• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotoszintézis :)

Sziasztok! Hasonló problémám van nekem is és sajna a választ nem találom a fórumon. De ha most jól értem akkor legalább 1w/l kell ahhoz ,hogy a bubizas be induljon?? Fluval co2 set és 11 watt a 27 L akiban.
 
Sziasztok! Hasonló problémám van nekem is és sajna a választ nem találom a fórumon. De ha most jól értem akkor legalább 1w/l kell ahhoz ,hogy a bubizas be induljon?? Fluval co2 set és 11 watt a 27 L akiban.


A 11w-t nagyon kevés főleg ha van co2. Emelned kellene 1w/l-re.
 
Sziasztok. Nekem 3 x 20 watt halogén van a 80 liter felett,ami több mint 0,5 w/ l és csak nincs buborék. Sera táp + carbo megy bele rendszeresen es no bubi... Talán nem elég a 60 watt?
 
Ahogy én tapasztaltam, microsorumok és egyéb páfrányfélék brutálisan tudnak bubizni, mellettük mondjuk egy blyxa szinte nem is bubizik, úgy tűnhet - pedig de. :)
 
Sziasztok. Nekem 3 x 20 watt halogén van a 80 liter felett,ami több mint 0,5 w/ l és csak nincs buborék. Sera táp + carbo megy bele rendszeresen es no bubi... Talán nem elég a 60 watt?

Szia!
Ez a halogén a halogén izzót jelenti? Mert az nem valami erős fényforrás és a színe sem éppen kellemes. Az előttem szólókhoz csatlakozva: a bubizás erősen növényfüggő, kellő megvilágítás és széndioxid adagolás mellett sem bubizik látványosan minden növény.
 
Co2 az nincs,de a 3 x 20 watt halogén izzó az elég kellene legyen ,mert a 3 x 35 wattnál erösen beindult az alga...
 
Co2 az nincs,de a 3 x 20 watt halogén izzó az elég kellene legyen ,mert a 3 x 35 wattnál erösen beindult az alga...

CO2 beoldás nélkül, közepes megvilágításnál szerintem csak a riccia bubizik...bár nincs tapasztalatom minden növénnyel :) Ha nem bubiznak, az nem baj!
Kis megjegyzés: a halogén izzó fényhasznosítása messze elmarad egy t5 fénycsőétől, a te 60 W-od jóval kevesebb fényt jelent, mintha ugyanennyi W-os fénycsöves lámpát használnál.
A fény növelése, ha nem mész utána táppal (CO2 is!), szűréssel, karbantartással, okozhat algásodást. Meg kell találni az egyensúlyt :).
 
Na kicseréltem a halogéneket LED-re, 3 x 360 lumen azaz 11 lumen/liter. Mennyi az "etalon" lumen/ liter?
 
Na kicseréltem a halogéneket LED-re, 3 x 360 lumen azaz 11 lumen/liter. Mennyi az "etalon" lumen/ liter?

Meglehet, hogy ez még így is kevés lesz. De ez már egy másik topic témája, nézz szét a világításos témák közt.
Na kicseréltem a halogéneket LED-re, 3 x 360 lumen azaz 11 lumen/liter. Mennyi az "etalon" lumen/ liter?
 
Alacsony fényigényű növényeknek 10-35 lm/l, közepes fényigényű növényekhez 35-50 lm/l, magas fényigényű növényekhez 50-70 lm/l kéne.
Köszi Beni. Azt máris észrevettem ,hogy amióta betettem a 6200 K fényt gyorsabb a növények fejlődése. Ha 6500k -t tennék az még jobb volna?
 
Köszi Beni. Azt máris észrevettem ,hogy amióta betettem a 6200 K fényt gyorsabb a növények fejlődése. Ha 6500k -t tennék az még jobb volna?
Ledek esetén szerintem teljesen mindegy, mert alapvetően nem ideális a spektrum, nem azon a pár száz K-en fog múlni. Cserélni cserélheted, de nem lesz gyorsabb növekedés, inkább még be kéne tenni úgy 10 ilyen izzót, vagy ami sokkal, de SOKKAL jobb, tenni bele 1-2-3 izmos, 6500 K-es kompakt izzót. (y)
Kompakt esetén érdemes lenne a szumma 40-50W-ot megcélozni egy 80 literes akváriumnál.
 
Ledek esetén szerintem teljesen mindegy, mert alapvetően nem ideális a spektrum, nem azon a pár száz K-en fog múlni. Cserélni cserélheted, de nem lesz gyorsabb növekedés, inkább még be kéne tenni úgy 10 ilyen izzót, vagy ami sokkal, de SOKKAL jobb, tenni bele 1-2-3 izmos, 6500 K-es kompakt izzót. (y)
Kompakt esetén érdemes lenne a szumma 40-50W-ot megcélozni egy 80 literes akváriumnál.

Ilyenre gondoltál-https://MEGAMAN MM33005 11W/965 E14 NATURE COLOR LILIPUT - webshop link moderálva ?
 
Back
Oldal tetejére