• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotoszintézis :)

Dudás Csabi (csumpi)

Kertész tanonc
sziasztok! Akárhányszor nézek videókat vagy akármikor a Green Aquánál jártam, Csodásan bugyborékoló leveleket látok de az én akváriumomba az istennek nem akarnak bubizni a levelek! Mit csinálok rosszul?
 
Le egyszerűsítve két dolog kell a fotoszintézishez :erős fény és co2. Ha a növényeid nem bubiznak akkor valamelyik kevés.
 
No meg némi idő ! Ha még csak pár napja vagy egy hete megy az akva akkor még ne várj csodát ! A növények előbb gyökeret növesztenek ,majd utána beindul a buli ! Nekem se bubiznak még,alig több mint 1 hete indult az új scape !
 
A watt szám mellet lényeges még az hogy hideg fehér fénye legyen 6500K Daylight. Ez egy normál energia takarékos izzónál mindössze 2700K. Ezek a hideg fehér izzók ritkábbak és egy kicsit drágábbak de itt a fórumon többen használunk pl:philips Tornádó Cool daylight-ot. Lehet közelebb is kell rakni a felszínhez kb: 10cm-re
 
Nemrég megtaláltam ennek a Tetra aksinak a tetejét de még ki kell nyomoznom milyen fenycső való bele es hogy találok e 6500k 25 w adatokkal persze ha ez megfelelő :)
 
Amíg nincs co2 addig 0,5-0,8 wat /liter. Az ilyen gyári tetőkbe való csövek sokszor elég drágák és általában kevés a növényezéshez. Van egy low tech aksim növény tárolásra ez fölött egy régi íróasztal lámpa világít 20w-os philips tornádó-val.
DSCF0447.JPG

Én egy Haqos stellars13 kezdtem ebben 13w-os izzó van de ebből létezik 20w-os. Most kettő ilyenem van.
Nano%25202014%252001%252003%2520%25282%2529.JPG
DSCF0307.JPG

Gondol át mi a legmegfelelőbb.
 
Aha szóval jó lehet ez a lámpa csak rendes izzó kell bele! De van CO2! :) csak Ideglenes megoldás képpen Habkővel van megoldva a be porlasztás mert eltörtem az üveg diffúzort :)
 
Back
Oldal tetejére