• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Bizony nem lehetett volna kívanni🙏, de nem is tudnék...🥰🤗 viszont egy apró részlet, dalia nem lehet, esetleg Dália, de arról meg már lecsúszott.

A kék ruha lehet megtéveszti a gyakorlatlan szemet- nem találtam a kukiját... ettől függetlenül haza hoztam és meg is tartjuk!!!- ugyanis Zselyke baba lány. 😍
Hábakker, erre az 1001bocsi mellé csak azt mondhatom, hogy 💩 dolog megöregedni és egy új, erősebb olvasószemüvegbe invesztálni. 🤪
 
Na ha már idetaláltam, köszi @BoMa, szépek a képeid! Akkor megosztok én is egy képet, ami magyarázatot ad (talán) az eltünésemre... :
View attachment 99938

Nálunk Ő került a fa alá.
Ha kész lesz az akvárium-szoba akkor vissza térek, és nem csak annyit, hogy mások naplóját offoljam. :)
Lesz valami napló vagy ilyesmi...
Henrikét lemásolom majd.... 😏
A helység lehet nem lesz akkora... (na jó, tuti...)
Gyanus, hogy "akvakertészetileg" a minőség sem lesz olyan...
Én egy kicsit garnélásabb irányba kacsingatok még mindíg.... :)
Boldog újévet tehát mindenkinek.
Bemutatom a legifjabb akvaristát, Zselykét!
Gratulálok!
Hosszú és Boldog életet kívánok Zselykének!
 
Gratula a babához! :)

Szép képek! Hosszúzáridőt próbaltad a tüzijátékhoz? Azzal jól lehet szemléltetni a mozgást meg a szineket ;) csak egy tipp :)

A tűzijátékokat sajnos kézből kellett lőni, mert mire összeraktam volna az állványt addigra vége és lövi a következő adagot egy másik szomszéd! :D

Az éjszakai fotózáshoz nagyon jó objektív kell és egy stabil állvány/távirányítós távkioldó. ISO100 és környékén olcsó vázzal is jó fotókat lehet készíteni, mert nem számít a hosszú záridő. A tűzijátékhoz viszont mindenből a legjobb kell, mert ott kézből kell rövid expóval és magas ISO-val dolgozni. Sajnos csak a drága gépek nem zajosodnak a magas ISO mellett. Utóbbival én is próbálkoztam, szintén nem sok sikerrel.

Hát igen, bár én úgy tudom az igazán lélegzetelállító tűzijátékos képek állványról készülnek hosszú záridővel. Hogy látszódjanak a fénycsíkok. Rövid záridővel csak a pukkanás látszik, ahogy az én képeimen is. Csak ahhoz tudni kell azt is hogy hol fognak robbanni a bombák a levegőben és oda állítani a gépet. Na majd talán egy augusztus 20 estén próbálkozom állványról, ott könnyű lesz célozni. :D
 
Gratula a babához! :)



A tűzijátékokat sajnos kézből kellett lőni, mert mire összeraktam volna az állványt addigra vége és lövi a következő adagot egy másik szomszéd! :D



Hát igen, bár én úgy tudom az igazán lélegzetelállító tűzijátékos képek állványról készülnek hosszú záridővel. Hogy látszódjanak a fénycsíkok. Rövid záridővel csak a pukkanás látszik, ahogy az én képeimen is. Csak ahhoz tudni kell azt is hogy hol fognak robbanni a bombák a levegőben és oda állítani a gépet. Na majd talán egy augusztus 20 estén próbálkozom állványról, ott könnyű lesz célozni. :D
Töltesz majd fel képet? Vagy csak én nem látom őket?:unsure:
 
Gratula a babához! :)



A tűzijátékokat sajnos kézből kellett lőni, mert mire összeraktam volna az állványt addigra vége és lövi a következő adagot egy másik szomszéd! :D



Hát igen, bár én úgy tudom az igazán lélegzetelállító tűzijátékos képek állványról készülnek hosszú záridővel. Hogy látszódjanak a fénycsíkok. Rövid záridővel csak a pukkanás látszik, ahogy az én képeimen is. Csak ahhoz tudni kell azt is hogy hol fognak robbanni a bombák a levegőben és oda állítani a gépet. Na majd talán egy augusztus 20 estén próbálkozom állványról, ott könnyű lesz célozni. :D

Ezek a fotók egy nagyon egyszerű kis kompakt fujifilm S4200as géppel készítettem, akkor még nem volt meg a dslr gépem, 8ms volt a max amit tudott záridőben, 7es rekesznyílásnál a szomszéd faluban kb 2 km-re lőtték a tűzijátékot falunapon.
Kell a hosszú záridő a tűzijátéknak is, ahogy a villám fotókhoz is elkél, és persze állvány :) Itt még én is csak ugattam a fotózást, most már lelkes kezdőnek mondhatom magam :D


DSCF1223.JPG

DSCF1218.JPG
 
Nem tudom volt-e már, de a hétvégén megnéztük Halápot, mely a Tapolcai-medence tanúhegyeinek egy kevéssé ismert tagja.. Igazából nem is tudom mennyire hegy szegény, mert a tetejét teljesen lebányászták.
Ha szeretitek a mohát, akkor érdemes meglátogatni. Gyerekekkel is egy könnyű kis túra.

Van moha minden mennyiségben:

_MG_2216.jpg

Ezek így mehetnének is egyből az akvába:
_MG_2220.jpg

_MG_2224.jpg

_MG_2228.jpg

_MG_2235.jpg

_MG_2242.jpg

_MG_4270.jpg

_MG_4273.jpg
 
Back
Oldal tetejére