• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Volt alkalmunk szép időben megnézni az országban 3 tengerszemet is. Időrendben: Erdőbénye, Megyer-hegy, Rudabánya. Szépségben nálunk a rudabányai nyert, gyönyörű és hatalmas az a tó, 2. az erdőbényei (ezt alaposan megnéztük fentről és közelről is), a megyer-hegyi pedig az utolsó. Igaz, hogy az utóbbira elég sokat költöttek, via ferrata pályák is vannak, majdnem végig csináltak utat a főúttól (de így is kb 2.5km séta oda-vissza), viszont a másik kettőhöz képest sokkal kisebb és nem is annyira szép. Izgalmi skálán viszont az erdőbényei nyert, itt külön kaland volt, hogy csak úgy tudtuk megnézni közelről, ha lefizettük az őrt. :) Aranyos volt, csak annyit kért, ne menjünk a vízbe, egyébként sétálhattunk, amennyit akartunk. :giggle:
IMG_20200822_141432.jpg
IMG_20200822_154957.jpg
IMG_20200822_155909.jpg
IMG_20200826_134045.jpg
IMG_20200826_140057.jpg
IMG_20200827_143001.jpg
IMG_20200827_144620.jpgIMG_20200827_153202.jpg
 
Még egy pár erdős, patakos, tájas kép (többel nem terheljük a fórumot). :) Boldogkőváralja környékén voltunk, a közeli erdőkben, településeken túráztunk. Az Arka és Mogyoróska közti szakasz kifejezetten látványos volt, az turistaút 90%-ban a Boldogkőváraljai-patak mellett ment, megszámoltunk 11-szer kellett átkelni rajta. Ami csak azért volt izgi, mert előző nap elég nagy esőzés volt, viszonylag nagy sár, és megemelkedett vízszint fogadott minket. A látványért viszont megérte. :) Regéc egy külön napra esett, de nem is baj, több időt tudtunk rászánni a várra és környékére.
IMG_20200824_105908.jpg
IMG_20200824_112943.jpg
IMG_20200824_115220.jpg
IMG_20200824_111642.jpg
IMG_20200824_125023.jpg
IMG_20200826_085042.jpg
IMG_20200826_100812.jpg
IMG_20200826_101418.jpg
IMG_20200826_101333.jpg
 
Volt alkalmunk szép időben megnézni az országban 3 tengerszemet is. Időrendben: Erdőbénye, Megyer-hegy, Rudabánya. Szépségben nálunk a rudabányai nyert, gyönyörű és hatalmas az a tó, 2. az erdőbényei (ezt alaposan megnéztük fentről és közelről is), a megyer-hegyi pedig az utolsó. Igaz, hogy az utóbbira elég sokat költöttek, via ferrata pályák is vannak, majdnem végig csináltak utat a főúttól (de így is kb 2.5km séta oda-vissza), viszont a másik kettőhöz képest sokkal kisebb és nem is annyira szép. Izgalmi skálán viszont az erdőbényei nyert, itt külön kaland volt, hogy csak úgy tudtuk megnézni közelről, ha lefizettük az őrt. :) Aranyos volt, csak annyit kért, ne menjünk a vízbe, egyébként sétálhattunk, amennyit akartunk. :giggle:
View attachment 95637
View attachment 95636
View attachment 95635
View attachment 95634
View attachment 95633
View attachment 95632
View attachment 95631View attachment 95630
Rudabányai tóhoz készülök én is meg a drónom is😁
 
Még egy pár erdős, patakos, tájas kép (többel nem terheljük a fórumot). :) Boldogkőváralja környékén voltunk, a közeli erdőkben, településeken túráztunk. Az Arka és Mogyoróska közti szakasz kifejezetten látványos volt, az turistaút 90%-ban a Boldogkőváraljai-patak mellett ment, megszámoltunk 11-szer kellett átkelni rajta. Ami csak azért volt izgi, mert előző nap elég nagy esőzés volt, viszonylag nagy sár, és megemelkedett vízszint fogadott minket. A látványért viszont megérte. :) Regéc egy külön napra esett, de nem is baj, több időt tudtunk rászánni a várra és környékére.
View attachment 95639
View attachment 95647
View attachment 95646
View attachment 95640
View attachment 95645
View attachment 95644
View attachment 95643
View attachment 95642
View attachment 95641
A regéci várban jártunk mi is, gyönyörű környezet! Amerre csak a szem ellát erdő😊 bakancs (drón) listás a vár is! 😁
 
Sziasztok!

Mivel régi hobbim a fotózás így kicsit komolyabban is elkezdtem vele foglalkozni. Kicsit komolyabb gép, állvány, és OKJ képzés is folyamatban van szóval igyekszem. :)

Az eddigi kedvenc képeim a Hármashatár hegyen készültek. Biztos sokan ismeritek a helyet, aki esetleg nem, annak nagyon tudom ajánlani. Elképesztő a kilátás, amit ezek a képek egész jól átadnak:




Próbálkoztam szilveszteri tűzijáték fotózással is, 150 képből 2 lett használható és azok sem tökéletesek, de azért megmutatnám őket:




Elsőre ennyi... :) Kritikát szívesen fogadok, nem tudom mennyire szoktatok belemenni a fotózásba szakmai szemmel, de ne kíméljetek! :)
 
Sziasztok!

Mivel régi hobbim a fotózás így kicsit komolyabban is elkezdtem vele foglalkozni. Kicsit komolyabb gép, állvány, és OKJ képzés is folyamatban van szóval igyekszem. :)

Az eddigi kedvenc képeim a Hármashatár hegyen készültek. Biztos sokan ismeritek a helyet, aki esetleg nem, annak nagyon tudom ajánlani. Elképesztő a kilátás, amit ezek a képek egész jól átadnak:




Próbálkoztam szilveszteri tűzijáték fotózással is, 150 képből 2 lett használható és azok sem tökéletesek, de azért megmutatnám őket:




Elsőre ennyi... :) Kritikát szívesen fogadok, nem tudom mennyire szoktatok belemenni a fotózásba szakmai szemmel, de ne kíméljetek! :)
Szia! Tőlem ne várj szakmai szemet, de engem megvettél a képekkel! Ügyes! 👏👍
 
Sziasztok!

Mivel régi hobbim a fotózás így kicsit komolyabban is elkezdtem vele foglalkozni. Kicsit komolyabb gép, állvány, és OKJ képzés is folyamatban van szóval igyekszem. :)

Az eddigi kedvenc képeim a Hármashatár hegyen készültek. Biztos sokan ismeritek a helyet, aki esetleg nem, annak nagyon tudom ajánlani. Elképesztő a kilátás, amit ezek a képek egész jól átadnak:




Próbálkoztam szilveszteri tűzijáték fotózással is, 150 képből 2 lett használható és azok sem tökéletesek, de azért megmutatnám őket:




Elsőre ennyi... :) Kritikát szívesen fogadok, nem tudom mennyire szoktatok belemenni a fotózásba szakmai szemmel, de ne kíméljetek! :)
Szép képek! Hosszúzáridőt próbaltad a tüzijátékhoz? Azzal jól lehet szemléltetni a mozgást meg a szineket ;) csak egy tipp :)
 
Kritikát szívesen fogadok
Az éjszakai fotózáshoz nagyon jó objektív kell és egy stabil állvány/távirányítós távkioldó. ISO100 és környékén olcsó vázzal is jó fotókat lehet készíteni, mert nem számít a hosszú záridő. A tűzijátékhoz viszont mindenből a legjobb kell, mert ott kézből kell rövid expóval és magas ISO-val dolgozni. Sajnos csak a drága gépek nem zajosodnak a magas ISO mellett. Utóbbival én is próbálkoztam, szintén nem sok sikerrel.
 
Lehet azt is állványozni....persze ha mondjuk egy magasabb pozícióból fotózol nagy látószöggel ;)

Én kisebb sikerekkel villámokat fotóztam. Az egy szép mutatvány...kb mint a tüzijáték!

Ami igazán vonz és egyszer talán sikerül is az a tejútat lefotózni 😍😍 volt egy próbálkozásom már. Akit érdekelne ITT megnézheti mit alkottam a teraszunkról!
 
Na ha már idetaláltam, köszi @BoMa, szépek a képeid! Akkor megosztok én is egy képet, ami magyarázatot ad (talán) az eltünésemre... :
20210105_214441.jpg

Nálunk Ő került a fa alá.
Ha kész lesz az akvárium-szoba akkor vissza térek, és nem csak annyit, hogy mások naplóját offoljam. :)
Lesz valami napló vagy ilyesmi...
Henrikét lemásolom majd.... 😏
A helység lehet nem lesz akkora... (na jó, tuti...)
Gyanus, hogy "akvakertészetileg" a minőség sem lesz olyan...
Én egy kicsit garnélásabb irányba kacsingatok még mindíg.... :)
Boldog újévet tehát mindenkinek.
Bemutatom a legifjabb akvaristát, Zselykét!
 
Na ha már idetaláltam, köszi @BoMa, szépek a képeid! Akkor megosztok én is egy képet, ami magyarázatot ad (talán) az eltünésemre... :
View attachment 99938

Nálunk Ő került a fa alá.
Ha kész lesz az akvárium-szoba akkor vissza térek, és nem csak annyit, hogy mások naplóját offoljam. :)
Lesz valami napló vagy ilyesmi...
Henrikét lemásolom majd.... 😏
A helység lehet nem lesz akkora... (na jó, tuti...)
Gyanus, hogy "akvakertészetileg" a minőség sem lesz olyan...
Én egy kicsit garnélásabb irányba kacsingatok még mindíg.... :)
Boldog újévet tehát mindenkinek.
Bemutatom a legifjabb akvaristát, Zselykét!
Nálánál szebb ajándékot nem is lehetett volna kívánni. :love:
Isten hozott Zselyke! Már most látni, hogy milyen stramm és egészséges kis dalia vagy. Szívből kívánom, hogy figyeld apát, és idővel kapd el az akva vírust a joystick helyett. ;)
@T.Norbee ha nem látnám csülkeidet, még azt hittem volna, hogy Zselyke már most egy akváriumot néz nagy áhítattal. :p
 
Bizony nem lehetett volna kívanni🙏, de nem is tudnék...🥰🤗 viszont egy apró részlet, dalia nem lehet, esetleg Dália, de arról meg már lecsúszott.

A kék ruha lehet megtéveszti a gyakorlatlan szemet- nem találtam a kukiját... ettől függetlenül haza hoztam és meg is tartjuk!!!- ugyanis Zselyke baba lány. 😍
 
Back
Oldal tetejére