• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fossil

A gyeped egy álom!
A pogok pedig úgy beindultak, hamarosan összefüggő bokor lesz belőlük!
Nagyon király lett!👍
Galaxykkal mizu! Nálad még nincs szaporulat belőlük?
 
A gyeped egy álom!
A pogok pedig úgy beindultak, hamarosan összefüggő bokor lesz belőlük!
Nagyon király lett!👍
Galaxykkal mizu! Nálad még nincs szaporulat belőlük?
Van úgy 3-4 ami kergetőzik. Aztán ha lesz is valami azt nem tudom
 
Itt már rég volt helyzet jelentés.

Tulajdon képen, itt szinte minden stagnál, a steameken kívül, amit rendszeresen nyírok.:)
A alga is kezdet visszahúzódni, de nem teljesen. Nincs sem több, de sem kevesebb.
A riccardia-t, ahol láttam hogy már rátapadt a fára, ott leszedtem a nagyobb pamacsokat.
A csigákat, kellene egy kicsit ritkítani, mert elkezdtek egy kissé sokan lenni.

És egy pár kép, a mostani helyzetről:
IMG_20200427_190904.jpg

IMG_20200427_191155.jpg IMG_20200427_191229.jpg IMG_20200427_191248.jpg

A galaxy-k is már kezdik felvenni a alakzatot.
IMG_20200427_191508.jpg
 
Utoljára módosított:
Kezdik? Olyan szép szinkronban úsznak, akár versenyen is indulhatnál velük!
A csigafeleslegnek Ritáék rákjai nagyon hálásak, nekik igazi gourmet csemege a postakürt csigahusi.😋
Most a legnagyobb kedvencem nálad a fáról “lefolyó” montecarlo. Bitang jól néz ki. Nagyon szépen alakul ez a berendezésed is. Imádom.:love:
Ha meg újból nyit a GA, akkor dobhatsz még bele két tucat galaxyt!;)
 
Mi is történt itt a utolsó hetekben, ami nem lett bejegyezve.:)

A JBL CristalProfi e 901-nek, eltörtem a adaptert. :mad:Ez sem volt bejegyezve.

Egy biztos, és ami tanulság, nem szabad bekenni a gumitömítéseket, semmilyen más fajta zsírokkal. Legyen az szilikon zsír, vagy orvosi vazelin. Nem most kentem be ezeket,hanem 2-3 évvel ezelőtt. Most jött el a idő, hogy annyira le tudott tapadni, hogy csak töréssel lehetett kiszedni. Hiába fújtam utána Eheim-mel. Tehát rendelnem kellet adaptert, abból is 2 rendeltem, mert a 401ez is, előfordulhat ez a probléma.

1 hete vissza lett cserélve a szűrő. Ameddig nem jött meg a alkatrész,egy Atman 3336S, ment alatta. Ennek meg is lett a böjtje, mert elégé bealgásodtam. Csere óta, kezd visszaállni a rend.

A én tapasztalatom, és véleményem, hogy ez a fajta szűrő, nem tud kielégíteni, több mint egy 60 literes akváriumot.

A szűrő bemenő ága, újra el lett osztva, mint a Spider-be.

Most hogy a növények elkezdtek bedúsulni, megemeltem a tápadagot. 2 naponta 8ml macro, 5ml micro és 5 ml Excel. Vízcseréknél, 8 ml Excel.
IMG_20200518_181129.jpg

Szép estét mindenkinek!
 
90 nap után.

1-2 növény, meglett csapkodva (nyírva/ritkítva)- (fissidens fontanus, riccardia chamedryfolia, pogostemon helferi, staurogyne repens, hygrophila pinnatifida, microsorum pteropus petite, rotala bonsai, bucephalandra wavy leaf, bucephalandra kedagang, blyxa japonica, myriophyllum mattogrossense, micranthemum spec. ´Montecarlo' és myriophyllum guyana)

Úszó növények is kikerültek.

Igaz hogy nem igazán látszik, de talán jobban látszik most a HS.:p

Bekerült némi caloglossa cf. beccarii. Kösz, Rita @tsokee és Csilla @star67 !

Szűrő takarítás is meglett ejtve, mert sok növény nyesedék került bele.
IMG_20200522_221414.jpg

IMG_20200522_221335.jpg

IMG_20200522_221155.jpg
 
Helyzet jelentés, és kép beszámoló.
A tápozás, megváltozott, mert hiány tünetek jelentkeztek.
Heti 50% vízcsere, 2 hetente szűrő takarítás (a előszűrő miatt). Sok a növény maradványok, és a apró csiga.
Vízcsere után 10 ml Excel, a többi napokban(minden nap) 5 ml. 2 naponta 6 ml micro-macro. Vízcserénél,pluszban 2 ml Iron, 2 ml Phosphorus, 3 ml Potassium.
Eddig 4 amano, úgy gondolta, hogy elvan szárazon is, de tévedett. A galaxy, szép színesek, és már elégé szinkronba úsznak.

IMG_20200622_194650.jpg

IMG_20200622_194447.jpg

IMG_20200622_194401.jpg

IMG_20200622_205951.jpg
 
Back
Oldal tetejére