• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotósuli kezdőknek

sRGB vs. Adobe RGB

Ma beleakadtam egy cikkbe és felmerült bennem is a kérdés hogy akkor mit is kéne használni.

http://photoshopworkshop.hu/9-cikkek/44-rgb-szinrendszerek
A cikkel csak egy a baj,hogy addig van igaza, míg a monitorokról beszél. A nyomtatók és a nyomdagépek nagy része meg sem közelíti még az sRGB színteret sem. Hogy miért? Mert CMYK színtérben dolgoznak. Van pár kivétel, de azok nem olcsók;)
 
Sziasztok.
Szeretném kikérni a véleményetek a két obijektiv közül melyik a jobb akvárium fotozásához?
1:NIKON 40mm f/2.8 MICRO AF-S DX
2:NIKON 35mm f/1.8 G AF-S DX
 
Utoljára módosított moderátor által:
Én is kíváncsi vagyok a véleményedre és a tesztfotókra, 35, 40, 50 mm között elmélkedem hogy a három közül melyik lenne a legjobb, de még nem most lesz a vásárlás. Várjuk a véleményeid :)
Kerdes milyen gepre, full frame vagy nem. Nekem 50 es van DX re, gyonyoru kepe van, de most akarok beszerezni egy 35 ost, mert zavaro hogy alig fer bele valami. Ettol fuggetlenul az 50 est tartjak az egyik legszebb kepu portre obinak.
 
Kerdes milyen gepre, full frame vagy nem. Nekem 50 es van DX re, gyonyoru kepe van, de most akarok beszerezni egy 35 ost, mert zavaro hogy alig fer bele valami. Ettol fuggetlenul az 50 est tartjak az egyik legszebb kepu portre obinak.
Dx-re egy D7000 a párja, pénteken vettem egyet, nem hazuttolja mrg a hírét, tényleg nagyon szép rajza van, gyönyörűen teljesít. :)

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Üdv.fotósok!
Az lenne a kérdésem hozzátok,hogy a Canon 100-400 is usm objektívemen a stabilizátor két állású.Az első álláson szoktam használni,de nem tudom a másik mi célt szolgál.Valakinek van ezzel tapasztalata,hogy a kettes állás mire való????Köszönöm
 
Üdv.fotósok!
Az lenne a kérdésem hozzátok,hogy a Canon 100-400 is usm objektívemen a stabilizátor két állású.Az első álláson szoktam használni,de nem tudom a másik mi célt szolgál.Valakinek van ezzel tapasztalata,hogy a kettes állás mire való????Köszönöm
Nekem nincs de találtam némi infót.
1 es állásban mind két irányban kompenzál ( függőleges + vízszintes )
2 es ben csak függőleges irányban kompenzáll.
Lényeg, hogy ha mozgó tárgyat követsz (autó) akkor 2 es módban nem akarja a kezed mozgását (követését) javítani, ellen dolgozni
 
Back
Oldal tetejére