• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fórum karbantartás mizéria

@viktorlantos rinyálni szeretnék.
Priviben 10 főben van maximálva a címzettek száma, ami eddig rendben is van.
De nem tudok új tagokat meghívni a beszélgetésbe, ez viszont kolosszális irgum-burgum.
Ha szervezek egy növényfejes találkozót a kertemben, akkor kb. 15 az induló létszám, max. 20.
Lehet valamit buherálni a fórum motorháztetője alatt, hogy több embert is bevonhassak a privibe?
 
@viktorlantos rinyálni szeretnék.
Priviben 10 főben van maximálva a címzettek száma, ami eddig rendben is van.
De nem tudok új tagokat meghívni a beszélgetésbe, ez viszont kolosszális irgum-burgum.
Ha szervezek egy növényfejes találkozót a kertemben, akkor kb. 15 az induló létszám, max. 20.
Lehet valamit buherálni a fórum motorháztetője alatt, hogy több embert is bevonhassak a privibe?

Van néhány értelmetlen szabály, amit komplett csoportokra vagy az egész fórum közösségre kell ráhúzni.
Az ok amiért limitáltuk anno a privát beszélgetések számát, hogy ne lehessen spammelni. Vagy épp párhuzamos univerzumokat építeni a színfalak mögött.

Így is egy kisebb csoda, hogy a fórumot 10+ éven át meg tudtuk tartani komolyabb spam inváziók nélkül. Persze ez azért elég nagy meló így is.

Maradjon meg a privát beszélgetés kis csoportos diskurzusoknak.
 
Van néhány értelmetlen szabály, amit komplett csoportokra vagy az egész fórum közösségre kell ráhúzni.
Az ok amiért limitáltuk anno a privát beszélgetések számát, hogy ne lehessen spammelni. Vagy épp párhuzamos univerzumokat építeni a színfalak mögött.

Így is egy kisebb csoda, hogy a fórumot 10+ éven át meg tudtuk tartani komolyabb spam inváziók nélkül. Persze ez azért elég nagy meló így is.

Maradjon meg a privát beszélgetés kis csoportos diskurzusoknak.
Most akartuk 35-en megbeszélni, hogy mit vigyünk neked a bbq-ra... :((
 
Sziasztok! Mobilon hogyan érdemes fórumozni? Az elmúlt években nem voltam túl aktív, annak idején volt valami app, ami egy ideig jól működött, majd egyre kevésbé... most mi a helyzet? Van valami okosság, vagy egyszerűen böngészőből nyissam meg?
Köszi!
 
Sziasztok! Mobilon hogyan érdemes fórumozni? Az elmúlt években nem voltam túl aktív, annak idején volt valami app, ami egy ideig jól működött, majd egyre kevésbé... most mi a helyzet? Van valami okosság, vagy egyszerűen böngészőből nyissam meg?
Köszi!
Hali! Én böngészőből használom. Rémlik az app az "olvasmányaimból" és az is, hogy már nem igazán megy, nem is kerestem emiatt...
 
Sziasztok! Mobilon hogyan érdemes fórumozni? Az elmúlt években nem voltam túl aktív, annak idején volt valami app, ami egy ideig jól működött, majd egyre kevésbé... most mi a helyzet? Van valami okosság, vagy egyszerűen böngészőből nyissam meg?
Köszi!
Tapatalk :)
Nagy divat volt egy időben, most már sokkal egyszerűbb sima mobilos böngészőben

Sent from Nokia 2110 using Tapatalk
 
Utoljára módosított:
Tapatalk :)
Nagy divat volt egy időben, most már sokkal egyszerűbb sima mobilos böngészőben

Sent from Nokia 2110 using Tapatalk
Az volt az, tényleg, 2-3 éve talán? Eleinte jobb volt, mint a böngésző, később már csak a baj volt vele. Emlékszem, @viktorlantos küzdött a fórum motorral, majd a különböző böngészőkkel, a böngészők bővítményeivel, végül a tapatalk-al: melyik-melyikkel éppen miért nem kompatibilis. Nem értek hozzá, olyan soha-véget-nem-érő küzdelemre emlékszem. Mire minden rendben ment, addigra jött egy új frissítés. Bár ez valószínűleg most is így van, csak a tapa kimaradhat a sorból. :cool:
 
Szerencsére a tapi már a múlt. A korai időszakokban nem igazán voltak reszponzívak a fórumok. Az utóbbi pár évben viszont kénytelenek voltak változtatni ezen.
A fórum alapból jól fut mobilon, de most már PWA támogatás is van amivel még gyorsabb lett az egész. Ráadásul push notification stb működik.

A lényeg, hogy a tapinak csak akkor lenne értelme, ha több fórum is használná, így 1 fiókkal könnyedén ugrálhatnál közöttük. De a kor elhaladt mellette 👍
 
Bevezetésre került egy linkrendszer, ami a népszerűbb szavakat linkre varázsolja automatikusan a korábbi posztokban is.
A link a ga webshop adott oldalaira mutat (tartalmi oldal, kategória vagy termék). Ez részben egy támogatói szándék részünkről, hogy fenntarthatóvá tegyük a fórumot, viszont van egy olyan értelme is, hogy az ömlesztett szövegekben egy új felhasználó jobban megérti egyáltalán miről beszélünk. nem fog felakadni a szeme, ha azt olvassa, hogy diatom, cyano, gsa, bga, de akkor is segítséget kap, ha annyit olvas, hogy matrix, OASE Biomaster, Seachem Purigen, experience stb.

Néhány napja működik teszt jelleggel a bevezetés alatt kb 20 linkcsoporttal. Láthatóan van akinek segít, ezért tovább bővítjük majd az ilyen jellegű átlinkeléseket.

1627827211341.png

Igyekszünk nem tolakodó módon linkelni ezeket a tartalmakat, hogy ne zavarja az olvasást.

Ha esetleg, van valami amit jó lenne hasonlóan linkelni akár nekem privátban akár itt a fórumon is jelezhetitek.

Köszi a megértést, bízunk benne, hogy a fórumozók egy része hasznosnak találja majd.
 
Bevezetésre került egy linkrendszer, ami a népszerűbb szavakat linkre varázsolja automatikusan a korábbi posztokban is.
A link a ga webshop adott oldalaira mutat (tartalmi oldal, kategória vagy termék). Ez részben egy támogatói szándék részünkről, hogy fenntarthatóvá tegyük a fórumot, viszont van egy olyan értelme is, hogy az ömlesztett szövegekben egy új felhasználó jobban megérti egyáltalán miről beszélünk. nem fog felakadni a szeme, ha azt olvassa, hogy diatom, cyano, gsa, bga, de akkor is segítséget kap, ha annyit olvas, hogy matrix, OASE Biomaster, Seachem Purigen, experience stb.

Néhány napja működik teszt jelleggel a bevezetés alatt kb 20 linkcsoporttal. Láthatóan van akinek segít, ezért tovább bővítjük majd az ilyen jellegű átlinkeléseket.

View attachment 152606

Igyekszünk nem tolakodó módon linkelni ezeket a tartalmakat, hogy ne zavarja az olvasást.

Ha esetleg, van valami amit jó lenne hasonlóan linkelni akár nekem privátban akár itt a fórumon is jelezhetitek.

Köszi a megértést, bízunk benne, hogy a fórumozók egy része hasznosnak találja majd.
Szuper ötlet. Egy kérdés viszont felmerült bennem. Sokan nem írjuk ki a teljes nevét a Seachem Matrix-nak. SC Matrix, Mátrix, Matrix, stb. "becenevekkel" illetjük sokan. Ha azokat a lapokat is valahogy venni tudná a link-mágnes, szuper lenne.
(Tudod, ez hasonló, mint a külsőszűrő: van, aki folyt-ja, más meg fojt-ja a nyomóágat. 🤪)
 
Itt úgy látom mindet felismerte és érthetővé varázsolta, amit nem azzal kiegészítettem :)👍
Bővíteni fogjuk a "szókincset" a későbbiekben, hogy a gyakran használt kifejezéseket is felismerje.
A matrix trop esetében kicsit félrevezető még, mivel az nem Seachem termék. Nem tragédia, de kezdőknek félrevezető lehet ezért inkább jelzem.
Egyébként szerintem is tök jó ötlet és jól működik ez a linkvarázsló :)
 
A matrix trop esetében kicsit félrevezető még, mivel az nem Seachem termék. Nem tragédia, de kezdőknek félrevezető lehet ezért inkább jelzem.
Egyébként szerintem is tök jó ötlet és jól működik ez a linkvarázsló :)

Ezt jelenleg nem lehet leválasztani. A névválasztás nem volt szerencsés ebből a szempontból. A "matrix" szó egy bejegyzett védjegy :(
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére