• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Zsoltra (aki nem Attila) hallgatva most ide rakunk képet :)
Visegrád közelében van a Mogyoróhegyi Természetismereti Tanösvény, ennek a része a Nádas-tó. Sok érdekes dolog mellett a tóban nagyon sok gőtét is láttunk, reméljük a képeken is látszik. Aranyosak voltak, ahogy napoztak a víz alatt, majd néha feljöttek levegőt venni és zsupsz vissza a víz alá. :drowning:
A gomba és a poszméh a ráadás. :snaphappy:
IMG_20180624_143058.jpg
IMG_20180624_142409.jpg
IMG_20180624_141127.jpg
IMG_20180624_151300.jpg
 
Zsoltra (aki nem Attila) hallgatva most ide rakunk képet :)
Visegrád közelében van a Mogyoróhegyi Természetismereti Tanösvény, ennek a része a Nádas-tó. Sok érdekes dolog mellett a tóban nagyon sok gőtét is láttunk, reméljük a képeken is látszik. Aranyosak voltak, ahogy napoztak a víz alatt, majd néha feljöttek levegőt venni és zsupsz vissza a víz alá. :drowning:
A gomba és a poszméh a ráadás. :snaphappy:
View attachment 57947
View attachment 57948
View attachment 57949
View attachment 57946
Nagyon szep. Korseta? Mekkora tavot lehet setalni. Nem fiatal kutyusunk miatt is kerdezem.
 
Király képek! A gőtétek totál olyan, mint egy vadas axolotl!
Igen, nekünk is rögtön az ugrott be róluk, de ezek sokkal kisebbek voltak, pár centisek. Bár lehet, hogy még kicsik voltak, nem néztünk még utána, mekkorára nőhetnek. :)
Nagyon szep. Korseta? Mekkora tavot lehet setalni. Nem fiatal kutyusunk miatt is kerdezem.
Maga a tanösvény kb. 3,5 km, és körbe megy, az egyik pontján volt parkoló, ha jól rémlik fizetős. Mi nagyjából 16 km-t sétáltunk (kéktúra szakaszokat csinálgatjuk, de ez most egy kis kitérő volt)
Kis infó róla, hirtelen ezt találtuk: http://itthon.hu/el/budapesteskorny...y;jsessionid=325140ED98CB1C254C3F5FA72B707668
Nagyon szép hely egyébként, rengeteg képet lőttünk, itt van még pár ízelítőül, de az egész környék gyönyörű. A tavat nagyon ötletesen egy forrásból táplálják egy ilyen fa csatornán keresztül. A tóban sok ismerős növényt láttunk, pl. tócsagaz, ciano alga :lurking:, hínár félék, meg békalencse.
IMG_20180624_140421.jpg
IMG_20180624_140530.jpg
IMG_20180624_144300.jpg
IMG_20180624_152123.jpg
 
Igen, nekünk is rögtön az ugrott be róluk, de ezek sokkal kisebbek voltak, pár centisek. Bár lehet, hogy még kicsik voltak, nem néztünk még utána, mekkorára nőhetnek. :)

Maga a tanösvény kb. 3,5 km, és körbe megy, az egyik pontján volt parkoló, ha jól rémlik fizetős. Mi nagyjából 16 km-t sétáltunk (kéktúra szakaszokat csinálgatjuk, de ez most egy kis kitérő volt)
Kis infó róla, hirtelen ezt találtuk: http://itthon.hu/el/budapesteskorny...y;jsessionid=325140ED98CB1C254C3F5FA72B707668
Nagyon szép hely egyébként, rengeteg képet lőttünk, itt van még pár ízelítőül, de az egész környék gyönyörű. A tavat nagyon ötletesen egy forrásból táplálják egy ilyen fa csatornán keresztül. A tóban sok ismerős növényt láttunk, pl. tócsagaz, ciano alga :lurking:, hínár félék, meg békalencse.
View attachment 57959
View attachment 57958
View attachment 57956
View attachment 57954
Koszonom. Elmentettem...:)
 
Látvány a kertből, hogy ne csak mindig garnélák legyenek a fotóalanyok :)
Egy órája se készült, természetesen a képen semmi szerkesztés, amúgy többet ki lehetne hozni belőle. Nem panelből fotózva, már nem is hallom a repülőgépek hangját :)

_D305297.JPG
 
Látvány a kertből, hogy ne csak mindig garnélák legyenek a fotóalanyok :)
Egy órája se készült, természetesen a képen semmi szerkesztés, amúgy többet ki lehetne hozni belőle. Nem panelből fotózva, már nem is hallom a repülőgépek hangját :)

View attachment 59112
hát ha szereted a gépeket... ha kevésbé akkor részvétem hogy közel járnak fölötted.
Itt Pomáz city felett is egyre több gép jár, de én nagyon nem szeretem hallani hogy jönnek-mennek.
 
hát ha szereted a gépeket... ha kevésbé akkor részvétem hogy közel járnak fölötted.
Itt Pomáz city felett is egyre több gép jár, de én nagyon nem szeretem hallani hogy jönnek-mennek.

Már tényleg megszoktam, olyan nekem, mint egy busz :) De amúgy tényleg szeretem őket, kicsinek vadászpilóta akartam lenni, nos... a valóság kicsit más, haha

Remélem nem egy rakétán ülve fotóztad :) :)

Azt hittem nem lehet észrevenni :D
 
Ma voltunk kőt-turkálni, az egyik zsákban találtunk valami nem odaillőt, vagyis rögtön kettőt:
IMG_20180728_113804.jpg

Aztán jobban megnézve a zsákot, szaladgált még ott 3 élő példány is, őket kiszabadítottuk és szabadon engedtük, végül találkoztunk anyuval is:
IMG_20180728_113906.jpg
IMG_20180728_114011.jpg
 
Jo ha valaki ert a gombakhoz. Ebbol talan ha 4-et ismerek fel. Mindig is erdekeltek. Ezek szerint fenyok is vannak ott? Ugy tudom a tinoru felek tuleveles komposztban kotnek.

Vannak fenyős részek is igen, de csak a fenyőtinorunak kell a fenyő - egyébként volt az is rengeteg. Amiket mi szedtünk leginkább nyárfatinoru és vargánya. Ők a nyárfás, ligetes részeken találhatók leginkább. Fenyők között nem nagyon láttam belőlük.
 
Back
Oldal tetejére