• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Még, még, méééééééég!
Ha már nem tudok kirándulni, sok-sok képet tölts/töltsetek fel, hogy ha virtuálisan is, de hadd élvezzem régi kedvtelésemet. :love:
Flickren több kép van fent, ha érdekel.;)

Tegnap hegyi biciklizés volt:

Ma pedig a magasságtol való félelmemet próbáltam leküzdeni- elöször 3000 meter magasról tekintetten az Aletschgletscher-re:

ahol egyebkent jol lehet hardscape-ezni:
 
Hosszú idő óta nem néztem az oldalra, pár képen mutatom, mikkel szöszöltem eközben 😊 Jelenleg 73 féle sarracenia; 37 féle dionaea; 9 féle drosera, 5 féle nepenthes; 2 féle darlingtonia és 1 féle heliamphora ill. 1 féle cephalotus növényem van, illetve kb 300-400 magoncom van hibrid sarraceniából, de ők még picikék 😅 Rovaremésztő növények az egyik hobbim, 2018 óta gyűjtögetem őket. A közös pont az akvarisztikával az, hogy mindkettő RO vízzel megy ill. fog menni, mert a rovaros növények nem kaphatnak se csapvizet se kútvizet, csak eső- vagy ion- vagy RO vizet.

Image.jpgImage-2.jpgImage-4.jpgImage-6.jpgImage-52.jpgImage-51.jpgImage-9.jpgImage-11.jpgImage-16.jpgImage-18.jpg
 
Utoljára módosított:
Szép "régi" emlék, avagy hogyan is dolgoztam a Covid-csúcs idején.
Én vagyok a kisebb, aki háromszor is belefért volna az általunk Spermazacsinak nevezett ruhába.
Rettenetes volt. 😄
 

Attachments

  • Screenshot_20211009-155155_Instagram.jpg
    Screenshot_20211009-155155_Instagram.jpg
    774.3 KB · Megtekintések: 67
Magam és sok más ember nevében KÖSZÖNÖM, hogy ott voltál a frontvonalban és segítettél ❣️
Tengermély tiszteletem a Tiéd (is).
Az ezekhez hasonló szavak hihetetlenül jól esnek, és azt hiszem, a kollégáim nevében is mondhatom, hogy köszönjük.
Mi már sajnos csak a csúnya véget láthatjuk és tapasztalhatjuk, de a munkánk és a vele járó dokumentáció előrelendíti a betegségek elleni harcot.
Többek között így derült ki sok, más kórházakban dolgozó kolléga és még orvosok számára is, hogy pontosan hogyan néz ki egy Covid által megtámadott és roncsolt tüdő, vagy egy olyan szív, amit komolyabban kapott el a vírus.
Ha az orvos a rendőr, akkor mi vagyunk a nyomozók.
 
Az ezekhez hasonló szavak hihetetlenül jól esnek, és azt hiszem, a kollégáim nevében is mondhatom, hogy köszönjük.
Mi már sajnos csak a csúnya véget láthatjuk és tapasztalhatjuk, de a munkánk és a vele járó dokumentáció előrelendíti a betegségek elleni harcot.
Többek között így derült ki sok, más kórházakban dolgozó kolléga és még orvosok számára is, hogy pontosan hogyan néz ki egy Covid által megtámadott és roncsolt tüdő, vagy egy olyan szív, amit komolyabban kapott el a vírus.
Ha az orvos a rendőr, akkor mi vagyunk a nyomozók.
Pontosan. Volt egy ismerősöm, aki szintén pathológus volt - Isten nyugosztalja -, aki azt mondta, hogy nincs olyan betegség, amit ne tudnának beazonosítani. Csak hát egy picit későn.
 
Pontosan. Volt egy ismerősöm, aki szintén pathológus volt - Isten nyugosztalja -, aki azt mondta, hogy nincs olyan betegség, amit ne tudnának beazonosítani. Csak hát egy picit későn.
Sajnos rengeteg, meglehetősen komoly probléma csak a boncolás közben derül ki. Vagy a beteg nem volt együttműködő, vagy nincs semmi ismert kórelőzmény, vagy bizony sok esetben a kezelőorvos nézte be igen alaposan a dolgokat.
Mi, boncmesterek végezzük az úgymond piszkos munkát, az orvos lebattyog az osztályról, bólint meg hümmög, hogy nahát, tényleg elszúrtak valamit, aztán battyog is vissza.
 
Back
Oldal tetejére