gyakorolnom :)

A pénz határ meg van húzva, ha jól sikerül az aki, talán versenyre is nevezek vele, de ehhez nagyon pro gép kéne :D

Tehát lenne két kérdésem: Ez a gép megfelel, egy olyan kép készítésére mellyel versenybe szálhatok másokkal?
Az un. "backlight"-ot hogy oldjam meg? Reflektorunk van, de még nem találtam erről semmi infót! :(
Esetleg egy link ahol erről olvashatok? :) Köszönöm!

K.


DSC-H50-nel csináltam szinte minden képet http://www.flickr.com/photos/40079179@N06/
De a versenyre a kép Viktor Canon 550D-jével és egy 17-40 F4L obival készült, látszik a különbség ;)
 
Sziasztok!
Használ-e valaki Fuji Finepix S5800 vagy hasonló gépet? Próbálgattam már az akvárium fotózást, de valahogy még nem az igazi. Ha valaki le tudna írni egy neki már nagyjából bevált beállítást, azt megköszönném. /pixel, EV, fehéregyensúly, záridő, zársebesség..../
Üdv: Tipegő
 
Köszi szépen a válaszokat!!!
Cecska, sajna a tiedet nem tudtam megnyitni, de megnézném szívesen.
Üdv: Tipegő
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
105
Megtekintések
20K
Back
Oldal tetejére