• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fossil

nálam az úszónövények nem nagyon bírják. Ezeknek sem jósolok túl nagy jövőt, de még megvannak.
Ha nem kezdtek el sárgulni, akkor valószínű hogy megmsradnak. A böszme wabiban sincs túl nagy fény. Meg ahonnan hoztam is őket, árnyékba voltak egész nap. Ha meg akarod tartani akkor táp legyen a vízbe. Nagyon táp igényes, nagyon zabálja a tápot.
 
A utolsó időben, egy kicsit, inkább jobban, eldurvult a helyzet. 1,5 hete, megszüntettem a mic/mac adagolást, mert a PO4 szint, olyan magas volt, hogy már nem volt olyan szín a színskálán. Ettől függetlenül, a élőlények jól vannak. 2 naponta, adagolok NO3 (5ml), és még így is kevés, mert csak 1és 5 között van a másnapi mérésnél. Némi javulás látszik a dologba.

Heti vízcserék 70-80%.
IMG_20200909_202612.jpg

IMG_20200909_202634.jpg

IMG_20200909_201208.jpg
 
Nagyon sajnálom, mert még egy éve sem fut, de megértem.
Már bontottad is?
Lehetne valami minimál iwagumi.
És hová kerültek az idomított galaxyk?🤔
 
Nagyon sajnálom, mert még egy éve sem fut, de megértem.
Már bontottad is?
Lehetne valami minimál iwagumi.
És hová kerültek az idomított galaxyk?🤔
Ez úgy sem húzta volna sokáig, mert 2 -3 hónapon belül bontottam volna.

Mint amit már írtam, puha és rothadó fával, nem lehet sokáig húzni, és még így is sok a karbantartási igénye. Most a idő kevés. De azért tanulságos volt, mert megtudtam hogy hol rontottam el, és min kell változtatnom. Ezek a fák nagyon sokáig voltak vízben, még mielőtt ide kerültek az üvegbe. Tehát megindult a folyamat. Ilyen típusú fát nem szabad sokáig előasztatni.

Még nem születik meg a végleges döntés,pár hétig, addig továbbra is működni fog, de nem igazán fogok vele foglalkozni. Ami azt jelenti hogy csak a heti vízcserét fogom megejteni.

Tehát így a galaxy-k még ebben a üvegbe maradnak.

Sajnos a iwagumi, nem a én világom.
 
Back
Oldal tetejére