• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foszfát szint mérése

Easy Life Fosfo - foszfát (PO4) növénytáp - 250 ml most csak 1490 Ft - Green Aqua

Gyári adagolás:
Adagolás: 10 ml / 500 liter
Ez az adagolás 0.1 ppm-el emeli a Foszfát koncentrációt a vízben.

Tehát 1ml naponta 0.1-et emel 50 liter esetén
Napi 5ml amit adagoltál 0.5-ös foszfát szintet produkál (valamivel kevesebbet). A mérésed alapján ez még kevés. Duplázd be és nézd meg elég e.

Az lenne a kérdésem, hogy nem tudok foszfát szintet mérni de a novenyeim tünetei alapján kellene. 27 l akiba 0,5 ml/ nap az megfelelő lenne és ,hogy folyamatosan kell adagolni?
 
Szerintem mérés nélkül elég meredek lesz 27 literben jól belőni. Nagyon fog ugrálni a vízcserék után, és ha kicsit is túladagolod, nap nap után fog halmozódni. Igaz, elvileg gyorsan bomlik, de én gyakorlatban már megpróbáltam teszt nélkül beállítani, és a folyadékra nem történt semmi, a port viszont úgy túladagoltam napi egy kanálhegynyi adaggal, hogy rokkára tekerhettem volna a fonalalgát. Nem olcsó a teszt, de 50-60 mérésre elegendő, és ha egyszer kialakult már a gyakorlat, utána nem kell méregetni biztosan. Én most szántam rá magam a teszt vásárlásra, és még kísérletezem.
 
Egy olyan kérdésem volna, hogy ha a GA-ban vásárolt KH2PO4 porbol kevertem ki a foszfát tápot, amit a GA mellé adagolok. Az így kikevert foszfát folyadéknak le tud járni a szavatossága?
 
gyógyszerészként azt mondom, hogy nem. Fóleg ha desztvízben oldottad fel.
Ioncserélt vizet használtam hozzá és körülbelöl 1 évvel ezelőtt kevertem be 1 fél literes üveggel. Már rég használtam és még a fele megvan. Látszatra semmi baja ( szép tiszta a lötty és nem is ülepedett ki belőle semmi).

Valószínű akkor, hogy hígabbra csinálhattam anno a folyadékot (már nem emlékszem pontosan az arányokra) és ezért nem jelzett a teszt változást, amikor 3ml-t öntöttem a 100 literes akváriumba. Utána pár cseppet raktam közvetlenül a teszthez is (JBL PO4) és tinta színű lett a folyadék. Holnap kipróbálok egy nagyobb mennyiséget adagolni és ha elfogy,akkor majd a következőt sűrűbbre keverem.
 
Ioncserélt vizet használtam hozzá és körülbelöl 1 évvel ezelőtt kevertem be 1 fél literes üveggel. Már rég használtam és még a fele megvan. Látszatra semmi baja ( szép tiszta a lötty és nem is ülepedett ki belőle semmi).

Valószínű akkor, hogy hígabbra csinálhattam anno a folyadékot (már nem emlékszem pontosan az arányokra) és ezért nem jelzett a teszt változást, amikor 3ml-t öntöttem a 100 literes akváriumba. Utána pár cseppet raktam közvetlenül a teszthez is (JBL PO4) és tinta színű lett a folyadék. Holnap kipróbálok egy nagyobb mennyiséget adagolni és ha elfogy,akkor majd a következőt sűrűbbre keverem.

Ha 14,3g KH2PO4-ot öntesz fel 1000 ml-re, akkor olyan oldatot kapsz, amiből 1 ml 100 liter víz PO4 tartalmát 0,1 ppm-mel emeli. Ez pontosan 2X koncentráltabb, mint az EL fosfo.
 
Ha 14,3g KH2PO4-ot öntesz fel 1000 ml-re, akkor olyan oldatot kapsz, amiből 1 ml 100 liter víz PO4 tartalmát 0,1 ppm-mel emeli. Ez pontosan 2X koncentráltabb, mint az EL fosfo.
Köszönöm. A következő keverés ilyen lesz. Ezzel én is könnyebben tudok majd számolni.
 
Sziasztok. Ma megérkezett a ga-s foszfát porom. Beni fentebbi ajánlatára 14 g/1000 ml arányban kevertem be. A 180-as akváriumba 10 ml mic mac carbo mellé megy 10 ml belőle. Ez kb 1 ppmmel emel 100 litert gondolom, a ga-tapban is van, bar nem tudom mennyi. Szóval igy meg mindig 1 alatt vagyok szerintem. Tudom telítődni fog, de a mandano biztos csúnyán lehúzza. Kérdés az lenne hogy mehet-e igy a héten amig nem tudok mérni teszttel. Esetleg valakinek van-e Komárom környéken tesztje kölcsönbe pár mérésre.
 
Köszi, igazából csak lusta voltam még megnézni. Így hogy írtad már rájöttem hogy olvastam is valahol a fórumon.
 
Sziasztok. Ma megérkezett a ga-s foszfát porom. Beni fentebbi ajánlatára 14 g/1000 ml arányban kevertem be. A 180-as akváriumba 10 ml mic mac carbo mellé megy 10 ml belőle. Ez kb 1 ppmmel emel 100 litert gondolom, a ga-tapban is van, bar nem tudom mennyi. Szóval igy meg mindig 1 alatt vagyok szerintem. Tudom telítődni fog, de a mandano biztos csúnyán lehúzza. Kérdés az lenne hogy mehet-e igy a héten amig nem tudok mérni teszttel. Esetleg valakinek van-e Komárom környéken tesztje kölcsönbe pár mérésre.
Kb 0,5-0,6 ppm-et emeltél ezzel a mennyiséggel. Ez már általában elég szokott lenni ahhoz, hogy hiány/algásodás esetén változást láss. Csak óvatosan az adagolással, ha nincs teszt!
 
Na megjött a JBL PO4 teszt, rámértem, és az van, amire számítottam: 0,2 vagy azalatt van a PO4 szintem, fehér a reagens folyadék.

Most csinálom az RO vizet, kikeverem a port, és este feltolom 1.0-ra, meglátjuk a zöld pontalga mit szól hozzá.
 
Na megjött a JBL PO4 teszt, rámértem, és az van, amire számítottam: 0,2 vagy azalatt van a PO4 szintem, fehér a reagens folyadék.

Most csinálom az RO vizet, kikeverem a port, és este feltolom 1.0-ra, meglátjuk a zöld pontalga mit szól hozzá.
Mennyi a nitrátod?
 
12-14 ppm. Elvileg, a teszt szerint.

Mondjuk halak csak szerdán jönnek bele (amanok meg a 12 oto nem számít).
 
Back
Oldal tetejére