• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foszfát szint mérése

A mostani egyensúlyod a nulla (valójában nem nulla, de nem tudod mérni) foszfáthoz állt be. Adhatsz némi foszfátot, kárt nem fogsz vele okozni :)
Azért gondoltam, hogy csak 0,4 ppm-re vinném fel. Gondolom az aktív talaj elnyeli.
Viszont cseréltem fénycsövet is 6500 K-re, szemmel láthatóan jobb a fénye, mint a gyárinak.
Ezért is gondoltam, hogy megelőzöm a bajt.
 
Sziasztok!
Ha a nitrátom 25mg/l, akkor a foszfátot 2-2,5mg/l-re állítsam be? Vagy az már sok a halaknak, garnéláknak?
 
Sziasztok,


Vettem (vegre) foszfat tesztet, jelenleg naponta mertek, immar 4. napja. Easylife fosfobol mar 4x20ml - t beleontottem az akvariumba, ezutan megmerve 1ppm koruli a foszfat, de masnap reggelre
ismet 0 - 0.05 ppm. Ez normalis?

netto 120l, co2, LED vilagitas, szures kb 8l siporax tetra 1200, amazonia talaj.
 
Sziasztok,


Vettem (vegre) foszfat tesztet, jelenleg naponta mertek, immar 4. napja. Easylife fosfobol mar 4x20ml - t beleontottem az akvariumba, ezutan megmerve 1ppm koruli a foszfat, de masnap reggelre
ismet 0 - 0.05 ppm. Ez normalis?

netto 120l, co2, LED vilagitas, szures kb 8l siporax tetra 1200, amazonia talaj.

Indítás ideje? Mennyi idős az akva és főleg a talaj?
 
8-9 honapja mukodik, ennyi idos a talaj is.

Érdekes, bár ha eddig nem tápoztál foszfáttal, akkor simán lehet, hogy a talaj még mindig ennyire aktív. Mindenesetre az 100%, hogy ennyi foszfátot a növények nem vesznek fel.
 
Érdekes, bár ha eddig nem tápoztál foszfáttal, akkor simán lehet, hogy a talaj még mindig ennyire aktív. Mindenesetre az 100%, hogy ennyi foszfátot a növények nem vesznek fel.


Tapoztam foszfattal, csak nem ekkora mennyisegben. Az Easy life ajanlasa 500l hez 10ml hetente, en eddig ezt az adagot tettem a 120l hez hetente.
Egyebkent az NO3 es a K szint rendben van.
 
Tapoztam foszfattal, csak nem ekkora mennyisegben. Az Easy life ajanlasa 500l hez 10ml hetente, en eddig ezt az adagot tettem a 120l hez hetente.
Egyebkent az NO3 es a K szint rendben van.

Meg arra gondolok, hogy a rengeteg siporax a szuroben nem e csinalhat ilyen gondot esetleg?!
 
Meg arra gondolok, hogy a rengeteg siporax a szuroben nem e csinalhat ilyen gondot esetleg?!

nem

Tapoztam foszfattal, csak nem ekkora mennyisegben. Az Easy life ajanlasa 500l hez 10ml hetente, en eddig ezt az adagot tettem a 120l hez hetente.
Egyebkent az NO3 es a K szint rendben van.

ha eddig nem mérted, lehet, hogy akkor is simán nulla volt, tápozd kitartóan továbbra is :D egyszer megunja ;)
 
nem



ha eddig nem mérted, lehet, hogy akkor is simán nulla volt, tápozd kitartóan továbbra is :D egyszer megunja ;)


Igen, valoszinuleg, tulajdonkepp azert is vettem, mert a novenyek nem nagyon akartak fejlodni, de a jelek alapjan nem mondtam volna meg, hogy a foszfat keves.
 
Emlekeim szerint nem ezt mondja a fosfo. x ml emeli 0.1ppm-el a foszfatot. Ez nem heti adag hanem alkalom. Azt hogy ezt milyen gyakran kell megtenned az akvariumfuggo
 
Emlekeim szerint nem ezt mondja a fosfo. x ml emeli 0.1ppm-el a foszfatot. Ez nem heti adag hanem alkalom. Azt hogy ezt milyen gyakran kell megtenned az akvariumfuggo

Igen, igazad van. A magyarul raragasztott cimke kicsit megteveszto, es bosszanto is. Ezen heti adagolast ir, ami viszont durva, hogy az easy life nitro magyar cimkeje nem emliti, hogy a kalium szintet is emeli. Raadasul a magyar cimke ra van ragasztva az angol nyelvu tajekoztatora, igy az ember ezt nem is latja... Azt hiszem MOST valtok masfajta tapra...

Koszi a segitseget.
 
Igen, igazad van. A magyarul raragasztott cimke kicsit megteveszto, es bosszanto is. Ezen heti adagolast ir, ami viszont durva, hogy az easy life nitro magyar cimkeje nem emliti, hogy a kalium szintet is emeli. Raadasul a magyar cimke ra van ragasztva az angol nyelvu tajekoztatora, igy az ember ezt nem is latja... Azt hiszem MOST valtok masfajta tapra...

Koszi a segitseget.


Viktor, meg az lenne a kerdesem, hogy a Green Aqua tapja mennyit emel a PO4-NO3-K szinteken 100l/10ml re vetitve? Ezt nem latom sehol leirva, szamolgatni nem tudom.

Koszi.
 
Viktor, meg az lenne a kerdesem, hogy a Green Aqua tapja mennyit emel a PO4-NO3-K szinteken 100l/10ml re vetitve? Ezt nem latom sehol leirva, szamolgatni nem tudom.

Koszi.

Ilyen infót azért nem írunk le, mert itt nem a pontos értékre beállítás a cél. Mint pl a külön komponenses kiegészítő tápoknál pl Fosfo, Nitro stb, ahol azért adod, mert x értékkel meg akarod növelni pl a vasat.
Kész tápoknál ritkán fogsz ilyen infót olvasni.

Ha Green Aqua Micro Macrot adagolsz előírás szerint (naponta) akkor biztos lehetsz benne, hogy a nitrátod 20ppm+ körül, kálium hasonlóan 15-20ppm+ körül és a foszfátod (az új címkés tápok esetén) néhány tizedes értéken lesz.
Ha kész tápot adagolsz elfelejtheted az arányokat, szinteket, azt helyetted a tápok gyártója már megálmodta. Neked max csökkentened vagy gyengébb tápok esetén növelned kell az adagolást. Különösen extrém esetben előfordulhat, hogy emelned kell egy Green Aqua Micro Macro tápozást, de ezek többsége olyan amibe itt a fórumon nagyjából kimutathatatlan számú user esik bele.

Mik ezek?
  • Meleg vizet használsz, sok fénnyel és CO2-vel. (általános táphiány)
  • Olyan halaid vannak, amit lapáttal etetsz. Pl egy masszív diszkosz csapat amit napi szinten nehéz kajával tolsz. (itt megborulhat a nitrát foszfát arány)
  • A szűrőanyag mennyisége bekavar a tápozásba. (nitrát hiány)
Minden más esetben szinte lehetetlen, hogy tápanyag hiány alakuljon ki Mic Mac esetén.
 
Viktor, meg az lenne a kerdesem, hogy a Green Aqua tapja mennyit emel a PO4-NO3-K szinteken 100l/10ml re vetitve? Ezt nem latom sehol leirva, szamolgatni nem tudom.

Koszi.

matek:

7 mg/ml * 10 ml / 100 l = 0,7 mg/l P
49 mg/ml * 10 ml / 100 = 4,9 mg/l N

házi feladat a K kiszámítása ;)

de amúgy Viktornak van igaza a gyakorlati szempontokat tekintve
 
Hasznaltam micro-macro-t, valamiert nagyon algasodott tole az akvarium. Ekkor meg nem voltak tesztjeim, nem tudom mibol mennyi volt a vizben. Ha elfogy az easylife, lehet, hogy megprobalom megegyszer.


Ps.: dex,koszi a matekot =]
 
Sziasztok,

Meg mindig a foszfattal nem jutok egyessegre. Lassan egy hete igencsak emelt dozist ontok a vizbe (Easylife Fosfo 20ml/nap 120literhez) masnap reggelre ez 0..0.05ppm re csokken.
Tegnap delutan emeltem az adagon, 50ml-t kapott (utanna megmertem, kb a vart eredmenyt kaptam), de reggelre ennek is nyoma veszett, igaz, mostmar 0.1ppm koruli erteket mertem.
Irtatok, hogy az amazonia "felszivja" a foszfatot, kerdesem, hogy ez meddig tart?
 
Back
Oldal tetejére