• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fórum karbantartás mizéria

A droidos vendégeinktől kérdezném. Mindenhol megoldódott a probléma? Bólintsatok like stb. Nem kell feleslegesen karaktereket gépelni, ha úgy érzitek az nem 21. századi style :) :D
Android 7.2:
Xiaomi beepitett browser ok
chrome ok
firefox ok
uc browser ok
puffin ok

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
dobsz egy linket? nem tudom mire gondolsz.

Bocs jogos, nekem annyira látványos, hogy nem gondoltam,hogy jobban körül kell írni. Közben lehet csak nekem romlott el.

Az összes topicban az összes hozzászólás alatt ott volt sokak aláírásában 1-5 kép az akváriumairól. Ott ahova szlogeneket szoktak írni. Legalábbis nekem megszűnt ez a funkció. Én nem látom senki hozzászólásához kapcsolódó aláírást és abban lévő képet. De még a profilomban se találom azt a részt ahol ezt szerkeszteni lehetett. De az lehet a rutin hiánya.

Linket nem tudok küldeni, mert az egész fórumra igaz.

A commentekhez tartozó képek normálisan megjelennek.

Ezen hozzászólás alatt látod az akváriumom képét? Mert én nem. És másokét sem.
 
Bocs jogos, nekem annyira látványos, hogy nem gondoltam,hogy jobban körül kell írni. Közben lehet csak nekem romlott el.

Az összes topicban az összes hozzászólás alatt ott volt sokak aláírásában 1-5 kép az akváriumairól. Ott ahova szlogeneket szoktak írni. Legalábbis nekem megszűnt ez a funkció. Én nem látom senki hozzászólásához kapcsolódó aláírást és abban lévő képet. De még a profilomban se találom azt a részt ahol ezt szerkeszteni lehetett. De az lehet a rutin hiánya.

Linket nem tudok küldeni, mert az egész fórumra igaz.

A commentekhez tartozó képek normálisan megjelennek.

Ezen hozzászólás alatt látod az akváriumom képét? Mert én nem. És másokét sem.

A Green Aqua webshop topicban vagyunk, valszeg ezért nem volt egyértelmű.
https://akvakertesz.hu/threads/forum-karbantartas-mizeria.3739/page-25#post-404203
 
A bejegyzések alatt lévő aláírás blokkot kivettem.
Az aláírások a saját profil oldalaitokon továbbra is megjelennek. A tartalmat nem töröltük, de a fórumokban nem látszik majd.

Sajnos a képek többsége képfeltöltés stb helyekről volt, ami nem https még mindig.
Emiatt az oldal nem működik megfelelően. Ha később valami értelmes megoldás születik rá, lehet visszakapcsoljuk.

Köszi a megértést
Kár igen hasznos volt, de megértem.

S ha erőltetnéd azaz minden http:-ot force-olsz https:-ra (csak az aláírásban) oszt mindenki megoldja magának.
 
Kár igen hasznos volt, de megértem.

S ha erőltetned azaz minden http:-ot force-olsz https:-ra (csak az aláírásban) oszt mindenki megoldja magának.

Az aláírásokkal 2 gond van. A korábbi feltöltött képek tulajdonosai visszamenőleg nem midenhol fogják módosítani. Van aki már nem is fórumozik. Így több ezer aláírás marad gazdátlanul.
Összességében bár hasznos, lassítják az oldalt.

Van erre egy proxy megoldás, de nem működik maradéktalanul, ezért elvetettük. Ráadásul összeakad egy másik megoldással, ami a belinkelt képeket átemeli saját tárhelyre, hogy megmaradjon a fórum olvashatósága később.

Korábban említettétek a UKAPS-ot. Megnéztem náluk nincs. Gondolom hasonló okok miatt. Ezért elengedtem a témát egy időre.
 
Az aláírásokkal 2 gond van. A korábbi feltöltött képek tulajdonosai visszamenőleg nem midenhol fogják módosítani. Van aki már nem is fórumozik. Így több ezer aláírás marad gazdátlanul.
Összességében bár hasznos, lassítják az oldalt.

Van erre egy proxy megoldás, de nem működik maradéktalanul, ezért elvetettük. Ráadásul összeakad egy másik megoldással, ami a belinkelt képeket átemeli saját tárhelyre, hogy megmaradjon a fórum olvashatósága később.

Korábban említettétek a UKAPS-ot. Megnéztem náluk nincs. Gondolom hasonló okok miatt. Ezért elengedtem a témát egy időre.

Nagyon szeretek egy képre kattintani a hozzászólás alatt, hogy eljussak a naplójához ezért kicsit még harcolnék érte. (Tudom ezt linkkel is meg lehet oldani.)

Egyértelműen lassítja az oldalt, de csak oda gördítve tölti be. Nem az egészet egyszerre.

Ki lehet törölni az összes aláírást nullázva (hisz most is elvileg el van tüntetve a kettő azonos), így a régieknél nem lesz broken picture.
Újakat feltölteni csak certes oldalról lehet.

Bevallom azért is harcolok, mert ez nem egy szimpla fórum. Ez inkább a "szép fórum". Galériák kommentekkel. Kár elengedni.

Viszont van még egy dolog amitől félek és magam ellen beszélek. Mi van ha olyan ssl-es oldaról jönnek akinek lejárt a certje. Esetleg olcsó a certje, ami nem minden böngészőben van meg. Eredmény valószínű az lesz, hogy két hónapig jó lesz az oldal, majd jönnek az első ilyen bukták, azaz néhány topicban felugrik a figyelmeztetés másokban meg nem. S sokáig nem értitek mitől. Aztán megint csak letiltjátok. Bahh de kár. Akár el se kellene küldeni ezt a commentet.

Hát esetleg aláírásban csak 2-3 ismert képfeltöltőről lehetne linkelni.

Ok mindegy hagyjuk. Ez már nyögvenyelős.
 
Nagyon szeretek egy képre kattintani a hozzászólás alatt, hogy eljussak a naplójához ezért kicsit még harcolnék érte. (Tudom ezt linkkel is meg lehet oldani.)

Egyértelműen lassítja az oldalt, de csak oda gördítve tölti be. Nem az egészet egyszerre.

Ki lehet törölni az összes aláírást nullázva (hisz most is elvileg el van tüntetve a kettő azonos), így a régieknél nem lesz broken picture.
Újakat feltölteni csak certes oldalról lehet.

Bevallom azért is harcolok, mert ez nem egy szimpla fórum. Ez inkább a "szép fórum". Galériák kommentekkel. Kár elengedni.

Viszont van még egy dolog amitől félek és magam ellen beszélek. Mi van ha olyan ssl-es oldaról jönnek akinek lejárt a certje. Esetleg olcsó a certje, ami nem minden böngészőben van meg. Eredmény valószínű az lesz, hogy két hónapig jó lesz az oldal, majd jönnek az első ilyen bukták, azaz néhány topicban felugrik a figyelmeztetés másokban meg nem. S sokáig nem értitek mitől. Aztán megint csak letiltjátok. Bahh de kár. Akár el se kellene küldeni ezt a commentet.

Hát esetleg aláírásban csak 2-3 ismert képfeltöltőről lehetne linkelni.

Ok mindegy hagyjuk. Ez már nyögvenyelős.
Nem fogjak eldobni. Jelen pillanatban sok a fontosabb tennivalo. Eljon majd az ideje es senki sem veszit vele sem idot, se penzt. Minden megoldodik.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
En feladom... a ceges laptopon ugyanugy kidob, mint eddig, hiaba csinaltam meg a Cache törlest.
Raadasul eddig a mobilon rendben ment, erre tegnap este ota ott sem müködik rendesen, nem latom az avatar kepemet es az oldal teteje sem töltödik be rendesen, egymasra vannak mosodva a szövegek.
Passzolok.
 
Frissítettem a fórum motort. Ez még nem a nagy upgrade amire várok, de aktualizáltuk a kódot.

Ha valami szokatlannal találkoztok, kérlek jelezzétek.
 
Back
Oldal tetejére