• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotó előhívás

daszabo

Főkertész
Sziasztok, Ismertek olyan fűtőt, ami 40 fokra is felfűti a vizet? (nem halakat akarok főzni természetesen) :)
Köszi előre is!
 
teafőző, merülőforraló

szerintem bármelyik nem termosztátos fűtő (ún. fix fűtő) megcsinálja ezt, ha elég nagy a W/l érték
kicsit off: film előhíváshoz kell, tehát fontos lenne az állítható hőmérséklet. (szerk: mármint a pontosan beállítható hőmérséklet. 38,5 fok kell pontosan:) )
 
kicsit off: film előhíváshoz kell, tehát fontos lenne az állítható hőmérséklet. (szerk: mármint a pontosan beállítható hőmérséklet. 38,5 fok kell pontosan:) )

nagyon off :D

Nincs erre célszerszám a "filmelőhívóboltban"?

Mivel a 38°C túlmutat az akvarisztikai gyakorlaton, így kétlem, hogy lenne ilyen fűtő :)
 
nagyon off :D

Nincs erre célszerszám a "filmelőhívóboltban"?
Mivel a 38°C túlmutat az akvarisztikai gyakorlaton, így kétlem, hogy lenne ilyen fűtő :)
Ha van célszerszám akkor az gondolom nagyon drága. (nem magamnak keresem, nem tudom, hogy van-e) Pont olyan drága lehet, mint a sous vide gépek, amik amúgy tök jól megfelelnének a célnak, de hát 40-50-60+ezerért nem fogunk 40fokra vizet melegíteni :D
tényleg nagyon off a téma:DD bocsánat!
 
Ha van célszerszám akkor az gondolom nagyon drága. (nem magamnak keresem, nem tudom, hogy van-e) Pont olyan drága lehet, mint a sous vide gépek, amik amúgy tök jól megfelelnének a célnak, de hát 40-50-60+ezerért nem fogunk 40fokra vizet melegíteni :D
tényleg nagyon off a téma:DD bocsánat!
Nem értek a témához, de azt gondolom, hogy ezt egy közönséges (DIY, vagy gyári) hőmérsékletvezérlő + merülőforraló kombóval simán meg lehetne oldani. A vezérlő hőmérsékletet mér és annak függvényében ad áramot (vagy sem) egy másik eszköznek, legyen az akváriumfűtő vagy led tv. Nem jól gondolom?
Vezérlőre példa, ami 40°C-ig vezérel: RINGDER TC-320EU
Szerk:
50°C-ig: RINGDER AC-210
És gondolom, megannyi további eszköz....
(Ja, és szerintem ez így már bőven nem OFF :D )
 
Utoljára módosított:
kicsit off: film előhíváshoz kell, tehát fontos lenne az állítható hőmérséklet. (szerk: mármint a pontosan beállítható hőmérséklet. 38,5 fok kell pontosan:) )
Bocs, csak érdekelne, hogy milyen film előhíváshoz kell ilyen hőfokú víz?
 
Amennyiben lehet olyant csinálni, hogy a tálcát alulról melegíted, akkor lehetne pl valamilyen utólagosan beépíthető ülésfűtés fűtőlapját alátenni és azt egy digitális termosztáttal szabályozni
 
Bocs, csak érdekelne, hogy milyen film előhíváshoz kell ilyen hőfokú víz?
nem tudom pontosan csak annyit említett a kolléga, hogy 20 fokon fekete/fehér kép, 30 vagy 40 pedig színes. (nem egész 40, hanem 38,9 vagy valami ilyesmi rémlik:)
szóval békebeli film (fénykép) előhívásról van szó:)
 
Nem értek a témához, de azt gondolom, hogy ezt egy közönséges (DIY, vagy gyári) hőmérsékletvezérlő + merülőforraló kombóval simán meg lehetne oldani. A vezérlő hőmérsékletet mér és annak függvényében ad áramot (vagy sem) egy másik eszköznek, legyen az akváriumfűtő vagy led tv. Nem jól gondolom?
Vezérlőre példa, ami 40°C-ig vezérel: RINGDER TC-320EU
Szerk:
50°C-ig: RINGDER AC-210
És gondolom, megannyi további eszköz....
(Ja, és szerintem ez így már bőven nem OFF :D )
nagyon szuper tippek! köszi! továbbítottam is. A vége az lett a sztorinak, hogy az amatőr fotósunk megelégszik majd a 30 fokra melegítő mezei akvárium fűtővel, ami így viszont egy hosszabb ideig tartó film előhíváshoz fog hozzájárulni. Így 10 perc egy kép 3 perc helyett.
Szerintem, aki ilyenre adja a fejét az amúgy se kapkodjon:D
Köszi mindenkinek!
 
nem tudom pontosan csak annyit említett a kolléga, hogy 20 fokon fekete/fehér kép, 30 vagy 40 pedig színes. (nem egész 40, hanem 38,9 vagy valami ilyesmi rémlik:)
szóval békebeli film (fénykép) előhívásról van szó:)
Azért is kérdeztem, mert a drága Nagyim, aki most 97 éves egy igazi " békebeli fényképész "! Ha lenne még kérdésetek ez ügyben, akkor Ő biztosan tudna mesélni róla...:) De ezt már pü-ben!
 
Back
Oldal tetejére