• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foszfát szint mérése

Ebből egy fél adagolókanál port szoktam 60 literbe szórni naponta.
Az a kis sárga shirakura adagolókanál. Nem a turmixvödör! :)

Mekkora az a kis shirakura kanál?A JBL foszfátteszthez adnak kis adagoló kanalat ,aminek a másik felén van egy kicsit nagyobb kanál.
ezzel tettem 3 kanállal,ami úgy naponta 0,5g foszfát.Gyakorlatilag most nem tudom mérni a foszfátot,mert úgy bekékült,hogy nincs is rajta
olyan kék a teszten.3x adtam eddig foszfátot.Előtte mértem,0,1-0,2 körül volt .
 
Mekkora az a kis shirakura kanál?A JBL foszfátteszthez adnak kis adagoló kanalat ,aminek a másik felén van egy kicsit nagyobb kanál.
ezzel tettem 3 kanállal,ami úgy naponta 0,5g foszfát.Gyakorlatilag most nem tudom mérni a foszfátot,mert úgy bekékült,hogy nincs is rajta
olyan kék a teszten.3x adtam eddig foszfátot.Előtte mértem,0,1-0,2 körül volt .

ez egy kis lapos kanál. ha nagyon durván akarnám hasonlítani, akkor egy teljes kanál egy nagyobb csipet. (főzésből kiindulva :) )
nem tudok grammot mondani és nem nagyon van most olyan amihez hasonlítani tudnám.
 
Ennyit szórok be naponta.Ez sok lenne?
20532403_4450a067061ca1490fcc69c6f467813b_m.jpg
 
ez egy kis lapos kanál. ha nagyon durván akarnám hasonlítani, akkor egy teljes kanál egy nagyobb csipet. (főzésből kiindulva :) )
nem tudok grammot mondani és nem nagyon van most olyan amihez hasonlítani tudnám.
Az a kis fehér hosszú adagolókanál amit árultok kb. 20 Ftért, na az 0,5got mér foszfátból. Annyira púposan, amennyire lehet. Nigro egyszer kimérte nekem.:)
Ehhez talán tudsz viszonyítani
 
Ennyit szórok be naponta.Ez sok lenne?
20532403_4450a067061ca1490fcc69c6f467813b_m.jpg
Szerintem is nagyon sok.
Én 250 ml ozmóvízbe szoktam 5 kanállal rakni azzal a bizonyos visszasózós kanállal. A kanál kb. ugyanakkora mint egy mokkás kanál.
Az oldaltól 182 literre egy feles vízcserénél 10 millilitert adok. Naponta pedig 1,5 milli megy az akváriumba. Így folyamatosan tudom tartani az 1 ppm-et.

Kézzel beszórva szerintem nagyon nehéz eltalálni a megfelelő mennyiséget.
 
Tudni sem szeretném, Nigronak honnan van ilyen mérlege :-D

Figyelem a srácot egy ideje, sz'tem tud szorozni és osztani. :)
Ha nem elég pontos a mérleg, akkor lemérhető 10x, 20x mennyiség és abból visszaszámolható az egy kanál.
 
Sziasztok

Nincs valaki a 11.ker Etele környékén aki tudna segíteni mérni egy foszfát, illetve egy vas tesztet.
Most hirtelen nem akarok elkölteni 7-8 ezer forintot 1 teszt erejéig.
Előre is köszönöm ha akad valaki.
 
A mai nap vettem egy JBL foszfat tesztet, a meres utan 0,4 volt.Ez idealis vagy kicsit sok? Mert kb 2 hete megjelent egy zold nyalkas fonal alga, es gondolom oszefuggesben van a tappal! 182 l re hasznalok 8ml microt, macrot!
 
A mai nap vettem egy JBL foszfat tesztet, a meres utan 0,4 volt.Ez idealis vagy kicsit sok? Mert kb 2 hete megjelent egy zold nyalkas fonal alga, es gondolom oszefuggesben van a tappal! 182 l re hasznalok 8ml microt, macrot!
A legújabb tanítás szerint 1 ppm az ideális.
Szerintem a fonal algád nem foszfát probléma miatt van. Inkább a túlságosan sok fény miatt szokott felbukkanni.
 
Ma voltam kinn a GA-ban, és Viktorral pont erről beszélgettünk.
Nekem is 0.5-0.6 között van és abban maradtunk, hogy egy hétig toljam fel 1-re, és nézzem meg hogy viselkednek a növények.
 
6, member: 2228"]A legújabb tanítás szerint 1 ppm az ideális.
Szerintem a fonal algád nem foszfát probléma miatt van. Inkább a túlságosanDe
Ma voltam kinn a GA-ban, és Viktorral pont erről beszélgettünk.
Nekem is 0.5-0.6 között van és abban maradtunk, hogy egy hétig toljam fel 1-re, és nézzem meg hogy viselkednek a növények.
A JBL teszten irjak, hogy 0,02-0,1 ig normalis a szint es a 0,8-1,8 az mar a kritikus zona!
 
6, member: 2228"]A legújabb tanítás szerint 1 ppm az ideális.
Szerintem a fonal algád nem foszfát probléma miatt van. Inkább a túlságosanDe

A JBL teszten irjak, hogy 0,02-0,1 ig normalis a szint es a 0,8-1,8 az mar a kritikus zona!
Most akkor a 0,4 az megfelelö?
 
Back
Oldal tetejére