• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foszfát szint mérése

Természetesen a talaj minden része is Ada.
Még nem rég óta űzöm a kertészkedést ,és lehet hogy nagy falat lesz,de nagyon bejönnek az akvái. Szertném ha jól sikerülne minden .

Az ADA hivatalos oldalon elég sok tutorial, információ fenn van. Érdemes ezeket követni, betartani, és csak akkor változtatni, ha tényleg tudod, mit csinálsz. Különböző módszerek kevergetése sok esetben nemvárt mellékhatásokkal járhat :). ADA picit a költségesebb oldalon van, viszont egy komplett, relatíve jól működő rendszer.
 
vízcsere mikor volt? s mennyi?
50% vízcsere hetente.
6 napja volt az utolsó.

A mic mac tapokban van foszfat pont az agyagos talajok miatt emeltunk par eve
Akkor nem használható csak dekorhomok esetén? Ugyan nincs kékalgám...vagy a kövek itt ott feketedése lehet az lesz, de még karbóval el tudom tüntetni.

A 650-es böszme nálatok Micmac-al megy vagy ADA-val?

Mi az amivel ki tudom szedni? Ha nincs tipp akkor egy zsákba belógatok új amazóniát az majd teszi a dolgát. :)


Ilyen volt nekem is, kb. 3-as.
Csináltam egy feles vízcserét tiszta RO-val.
RO-m nincs bár épp a jövő héten veszek. Viszont nem hinném, hogy foszfátkérdésben a csapvíz bármi szerepet játszana.
 
50% vízcsere hetente.
6 napja volt az utolsó.


Akkor nem használható csak dekorhomok esetén? Ugyan nincs kékalgám...vagy a kövek itt ott feketedése lehet az lesz, de még karbóval el tudom tüntetni.

A 650-es böszme nálatok Micmac-al megy vagy ADA-val?

Mi az amivel ki tudom szedni? Ha nincs tipp akkor egy zsákba belógatok új amazóniát az majd teszi a dolgát. :)



RO-m nincs bár épp a jövő héten veszek. Viszont nem hinném, hogy foszfátkérdésben a csapvíz bármi szerepet játszana.
Vízcserével fokozatosn csökkenteni tudod.
 
Akkor nem használható csak dekorhomok esetén? Ugyan nincs kékalgám...vagy a kövek itt ott feketedése lehet az lesz, de még karbóval el tudom tüntetni.

Miért ne lenne használható? Magasabb lesz a foszfát, de a nitrátod is magas.

A 650-es böszme nálatok Micmac-al megy vagy ADA-val?

ADA

Mi az amivel ki tudom szedni? Ha nincs tipp akkor egy zsákba belógatok új amazóniát az majd teszi a dolgát. :)

Nem kell kiszedned. A heti vízcserékre figyelsz és kész. Ha célértéket szeretnél belőni, akkor be lehet tenni foszfát removert vagy kevesebbet tápozol.
 
Vízcserével fokozatosn csökkenteni tudod.
Folyamatos napi vízcserére gondolsz?
Most is van heti 50% és a tápozás miatt van. Amit sejtettem, mert emlékeztem, hogy megemelték, valamelyik fórumban olvastam, de hogy ilyen lesz tőle a teszt az a kettő nem állt össze.

Ha gyakrabban cserélek vizet a tápozást is növelnem kell amivel bekerült a foszfát és pont ugyanott leszek.
 
Folyamatos napi vízcserére gondolsz?
Most is van heti 50% és a tápozás miatt van. Amit sejtettem, mert emlékeztem, hogy megemelték, valamelyik fórumban olvastam, de hogy ilyen lesz tőle a teszt az a kettő nem állt össze.

Ha gyakrabban cserélek vizet a tápozást is növelnem kell amivel bekerült a foszfát és pont ugyanott leszek.

Algásodsz?
 
Algásodsz?
Nagyon kicsit. Carbóval rendbe tudom tenni. Ami az első fél évben nem volt, ezért is kezdtem rámérni, hogy mi ez. Nehogy az legyen, hogy elérek egy nagy alga bummot és minden gajra megy.
Csináltam egy nanoba egy szintén Samurai rock-os scapet. minden kő a harmadik hónapra korom fekete lett. Mutattam a Ga-soknak is, azt mondták sima zöld alga. Viszont 50L-be van 20 Süncsiga ha az lenne megennék. Ott csak 0,4w/l-el világítottam sokáig, most már 0,8w/L Az is Micamcos és nincs benne amazónia csak dekorhomok. Az jutott eszembe hátha kék alga. S a piros kövön az hat feketének. Nem győztem le a fekete köveket ott. Nem akartam, hogy a 288L-be ez bekövetkezzen. Főleg, hogy még nincs HAC fotóm. :) Elég jónak érzem ezt az akvát, hogy nevezzem és elérjek vele egy középmezőnyt. Más nem is kell, vannak jóval szebb akvák.
 
Folyamatos napi vízcserére gondolsz?
Most is van heti 50% és a tápozás miatt van. Amit sejtettem, mert emlékeztem, hogy megemelték, valamelyik fórumban olvastam, de hogy ilyen lesz tőle a teszt az a kettő nem állt össze.

Ha gyakrabban cserélek vizet a tápozást is növelnem kell amivel bekerült a foszfát és pont ugyanott leszek.
Nem, dehogy. Csak, amikor meglett a mérés, csináltam egy rendkívüli felest RO-val.
 
Sziasztok
Lehet nem jó helyre irok akkor viszont bocsánat, csak egy kédésen lenne
Low tech növényes akváriumba milyen az ideális foszfát szint?
 
Sziasztok
Lehet nem jó helyre irok akkor viszont bocsánat, csak egy kédésen lenne
Low tech növényes akváriumba milyen az ideális foszfát szint?
Tápozási szisztémától függ és más elvek mentén nagyon mások az elképzelések. ADA-nál pl a 0-s PO4 szint teljesen megfelelő ha jól emlékszem.
Egy gyakori elmélet szerint pedig nagyon is számít, de nem önmagában a foszfát szint a lényeg, hanem a PO4/NO3 aránya, ún. Redfield ratio:

53ed5783fa8ff8acmed.jpg
 
Szerintetek melyik módszer a jobb a foszfát szint emeléséhez, ha jelenleg 0 és 1-et szeretnék? (mic-mac gyári adaggal megy jelenleg, plusz fosfot adagolnék mellé)
Ha egyből 1 ppm-nyit adagolok és nézem mennyi fogy egy nap alatt, vagy elkezdek napi 0,1-0,2 ppm-et adagolni és azt figyelem mikor telítődik a víz?
 
Szerintetek melyik módszer a jobb a foszfát szint emeléséhez, ha jelenleg 0 és 1-et szeretnék? (mic-mac gyári adaggal megy jelenleg, plusz fosfot adagolnék mellé)
Ha egyből 1 ppm-nyit adagolok és nézem mennyi fogy egy nap alatt, vagy elkezdek napi 0,1-0,2 ppm-et adagolni és azt figyelem mikor telítődik a víz?
A nitrátod mennyi? Ha az is alacsony, akkor csak emeld a macro-t. Sokszor az agyagos talaj, szinte bármennyi foszfátot felvesz az elején, erre figyelj oda. Ennek fényében ha emelsz külön foszfáttal, akkor legalább heti egyszer mérj rá teszttel. Az általad említett mindkét adagolási módszer jó, de én tuti nem bajlódnék ennyit a tápozással ... :D
 
A nitrátod mennyi? Ha az is alacsony, akkor csak emeld a macro-t. Sokszor az agyagos talaj, szinte bármennyi foszfátot felvesz az elején, erre figyelj oda. Ennek fényében ha emelsz külön foszfáttal, akkor legalább heti egyszer mérj rá teszttel. Az általad említett mindkét adagolási módszer jó, de én tuti nem bajlódnék ennyit a tápozással ... :D
A micro-macro fórumában részletesen leírtam a technikát is, csak ott nem válaszoltak. :(
A talaj kb. két éves Amazonia.
Pont az a problémám, hogy a nitrát az egekben, csak 30+-nak hívom olyan sötét és a csapvízben is van 10 ppm. Hal nincs sok, 5 galaxy/27l.
Gondoltam macrot leveszem 0,5 ml-re és adok plusz fosfot csak félek, hogy akkor a kálium nem lenne-e kevés?
 
Sziasztok!
Én is foszfát többlettel küszködöm, a Kálium teszt is folyamatosan magas értéket mutat, heti 50% vízcserénél.Három hete leálltam a tápozással, gondoltam előbb-utóbb csak megoldódik a problémám.A foszfátom picit lejjebb ment de a Kálium teszt még mindig szinte kiakad.Nitrát kb 10 körül lehet a csíkteszt szerint.Növényeim kopaszodnak és dobják a leveleiket.Ha tudnátok valamit ajánlani erre a jelenségre azt nahyon megköszönném.
Van C02 ,napi 7óra világítás 2x39w és 120as akva.Talaj nagyrészt ada amazónia két éves és dennerle dekor.
 
Back
Oldal tetejére