• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fossil

gondoltam hogy a fal és a fény miatt van, csak azt nem gondoltam hogy élőben nem ilyen. Képen mindenesetre nagyon jól mutat.
Egy fehér hátteres próbát nem csinálsz?
De,
gondoltam hogy a fal és a fény miatt van, csak azt nem gondoltam hogy élőben nem ilyen. Képen mindenesetre nagyon jól mutat.
Egy fehér hátteres próbát nem csinálsz?
De, majd jövő héten csinálok olyat it, mert most vidéken vagyok. (a pagodánál) :) ;)
 
Tőlem +1 lájk a megvilágított fehérre. Sokkal több részletet láthatóvá tesz a scapeből. Kicsit kiég a teteje, de gondolom ezen még lehet finomítani.
Beszéltünk is ma róla, és én is annak látom. Ez most csak egy próba volt. De ha kell akkor alulról is megvilágítom, mert ez most csak fentről volt.

Köszönöm!
Ezek a kérdések, és megjegyzések, segítenek nekem a későbbiekben, mikor el jön a idő, hogy fotózni keljen.
 
Eltelt 2 hét, indítás óta. Sok változás nem történt. A tápozáson, változtattam. A héten, már napi szinten, ment a 6 ml macro, 4 ml micro, és 4 ml Excel. Egy-két növényen, minimális alga megjelent, nem vészes, kezelhető. Lehetséges hogy már a növényekkel hurcoltam be, még a előző scape-ből. Na meg némi por alga a üvegen, de az sem vészes.
Nem csak a microsorum hisztizik, hanem a riccardia is, mert bebarnult. De ha jó rémlik, akkor a előzőben is ezt csinálta, kb. 1 hónapig.

Bekerült még 3 féle növény: bolbitis heterolicta difformis – Kösz Mary (@mmccannon ), Egy Bucephalandra 'Mini Dark Coin' telep – Kösz Niki és Attila (@Luigi13 ), és valami féle bolbitis, ami szintén tőlük van.

A fákon, semmilyen penészedési nyom nem látható. Igaz hogy van bent 15 db. oto, ami mind megvan, és a garnélák is.

Ma meló után, akvarisztikai boltba jártam, és ott rögtön el is döntöttem a hal kérdés problémát, mivel a brigik nem váltak be. 38 brigiből, 9-et, holtan találtam a szűrőbe, a többi meg ködé váltak.😭

Nézegetve a rubikat, és a amandákat, arra gondoltam, hogy mi lenne, ha most olyan halakkal próbálkoznék, ami még nem volt. Így jött a döntés.:)

Tehát ma, venni akartam 40 db. galaxy rasbora-t, de nem volt csak 26. Így csak 26 galaxy került be.

Ezek a utolsó hét/napok történései.

És akkor most beszéljenek a képek is, ne csak én csacsogjak:
IMG_20200311_193616.jpg

IMG_20200311_193411.jpg

IMG_20200311_193643.jpg
 
Eltelt 2 hét, indítás óta. Sok változás nem történt. A tápozáson, változtattam. A héten, már napi szinten, ment a 6 ml macro, 4 ml micro, és 4 ml Excel. Egy-két növényen, minimális alga megjelent, nem vészes, kezelhető. Lehetséges hogy már a növényekkel hurcoltam be, még a előző scape-ből. Na meg némi por alga a üvegen, de az sem vészes.
Nem csak a microsorum hisztizik, hanem a riccardia is, mert bebarnult. De ha jó rémlik, akkor a előzőben is ezt csinálta, kb. 1 hónapig.

Bekerült még 3 féle növény: bolbitis heterolicta difformis – Kösz Mary (@mmccannon ), Egy Bucephalandra 'Mini Dark Coin' telep – Kösz Niki és Attila (@Luigi13 ), és valami féle bolbitis, ami szintén tőlük van.

A fákon, semmilyen penészedési nyom nem látható. Igaz hogy van bent 15 db. oto, ami mind megvan, és a garnélák is.

Ma meló után, akvarisztikai boltba jártam, és ott rögtön el is döntöttem a hal kérdés problémát, mivel a brigik nem váltak be. 38 brigiből, 9-et, holtan találtam a szűrőbe, a többi meg ködé váltak.😭

Nézegetve a rubikat, és a amandákat, arra gondoltam, hogy mi lenne, ha most olyan halakkal próbálkoznék, ami még nem volt. Így jött a döntés.:)

Tehát ma, venni akartam 40 db. galaxy rasbora-t, de nem volt csak 26. Így csak 26 galaxy került be.

Ezek a utolsó hét/napok történései.

És akkor most beszéljenek a képek is, ne csak én csacsogjak:
View attachment 88894

View attachment 88893

View attachment 88895
Vajon mennyi idő lesz, mire a galaxykat is beidomítod? 🤣
 
34-ik nap, így álunk.

Elméletileg, mindenki megvan, mert tettemmel nem találkoztam.
Némi alga még van, de nem vészes.
Ezt a tápozási arányokat tartom mostanság: napi 4ml Excel, 2 naponta 6ml macro,4ml micro.

A előzőbe, a pogostemon helferi nagyon stagnált, de most nagyon beindult.
IMG_20200330.2.jpg

IMG_20200330.3.jpg

IMG_20200330.4.jpg

Naplemente kezdete
IMG_20200330.jpg

20 perc után
IMG_20200330.1.jpg
 
A golfgyepedet elnézve, még bő 3-4 hét és eltűnnek a fák is.:eek:
Félelmetes, mennyit változott, fejlődött minden, igazán elégedett lehetsz!👍
Oto szokás szerint az üvegen cukiskodik, de mi van a galaxyk trenírozásával, hogy halad az oktatásuk?
 
A golfgyepedet elnézve, még bő 3-4 hét és eltűnnek a fák is.:eek:
A gyepet, nem hagyom nőni olyan nagyra.:D

Félelmetes, mennyit változott, fejlődött minden, igazán elégedett lehetsz!

Köszönöm a dicséretet, de elégedettebb lennék ha nem lenne alga.

Oto szokás szerint az üvegen cukiskodik, de mi van a galaxyk trenírozásával, hogy halad az oktatásuk?
Még sokat kell tanulniuk, de már nem annyira félősek. 2-3 naponta kapnak csak kaját.
 
44-ik nap.

És hogy ne maradjak ki a heti posztolásból.

Úgy tűnik hogy kezd rendbe jönni, amit a algát illeti. Visszavonulást fújt.:)
Mindenki megvan.
Ma vízcsere volt, és beiktattam egy nyírást/igazítást is.

Előtte:
IMG_20200410_191530.jpg

IMG_20200410_191859.jpg

Utána:
IMG_20200410_224643.jpg

és kicseréltem a dokinak a porlasztóját.
IMG_20200410_223856.jpg
 
Back
Oldal tetejére