• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fossil

Még lámpa oltás előtt,kapott 10ml Stability-t, éger tobozt, catappa levelet, és 1 kanál Bacter AE.
A hátér, nem igazán tetszi. Majd ki fogom próbálni egy fekete lappal lefotózni.
Eldöntöttem , hogy beköltöznek a élőlények, mert a vödrökbe elkezdtek fogyatkozni. Levegőztető is volt a vödrökbe, víz csere is volt, de valami mégsem tetszet nekik. Amióta kiszedtem a előzőből a garnélákat, kevesebb lett 2-vel. Brigikből, tegnap óta, -2.
Tehát beköltözött 20 db. caridina sp. racoon tiger.
38 db. boraras brigittae
15 db. otocinclus affinis
7 db. helisoma nigricans
Egyenlőre úgy tűnik hogy minden OK. Senki nem cikázik.

A brigik, azt hiszem hogy kevesen lesznek. Még vennem kell 60 db-ot, mert talán akkor látszani is fog hogy van valami a akváriumba.

IMG_20200301_183909.jpg

És egy pár részlet:
IMG_20200301_184225.jpg

IMG_20200301_184208.jpg

IMG_20200301_184215.jpg

IMG_20200301_184139.jpg
 
A microsorumot, egy kicsit megviselte a átültetés, de se baj, majd magához tér. A előzőben is így hisztizet a elején. Nem szereti a belenyúlnak a sérójába.:)
 
SEGÍTSÉG!!!

Alkotói válságban vagyok,…….. nem is alkotói, inkább döntési válságba.:unsure:

Ebbe a akváriumba, nem tudom eldönteni, milyen hal mutatna jól. Kicsi, nem túl nagy, és csapat hal legyen.

Otlet?!

A brigik nem váltak be. Ahány sarka van a akváriumnak, annyi helyen volt egy kisebb csapat. :DEz még nem is lett volna nagy gond, de ma miután hazaértem a melóból, 5-öt tudtam megszámolni a 38-ból. A földön nem láttam, és akvárium belül sem láttam a talajon. Ha fel is fordultak, a 20 db garnéla(ami megvan, él és virul), meg a 6 db. postakürt csiga, nem hinném hogy eltüntette volna, ennyi idő alatt. Azért, még is csak 33 db hal. A otokból, van 15 db,és a összes megvan. Ők meg nem esznek hűst.

Még arra tudnék tippelni hogy a szűrőbe kötöttek ki, a skimmeren keresztül. Holnap majd kiderül, mikor cserélek vizet, mert akkor bekukkantok a szűrőbe is.

A vízparaméterek,mérés alapján, jók. Abból is gondolom hogy jók, mert nálam általában, a amano-k szoktak megszökni elsőre, és másodjára meg a oto-k szoktak elpusztulni, és azokból is csak a újak. A 4 db. régi, még most is megvannak. Mivel most még amono-k, nincsenek, maradt a oto-k, de azok is mind megvannak. A régiek egy kicsit sárgás barnásak, a újak meg szürkék.

1 hét elteltével:
IMG_20200304_192126.jpg

IMG_20200304_192018.jpg

IMG_20200304_181631.jpg IMG_20200304_192230.jpg IMG_20200304_192303.jpg IMG_20200304_192322.jpg IMG_20200304_192415.jpg
 
Utoljára módosított:
A brigik nálam sem annyian vannak, mint voltak... Nem tudnám megszámolni őket, max talán ha etetésnél lőnék képet, akkor azon... Pont nemrég olvastam vissza a naplómat, és meg is lepődtem, mennyit beletettem. Annyi tuti nincs már benne. De soha egy hullát nem láttam, sem akváriumon belül, sem kívül, sem a szűrőben. Szerintem az amanok takarítják el a hullákat, másra nem tudok gondolni.
 
A brigik nálam sem annyian vannak, mint voltak... Nem tudnám megszámolni őket, max talán ha etetésnél lőnék képet, akkor azon... Pont nemrég olvastam vissza a naplómat, és meg is lepődtem, mennyit beletettem. Annyi tuti nincs már benne. De soha egy hullát nem láttam, sem akváriumon belül, sem kívül, sem a szűrőben. Szerintem az amanok takarítják el a hullákat, másra nem tudok gondolni.
De ahogy írtam, nálam nincsenek még amano-k.
 
Nálam a neonrazbórákat nem lehet szétrobbantani. Mindig csapatban vannak. Igaz besz*ri egy társaság de az utolsó werneri kalászhal bevállalta a főnök szerepét vele elő mertek jönni.
Másik akváriumban a kalászhalak (törpe pettyes és paskai) voltak félősek és a vietnámi kolibrihalak lettek jó hatással rájuk. Ez utóbbiak nem tudom mennyire csapathalak de nem is túl nagyok és nálam abszolút nem félősek ;)
 
Utoljára módosított:
SEGÍTSÉG!!!

Alkotói válságban vagyok,…….. nem is alkotói, inkább döntési válságba.:unsure:

Ebbe a akváriumba, nem tudom eldönteni, milyen hal mutatna jól. Kicsi, nem túl nagy, és csapat hal legyen.


Otlet?!

A brigik nem váltak be. Ahány sarka van a akváriumnak, annyi helyen volt egy kisebb csapat. :DEz még nem is lett volna nagy gond, de ma miután hazaértem a melóból, 5-öt tudtam megszámolni a 38-ból. A földön nem láttam, és akvárium belül sem láttam a talajon. Ha fel is fordultak, a 20 db garnéla(ami megvan, él és virul), meg a 6 db. postakürt csiga, nem hinném hogy eltüntette volna, ennyi idő alatt. Azért, még is csak 33 db hal. A otokból, van 15 db,és a összes megvan. Ők meg nem esznek hűst.

Még arra tudnék tippelni hogy a szűrőbe kötöttek ki, a skimmeren keresztül. Holnap majd kiderül, mikor cserélek vizet, mert akkor bekukkantok a szűrőbe is.

A vízparaméterek,mérés alapján, jók. Abból is gondolom hogy jók, mert nálam általában, a amano-k szoktak megszökni elsőre, és másodjára meg a oto-k szoktak elpusztulni, és azokból is csak a újak. A 4 db. régi, még most is megvannak. Mivel most még amono-k, nincsenek, maradt a oto-k, de azok is mind megvannak. A régiek egy kicsit sárgás barnásak, a újak meg szürkék.

1 hét elteltével:
View attachment 88621

View attachment 88620

View attachment 88619 View attachment 88622 View attachment 88623 View attachment 88624 View attachment 88625
Milyen színvolágot szeretnél? Szerintem sima neonokkal is nagyon jól nézne ki 👍🙂
Vagy lángvörös pontylazac esetleg.
 
Ma , vagyis tegnap, vízcsere alkalmával, belekukkantottam a szűrőbe is, mert mára, már egy db. brigit sem láttam. A szűrőbe, 9 db tetemet találtam, és más semmi. Nagyon kíváncsi lennek hogy hova tűntek a brigik, mert sem a földön , sem akváriumon belül nincsenek. Számomra ez rejtély . Most már mind1.

Nos, egy friss kép, víz csere után, és kipróbáltam, hogy milyen lenne fekete háttérrel. Csak betoltam a fekete fóliát. Nekem, valahogy jobban tetszik, fekete háttérrel.

IMG_20200305_212632.jpg

IMG_20200305_214334.jpg

IMG_20200305_221948.jpg
 
azt hiszem múltkor is elég hosszú eszmecsere lett a háttér kérdésből :ROFLMAO:
A lapos képnek jól áll a naplemente. A teli verziónál nekem is bejön a fekete, de csak mert úgy jobban kiemelkedik a háttérből a fa... ha megnőnek a növények kevésbé lenne narancs a kép fele.
 
Nekem a sötét háttér teljesen elnyomja a látványt. Most nincs ragasztva, mint az előzőnél, szóval egyszerűbben tudod cserélgetni. Szerintem nézzél meg még pár verziót.

Ennyi brigi eltűnése tényleg rejtély. Viszont intő jel: más hal kell bele!
Furcatát írta már valaki?
 
azt hiszem múltkor is elég hosszú eszmecsere lett a háttér kérdésből :ROFLMAO:
A lapos képnek jól áll a naplemente. A teli verziónál nekem is bejön a fekete, de csak mert úgy jobban kiemelkedik a háttérből a fa... ha megnőnek a növények kevésbé lenne narancs a kép fele.
Nos, az ami a képeken narancssárgás-rózsaszínesnek látszik, az nem a naplemente. Oda fel van rakva egy fito lámpa, és emiatt látszanak ezek a színek. Na meg + a fal is narancssárga. Élőben, nem látszik. A wabi főlé is raktam egy ilyen lámpát, hogy látsam hogy mit produkálnak a növények.
 
Nos, az ami a képeken narancssárgás-rózsaszínesnek látszik, az nem a naplemente. Oda fel van rakva egy fito lámpa, és emiatt látszanak ezek a színek. Na meg + a fal is narancssárga. Élőben, nem látszik. A wabi főlé is raktam egy ilyen lámpát, hogy látsam hogy mit produkálnak a növények.
gondoltam hogy a fal és a fény miatt van, csak azt nem gondoltam hogy élőben nem ilyen. Képen mindenesetre nagyon jól mutat.
Egy fehér hátteres próbát nem csinálsz?
 
Back
Oldal tetejére