• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók magunkról

Jók ezek a szájmaszkok, kár, hogy egy részük, pláne az olcsóbb, egyszerű szájmaszkok semmit nem érnek.
Egyrészt nem akadályozzák meg részecskék bejutását, másrészt sokan helytelenül és túl sokáig viselik, ezzel több kárt okozva a tüdőnek, mint hasznot.
Cserélni kellene őket óránként, sokan meg fél napig is hordják...és azt hiszik, hogy védve vannak...
De ezt csak a margóra...
Maradjatok egészségesek!
 
Jók ezek a szájmaszkok, kár, hogy egy részük, pláne az olcsóbb, egyszerű szájmaszkok semmit nem érnek.
Egyrészt nem akadályozzák meg részecskék bejutását, másrészt sokan helytelenül és túl sokáig viselik, ezzel több kárt okozva a tüdőnek, mint hasznot.
Cserélni kellene őket óránként, sokan meg fél napig is hordják...és azt hiszik, hogy védve vannak...
De ezt csak a margóra...
Maradjatok egészségesek!
Nincs közöm az egészségügyhöz, nem vagyok szakértő, úgyhogy csak azt írom, amit a lányom mondott:
A szájmaszk egyáltalán nem védi meg a viselőjét semmitől!
Kizárólag a viselőjétől védi meg a többieket úgy, hogy a beszéd közben óhatatlanul kifröccsenő nyálat visszatartja.
A ki-be légmozgás miatt nyilvánvaló, hogy a kórokozók is előbb-utóbb átjutnak a szűrőn, és oda-vissza fertőznek.
 
Nincs közöm az egészségügyhöz, nem vagyok szakértő, úgyhogy csak azt írom, amit a lányom mondott:
A szájmaszk egyáltalán nem védi meg a viselőjét semmitől!
Kizárólag a viselőjétől védi meg a többieket úgy, hogy a beszéd közben óhatatlanul kifröccsenő nyálat visszatartja.
A ki-be légmozgás miatt nyilvánvaló, hogy a kórokozók is előbb-utóbb átjutnak a szűrőn, és oda-vissza fertőznek.
Valamennyire védi, pláne a szűrővel ellátottak.
De a szájmaszk inkább az adott terméket és pácienst védi a szájmaszk viselőjétől.
Olyan esetben, szerintem, jól jöhet, ahol mondjuk közeli a kontakt más emberekhez, egy légtérben, rövid ideig.
De szerintem inkább cseppfertőzéssel, tárgyakon terjed jobban. Persze, ha vki telibe arcon köhög...ott nagy az esélye.
De nem vagyok orvos én sem.
 
De szerintem inkább cseppfertőzéssel, tárgyakon terjed jobban. Persze, ha vki telibe arcon köhög...ott nagy az esélye.
De nem vagyok orvos én sem.
Najó-jó, de te is nagyon jól tudod, hogy például a német milyen köpködös nyelv. Ha valaki 3 méterröl megkérdezi: ,,brauchst du erfrischungsgetränk?" akkor máris nyolcszor szembeköpnek... Ami felér egy telibe arcon köhögéssel.
 
Back
Oldal tetejére