• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foszfát szint mérése

Ez a foszfát hiány nálam is jelen van. Amazonia agyagos talajt használok és Green Aqua Micro,macro-val tápozok és gyakorlatilag nincs foszfát szintem. Én Easy life foszfáttal szoktam mindig felhúzni a foszfát szintet.
 
Akkor normális, hogy az a kevés foszfát is eltűnik.
Szia Viktor!
Mire gondoltál amikor ezt írtad?ugyértem elmagyaráznád nekünk miért mondtad ezt?Az agyagos talaj lehuzza a foszfátot?Sorry hogy beleírogatok a csevelyetekbe ,de ez engem is érdekelne.;)
 
Szia Viktor!
Mire gondoltál amikor ezt írtad?ugyértem elmagyaráznád nekünk miért mondtad ezt?Az agyagos talaj lehuzza a foszfátot?Sorry hogy beleírogatok a csevelyetekbe ,de ez engem is érdekelne.;)

Több helyen lehet olvasni erről, igen lehúzza, és a jó szűrés is.
 
Nem tudom ideillik-e, de egy másik topicban írta asszem viktor, hogy a foszfát pótlása alig pár száz forintból is kijön havonta. Gondolom ez por, de a kérdésem az lenne hogy ilyet hol lehet kapni? Sima halasnál, vagy valami gyógyszertárban? Sry ha nagy hülyeséget kérdeztem:)
 
Sziasztok!

Az normális, hogy napi 5 ml EasyLife fosfot adagoltam (64 literre), és most hogy rámértem a foszfát szintre, szinte teljesen nulla? Amazoniám van, az igaz, de már lassan négy hónapos.... Üvegen és köveken keményen ott van a zöld pont.
 
Sziasztok!

Az normális, hogy napi 5 ml EasyLife fosfot adagoltam (64 literre), és most hogy rámértem a foszfát szintre, szinte teljesen nulla? Amazoniám van, az igaz, de már lassan négy hónapos.... Üvegen és köveken keményen ott van a zöld pont.

Mióta adagolod?
Ugyanis a foszfátot a növények nagyon hamar és jól el tudják raktározni, amivel megnehezítik az algák dolgát, akik nem tudnak sokat elraktározni ebből.
Szóval ha egy jó darabig nem volt kimutatható a foszfát szinted, akkor az elején túl kell adagolnod, hogy elérd a megfelelő szintet. Kb 1-2 hétig emelt dózist kellene tolnod az akiba, hogy a növények feltöltsék az üres foszfát raktáraikat.
 
Nem ismerem az EasyLife Fosfot koncentrációját, de szerintem az 5ml a 64 literre jónak tűnik. Úgy értem a túladagolásra. Később ezt majd lecsökkentheted.
Azt kéne tudni, hogy ebből a tápból hány ml emeli 0.1mg/liter szinttel a foszfát szintet?
 
Mióta adagolod?
Ugyanis a foszfátot a növények nagyon hamar és jól el tudják raktározni, amivel megnehezítik az algák dolgát, akik nem tudnak sokat elraktározni ebből.
Szóval ha egy jó darabig nem volt kimutatható a foszfát szinted, akkor az elején túl kell adagolnod, hogy elérd a megfelelő szintet. Kb 1-2 hétig emelt dózist kellene tolnod az akiba, hogy a növények feltöltsék az üres foszfát raktáraikat.

Pontosan nem tudom mióta, de van már legalább három hete. Az 5 ml elvileg teljesen okénak kéne lennie, de valamiért mégis teljesen nulla volt a szint, és mondom, a zöld pont keményen támad a köveken meg az üvegen.
 
Milyen tápokat használsz a foszfát kiegészítő mellett?
És mennyi a fény, co2, szűrés?
 
Milyen tápokat használsz a foszfát kiegészítő mellett?
És mennyi a fény, co2, szűrés?
GA Mikro-Makroo megy naponta 3-3 ml, nagynyomású diffúzoros CO2-vel, és 48 watt fény van a 64 bruttó literre, és 2075-ös Eheim szűri, 2,5 liter substrat pro-val
 
A fosfo pont most fogyott el, ma vettem nálatok KH2PO4 port, és innentől azzal pótolom majd a foszfort.

Ebből egy fél adagolókanál port szoktam 60 literbe szórni naponta.
Az a kis sárga shirakura adagolókanál. Nem a turmixvödör! :)
 
Back
Oldal tetejére